škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağ yakma sorunu

Fth · 7 · 6109

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fth

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2004 otomatik oktavıam var. yaklaşık 6.000 km 0,5 lt yağ eksiltiyor.bir arızada tesbit edilemedi. bu normalmidir acaba

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence bu bir arıza degildir, aracın bir miktar yag eksiltmesi normaldir, üreticinin tavsiye ettigi yagı, benzini, orijinal filtreleri kullanıyorsanız, ve üreticinin tavsiye ettigi sekilde-devirlerde kullanıyorsanız hiçbirsey olmaz.
6000 km yarım litre normal bence, eksiltmenin oranını aracım km si, benzinli dizel olusu, turbo olup olmaması ve kullanım tarzınız cok etkiler. Aracınızı kullanım klavuzunda yazdıgı gibi kullanınız.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim octaviada yakıyo.yaz tatili boyunca ölçtüm sizinki ile aynı yanı 5-6000 km de 1 lt ye yakın babam anakarada servise sormuş,yaptıracaktı servisteki eleman lpg li oldugu için normal boşuna hiç ugrasma nerdeyse hepsi böyle lpg lilerin demiş.büyütülecek bi sorun gibi görünmüyor eger aracınız lpg li ise
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
10000 km de 1-1,5 lt normaldir merak etmeyin sorun olmaz benim nerdeyse bütün araçlarımda vardı özellikle dizelde bu oran daha fazla
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı esesskoda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
mpı motorların yağ eksiltiği doğrudur arbanızda herhangibir anormallik yoktur

Çevrimdışı mustafaozd

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam octavia sahipleri 5000 km de 1 litre kadar yağ yakıyor 2004 octavia mpi motor lpg li  bu durum normalmidir? araçta tespit edilen hiç bir anormallik yok.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam bence normal benim arabada 2001 model mpi motorlar yakıyor.eğer motor isterse zaten araba belli eder.rampadan falan kesilirse yani kompresyonu düşükse motor gidicidir ama sıkıntı yoksa devam ama eğer katkı vs kullaniyim diyosaniz hepsiburadada satılan restore marka katkı var bende yeni aldım daha 150 km oldu kullanalı çok takarsan bi dene bu katkiyi ama ben sonradan pisman oldum keşke almasaydim diye.çünkü bu katkı birtek motor pistonlarini eğilimi yağın bulunduğu her yeri kapliyacak.insallah problem olmaz
elegance=ugurcnplt