škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Torpido gözü soğutucu

vaskonx · 17 · 15132

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vaskonx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkdaşlar belki önemsiz konu olabilir ama bu A5 kasalardaki torpido gözünde bulunan soğutucu Aküden mi enerjiyi alıyor ya da araba çalıştığında klima gibi benzinle alakası var mı? Birde eğer aküden alıyorsa araba stop durumunda çalışmıyorken bu soğutucu çalışıyor mu? İlginiz için şimdiden teşekkürler..:knp:
O bir Skoda, O bir dev, Octavia A5  

:polis:

octaviaman

• Ziyaretçi
Klima çalışıyorken torpido havalandırma kapağın da açıksa torpidonu soğutmuş oluyorsun.Kol dayama soğutmasıda aynı şekilde:)

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
tamamen klimaya baglı.klima açıkken kullanabiliyorsun kapalı iken kullanamıyorsun.ben yazın klima %99 açık oluyor bütün yaz boyunca.yakıtı falan gözüm görmez rahatıma bakıyorum.sogutmalı torpidoya buz olan şişeyi koyuyorum uzun yolda fazla erimeden soguk tutuyor hep soguk suyum oluyor.birde harici çakmaklıga takılan buzlugum daha var.yedek şişeler ve dondurmamda orada oluyor.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Aslında klima yakıtı fazla etkilemiyor ..
100 Km'de 1 Lt ya var ya yok,o şekilde etkiliyor..
Bu arada diğer arkadaşlarında dediği gibi klima açıkken devreye sokulabiliyor orası .
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;12019
Aslında klima yakıtı fazla etkilemiyor ..
100 Km'de 1 Lt ya var ya yok,o şekilde etkiliyor..
Bu arada diğer arkadaşlarında dediği gibi klima açıkken devreye sokulabiliyor orası .

100 km de 1 lt çok gibi geldi bana... % 15-20 gibi artış demek...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
klima bir nimet.bende hiç çekinmeden kullanıyorum yakıtı düşünmem o esnada.arabada varsa bir özellik sonuna kadar kullanacaksın.para saydık sonuçta:)

Çevrimdışı vaskonx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar..Skoda kardeşliği..
O bir Skoda, O bir dev, Octavia A5  

:polis:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Evet 100 km'de 1 litre fark eder klima.Para saymışız o donanıma, keyfini sürmeyeceksek kim sürecek? ;)

octaviaman

• Ziyaretçi
Dün otoban da, en sağ şeritte, cc ile sabit 100 km hızla,  22 C ayarlı klima sıcaklığında,100 km ortalaması olarak 5.9 lt tüketim değerini gördüm yol bilgisayarında.Katolog değeri 5.7 lt biliyorsunuz.Bu arada dış sıcaklık 27-29 C y di.Başlangıçta klimanın açık olduğunu farkedememişim.Yav bu araba niye 5.9 lt altına inmedi çok mu yakmaya başladı,yav Ben niye terlemiyorum bu sıcakta ,derken Klimanın en başından beri açık olduğunu farkettim.Klimalı mükemmel tüketim oldu.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabada aradığım özellikler

klima
dört adet teker( dönen cinsinden)
sorunsuz çalışan bir motor

bende ilkin soğutmalı torpido deyince diyodum nası bişey
meğerse bi delikte oraya açmışlar kanallardan sankim çok büyük bişi yapmışlar gibi
bizim villys  jeeplerde camlarada hortum gidiyordu camdaki buzu çözsün diye :-))))

octaviaman

• Ziyaretçi
Fazlalık gibi gelmesin kimseye,diğer keyif yönleri bir yana ,yaz günü seyahat ederken bebişin maması, sütü iyi oluyor soğutmalı torpido da...

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzun yolda aracımın camını açıp giderek, bir de camlar kapalı klima açık giderek test ettim. aynı oranda yakıt harcıyorum. camların açık olması paraşüt etkisi yaptığından yine tüketimi arttırıyor. yol sesi ve yüzünüze sürekli rüzgar çarpması da cabası.

soğutmalı torpido yapmayı düşünüyorum ancak aç/kapa yapacak düzgün bir aparat arıyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen yaz yaşadığım klıma ağrazasından dolayı fazla uzun yola çıkamamıştım , neyseki şimdilik problem yok , nisanda kısa seyehatler başlıyor , inşallah bi aksilik çıkmaz..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baz model roomilerde yok o özellik :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kxlylmz;86049
uzun yolda aracımın camını açıp giderek, bir de camlar kapalı klima açık giderek test ettim. aynı oranda yakıt harcıyorum. camların açık olması paraşüt etkisi yaptığından yine tüketimi arttırıyor. yol sesi ve yüzünüze sürekli rüzgar çarpması da cabası.

soğutmalı torpido yapmayı düşünüyorum ancak aç/kapa yapacak düzgün bir aparat arıyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum :)

ofis masaları üzerinde telefon monitör gibi kabloların geçmesi için büyüklüğü ayarlanabilir delik aparatları var bi bak istersen