škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şehir Dışı plaka kullanmak

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wingtsun85

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkese merhabalar
Konuyu nereye açacagımı bilemedim o yuzden kusuruma bakmayın lutfen
Şeihr Dışından araba alıcam ben istanbul  da oturuyorum plaka (09 Aydın ili) galericiden satın alıcam galerici  plakayı değiştirmesende olur diyor bir sorun olmaz diyor kredi çektigim  bankaya sordum onlarda bir sorun olmaz dediler birde size sorıyım dedim  daha once boyle kullanan varmı ne gibi olumsuzlukları olur boyle  birşeyden ceza yermiyim

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bulunduğunuz yerde yabancı plakalı araca sahip olursunuz trafik sigortası daha düşük olur (3 büyük şehire göre) cezalar gene sizin ev adresineze gelecek araç sizin adresinizde kayıtlı olacak oralarda bir sorun olmayacak sadece araç 09 plaka kalacak ben değiştirmedim pkalayı 07 olarak kullanıyorum şimdiye kadar bir sorun yaşamadım
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı wingtsun85

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;144813
bulunduğunuz yerde yabancı plakalı araca sahip olursunuz trafik sigortası daha düşük olur (3 büyük şehire göre) cezalar gene sizin ev adresineze gelecek araç sizin adresinizde kayıtlı olacak oralarda bir sorun olmayacak sadece araç 09 plaka kalacak ben değiştirmedim pkalayı 07 olarak kullanıyorum şimdiye kadar bir sorun yaşamadım

tesekkurler dostum herkes aynı şeyi soyluyor bende degistirmemeye karar verdim

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sorun olmaz ama aracın devrini üzerinize almanızı öneririm.

Çevrimdışı wingtsun85

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;144838
sorun olmaz ama aracın devrini üzerinize almanızı öneririm.

aracın devrini almak nedir aracı zaten kendi üstüme yaptırıcam ruhsatı falan yani

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işte aracı kendi üzerinize yapmak devrini almak. onu yaptığınız zaman ikametiniz neresi ise plaka oradan gelir. yani 09 ise plakası ve sizin ikametiniz 34 ise plaka 34  olarak değişir yeni plaka çıkar. devrini almazsanız  ancak 09 kalır.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;144852
işte aracı kendi üzerinize yapmak devrini almak. onu yaptığınız zaman ikametiniz neresi ise plaka oradan gelir. yani 09 ise plakası ve sizin ikametiniz 34 ise plaka 34 olarak değişir yeni plaka çıkar. devrini almazsanız ancak 09 kalır.

işte artık öyle değil en azından ben en son satış aldığımda öyle olmadı sistem değişti artık aracın plakası başka bir ait olsa bile istersen o plaka kalıyor adresin senin adresin olarak değişiyor örnek verirsem

aracım 07 plaka idi satış aldığım zaman noter sordu plaka değişecekmi diye hayır dedim araç izmir adresine kayıtlı ama 07 plaka halen
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2010, 01:47:29 Gönderen: serkan35 »
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Valla biz 06 Angaralılar olarak İstanbul, Konya, Eskişehir, Samsun gibi yollarda sol şeride çıkartmayız yabancı plakaları. Kenardan giderler racon bu şekilde.

Ama İstanbul daha kozmopolit, sorun olmaz bencede.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;144867
işte artık öyle değil en azından ben en son satış aldığımda öyle olmadı sistem değişti artık aracın plakası başka bir ait olsa bile istersen o plaka kalıyor adresin senin adresin olarak değişiyor örnek verirsem

aracım 07 plaka idi satış aldığım zaman noter sordu plaka değişecekmi diye hayır dedim araç izmir adresine kayıtlı ama 07 plaka halen
allah allah. çok saçma bir uygulama olmş bence.

daha önceden bu uygulama adresi plakanın ilinden vererek yapılıyordu ancak.

bu durumda o doğruysa ben şirket adresini değişmeden plakayı 01 yapabilirim :D

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;144868
Valla biz 06 Angaralılar olarak İstanbul, Konya, Eskişehir, Samsun gibi yollarda sol şeride çıkartmayız yabancı plakaları. Kenardan giderler racon bu şekilde.

Ama İstanbul daha kozmopolit, sorun olmaz bencede.

ahaha.01 le gelsek gardaş:D
şaka maka bende 33 gördüm mü cinnet geçiriiyorum.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Bende çanakkaleden aldım arabayı (17) izmire gelince 35 yaptım keşke yaptırmasaydım kasko vs daha ucuz oluyormuş.

Sorun olmaz avantajı olur ;)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tam ben diycektim hakan demiş

kayserideykene 25 plakalı fordumla bi sürü aracın olduğu yere park etmiştim döndüm geldimki araba yerinde yok orası boş yenicene çekmişler herhalde çekilmiş diş gibi olmuş. sordum esnafa araba nerde hiç oralı değiller biri parka çekilmiştir dedi gittim buldum parkı neymiş park yasakmıuş orda. dedim niye baştan başlamadınızda ortadan benim arabayı alıp götürdünüz cevap yok eeee 25 plaka ya 38 lerin arasında sırıttı sanırsam bide beni en kızdığım sınıflandırma olan doğulu falan diye ayırmışlardır.

anlıycan bi sürü 34 arasında sanada böyle muamele ederler söyliyim.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Kim ne derse desin Mehmet abi haklı.

Bugün Istanbul yolunda gidiyom, sol şeritte önümde 50'ynen gidiyo 76 plaka bi honda cıvık, selektör yapıyom anlamıyoda hüsnü. iyice girdim dibine leylanın, kornaya bi asıldım, kendini bi sağa atışı vardı görecektiniz, yanına yanaştım, sağ elimin işaret ve orta parmağıyla yürümeyi sembolize eden el hareketini çekip kalayı bastım.yiyosa artizlensin, hadi beni yesin, arkama biriktirdiği 8-10 tane 06 plakayı napacak  :lol: :lol: hani Iğdırlı diye değil ama hakkaten küçük şehirden gelen adamın büyük yerde başı dönüyor, haddini bilecek, o ne lan öle 76 plakayla Ankaraya çık gel bide İstanbul yolu gibi (sincanı ankaraya bağlayan yoldur) yerde sol şeridi 50 km/s ile kapat, buda olmaz şindi yani Angaralı bile yapsa döverler :D :D :D

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;145302
Kim ne derse desin Mehmet abi haklı.

Bugün Istanbul yolunda gidiyom, sol şeritte önümde 50'ynen gidiyo 76 plaka bi honda cıvık, selektör yapıyom anlamıyoda hüsnü. iyice girdim dibine leylanın, kornaya bi asıldım, kendini bi sağa atışı vardı görecektiniz, yanına yanaştım, sağ elimin işaret ve orta parmağıyla yürümeyi sembolize eden el hareketini çekip kalayı bastım.yiyosa artizlensin, hadi beni yesin, arkama biriktirdiği 8-10 tane 06 plakayı napacak :lol: :lol: hani Iğdırlı diye değil ama hakkaten küçük şehirden gelen adamın büyük yerde başı dönüyor, haddini bilecek, o ne lan öle 76 plakayla Ankaraya çık gel bide İstanbul yolu gibi (sincanı ankaraya bağlayan yoldur) yerde sol şeridi 50 km/s ile kapat, buda olmaz şindi yani Angaralı bile yapsa döverler :D :D :D

Arkadaş, seni bu konuda Amerika da paklayamadıysa daha hiçbiri paklamaz. Yabancı plakalar korksun senden gari.:++:
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hacım ''Wisconsin-America's Dairyland'' yazan plakayla 6 eyalet geçtim, NY'a kadar geldim, kamyoncular hep sıkıştırıyodu :lol: