škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A5 park sensör

dgca · 13 · 10504

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kısmet olursa park sensörü takmaya niyetliyim. Bugün kısmetliydim araçla hareket halindeyken evin yakınlarında aracımla aynı renk ve model park sensörüne sahip octi gördüm. Hemen aracın yanına giderek oradaki esnaf arkdaşlardan da izin alarak hemen gerekli ölçümleri yaptık, bir kaç foto aldım ve bir tanesini de fikir olması açısından ve taktıracak olan arkadaşlar var ise faydalanması açısından yüklüyorum.

Park sensörü olarak cenmax marka düşünüyorum ve yorumlarınızı bekliyorum. Taktıran arkadaşlar varsa memnuniyet\sizlikleri nelerdir?:blm:Hangi marka önerirsiniz?

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim octavia elegance ben öne taktırmayı düşünüyorum.ya çıkma bulacağım yada bir tanesini alıp öne uyduracağım.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
biz atada taktırmıştık kaliteli bir markaydı 2 senedir memnunuz.
dışarda takılanlar ise son 10 cm kala ötmeye başlıyor tavsiye etmiyorum onları.

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ata'yı telefonla arayarak kaç liraya taktıklarını sordum, 350 TL dediler. Markasını sordum tam hatılamıyorum ama nette aradığımda 60 tl'lik sensör olduğunu gördüm. Şahsen ankaradaki skoda servislerinden pek hoşnut değilim, gerçi hiç bir işlem yaptırmadım onlara.

Çevrimdışı akifgul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,
Park sensörü olarak Valeo veya Bosch taktırmanızı öneririm. Bu firmalar otomotiv firmalarına oem parça üreten firmalar.
Bosch ürünleri için Bosch Car Service'lere başvurabilirsiniz.
Valeo için ise, özel servisi olan arkadaşımda valeo beep park ürünleri mevcut, bir kaç ürünün fiyatını aldım.

Valeo Beep Park 632002 140TL

Valeo Beep Park 632001 125TL

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim arkalarda orjınalinde var ama navi aldığımda önede taktirmayı ve naviye bağlatmayı düşünüyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

octaviaman

• Ziyaretçi
Görüntülüleri tavsiye etmem orjinalliği, görsel ve estetik anlamda bozuyor.Genelde buzzer ı bagaja monte etmek istiyorlar,gürültüde ikaz sesi anlaşılmıyor.Bu yüzden İkaz buzzer ını sol orta dikme bakalitinin içine çift taraflı bantla yapıştırırsanız,ortalıkta gözüken bir şey de olmuyor ses ikazı da daha net anlaşılıyor.Ben öyle yapmıştım.Gayet memnunum.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;152437
Görüntülüleri tavsiye etmem orjinalliği, görsel ve estetik anlamda bozuyor.Genelde buzzer ı bagaja monte etmek istiyorlar,gürültüde ikaz sesi anlaşılmıyor.Bu yüzden İkaz buzzer ını sol orta dikme bakalitinin içine çift taraflı bantla yapıştırırsanız,ortalıkta gözüken bir şey de olmuyor ses ikazı da daha net anlaşılıyor.Ben öyle yapmıştım.Gayet memnunum.
geçenlerde bir cenazeye gitmiştim arka arka giderken sensör ötüyor ama ben arka tarafta otlar olduğu için ondan ötüyor zannetimdi bir ses duydum birde baktım motor varmış küçük hondakınetix mi ne,kaportayı sürttük ama Allah'dan boyası geçmiş çizik falan yok.ot vesaire çerçöp gibi şeyler var diye insan aldırmıyor ama görüntülü olsa daha iyi olur.:ok:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;152484
geçenlerde bir cenazeye gitmiştim arka arka giderken sensör ötüyor ama ben arka tarafta otlar olduğu için ondan ötüyor zannetimdi bir ses duydum birde baktım motor varmış küçük hondakınetix mi ne,kaportayı sürttük ama Allah'dan boyası geçmiş çizik falan yok.ot vesaire çerçöp gibi şeyler var diye insan aldırmıyor ama görüntülü olsa daha iyi olur.:ok:

Geçmiş olsun Muhammet Hocam.Görüntülü dediğin zaman aklıma gelen Kameralı navlı görütülü MFD sistemlere saygımız sonsuz.Ben uyduruk Led göstergeli dandik vumetre misali olanları pek yakıştıramıyorum.Mesafe kısaldıkça ses uzun frekans aralığından artarak sürekli ikaza kadar dönüyor zaten.Bunu anlamak pek zor olmaz sanırım..

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;152878
Geçmiş olsun Muhammet Hocam.Görüntülü dediğin zaman aklıma gelen Kameralı navlı görütülü MFD sistemlere saygımız sonsuz.Ben uyduruk Led göstergeli dandik vumetre misali olanları pek yakıştıramıyorum.Mesafe kısaldıkça ses uzun frekans aralığından artarak sürekli ikaza kadar dönüyor zaten.Bunu anlamak pek zor olmaz sanırım..

Haklısınız hocam, gögüsün sol kenarına adam dayıyor bir küçük elma dilimi şeklinde, passatların birinde görmüştüm, hangi sensörün devrede olduğunu ne kadar mesafe falan kaldığını gösteriyor ancak sadece buzzerı olan, sesle ikaz olanı makul..

Çevrimdışı esesskoda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ARKADAŞIM DÜŞÜNÜRSEN BEN KENDİM KABLOSUZ EKRANLI BİR ÜRÜN SATIYORUM EKRAN İLE SENSÖRLER ARASINDA KABLO FİLAN YOK İLGİLENİRSEN İLANI VERİYORUM
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-ekranli-park-sensoru-hemde-kablosuz-urun-34104017/detay

Çevrimdışı iowa

• Çekirge Çırağı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben geçen sene BİM'de satılan park sensörlerinden aldım. Kendim taktım. Hesaplamayı doğru yapmama rağmen montajda hata yaptım. Yinede algılamasında bir sorun yok. Renkli lcd ekranlı ve türkçe sesli. Tek sorun 40 cm'den sonra durunuz durunuz diye ikaz etmesi. 40 cm'de az bir uzaklık değil açıkçası.
Sınıftaki çocukların karşısında öğretmen:sopa:, buradaki ustaların karşısında ise öğrenciyim...

Çevrimdışı esesskoda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim sattiğim ürün 30cm kadar yaklaştiriyor ekran sesli ve görsel (((renkde değiştiriyor ekran ))) olark sağ yada sol taraf olduğunu kaç metre kaldiğini gösteriyor ekran ile sensör arasinda kablo olmamasida montaji kolay hale getiriyor ürüün içinde delikleri delmek içinde özel matkap aparatida çikir gerisi çok basit hadi hayirli olsun
ÜRÜNDE İNDİRİM YAPTIM TAKMAYAN KALMASIN DİYE SINIR ADET İÇİN GEÇERLİDİR
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 16:07:33 Gönderen: esesskoda »