škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Punto Mortingen..-Sorun Çözüldü

dgn · 37 · 10077

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba ST ailesi:

bugün bizim puntoyu gölgeye çekeyim güneşte yanmasın diyerekten bir düşünceyle aldım anahtarı çıktım evden.Çıkmaz olaydım araca biner binmez motor arıza lambası karşıladı beni neyse besmele çekip çalıştırdım aracı:Daraç çalıştı bi 5 saniye gçtikten sonra yol pcsi uyarı verdi aracı hareket ettirmeyin diye bi gaza basayım dedim sonunaa kadar yapıştırdım pedalı devir göstergesi milim kıpırdamadı sanırsam araç kitledi kendini neyse pederi aradım işler yoğun sana kaldı diyince bi an gözlerim karardı:hanz:bnde arka camda yazan yol yardımını aradım bi iki şey söylediler yapmam gerekn ama arıza lambası sönmeyince yol yardımı geldi valla ne yalan söyliyeyim çok memnun kaldım adamlar 10 dakkada geliverdiler motorda bi iki yere baktılar ama yapamadılar ustada çok şaşırdı araç 1700kmde nasıl sorun çıkartır felan neyse çekici gelcek dediler akşam geç olduğundan aradık yarın gelcek çekici bakalım sorunu ne çıkacak aracın valla ne yalan söyliyeyim üzüldüm sorun çıkarmasına..:(
« Son Düzenleme: 02 Ekim 2010, 18:11:19 Gönderen: dgn »

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. merak ettim acaba neymiş problemi. büyük ihtimal beyniyle alakalıdır bence ama. umarım masraf çıkarmaz.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun :) bence çok binmiyorsunuz diye bozulmuştur :D:D:D şaka bir yana inş masrafsız giderilebilecek bir sorundur.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;143913
geçmiş olsun :) bence çok binmiyorsunuz diye bozulmuştur :D:D:D şaka bir yana inş masrafsız giderilebilecek bir sorundur.

Abi binmesek bile 3 günde bir aracı çalıştırıyorum ama şu son 1 haftadır her gün kullanıoruz o zaman bozulacağı tuttu fazla kullanmamak lazım:D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o zaman allerji yapmıştır 3 günde bir çalışıordm beni niye her gün sürmeye başladınız alışmayın sakn triplerine girmiştir motor :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun doğancım umarım büyük bir sorun değildir fazla masraf açmadan çözülür :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada sürekli devirli kullanıyoruz bi etkisi varmıdır acaba?

Alıntı yapılan: kadir_;143920
Geçmiş olsun doğancım umarım büyük bir sorun değildir fazla masraf açmadan çözülür :)

Saol Kadir:) Garantisi kaskosu felan var açsada bi problem olmaz diye düşünüyorum:)
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2010, 20:44:47 Gönderen: dgn »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vectrada bu tip bir sorun vardı.Ama bizim araç biraz gerizekalı olduğundan motor arıza lambası felan yakmamıştı.
Aynı şekilde babam 250 km uzakta olunca iş bana düştü.Aynı şekilde gaza abandım,pedalın yarısına kadar gaz yedi,sonra kesti,bidahada gaz yemedi.Devir saati felan sıfırda duruyodu zaten:++:

Opelin yol yardımı geldi,aynı şekilde dip gaz vs yaptılar,kaputu açıp birşeyler yaptılar ama görmedim.Olmadı tabi,aracı çekiciyle servise götürdük.Bağladılar bilgisayara motor arıza lambası yanık gözüküyor.Bizim beyn mortingen:++:

Garanti felan bitmişti zaten,iyi niyet garantsi belli bir kısmını karşıladı,1500 lira gibi birşey ödedik,düzeldi.
Sizinde garantiden hallederler,önemli birşey yoktur diye düşünüyorum Doğan:)

Bu arada serviste,kesinlikle akü takviyesi yapmayın dediler.Akü takviyesini sadece mobil aletlerle yapmamız lazımmış.Biz olaydan  1 gün önce bir komşuya akü takviyesi yapmıştık.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o kadar düşük kmdeki bir aracı sürekli devirli derken?
ilk günden  beri mi yoksa kaç kmden beri devirli?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanmam ondan dolayı olacağını.
Devirli dediğin redlinea sokacak kadarmı,yoksa atıyorum 3000 yerine 4000de vites değiştirmek gibimi?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;143926
Sanmam ondan dolayı olacağını.
Devirli dediğin redlinea sokacak kadarmı,yoksa atıyorum 3000 yerine 4000de vites değiştirmek gibimi?

net 5500 devri görüyorz ama hiç 6bin devri geçmedik.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;143927
net 5500 devri görüyorz ama hiç 6bin devri geçmedik.

Hiç sanmıyorum Doğan bundan dolayı olacağını,araç çok çok yeni çünkü.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;143925
o kadar düşük kmdeki bir aracı sürekli devirli derken?
ilk günden  beri mi yoksa kaç kmden beri devirli?

kullanım kulavuzundaki gibi Abi ilk 1000km sakin hatta 1200km felan sakin gittik ondan sonra devirli kullandık.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ondan değildir o zaman :) genelde düşük kmdeki sıkıntılar hatalı rodajdan çıkıyor.

seninkli çok basitbir şey de olabilir yakıt kalitesine falan uyumu nasıl motorun bilmiyorum ama oda olabilir belki.