škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SKODA OCTAVIA 1.6 TDI CR 105 HP DSG aracımı sipariş ettim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı architect

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar mutlu son sonunda arabama kavuştum. Beklediğime değdi gibi gözüküyor umarım bir aksilik çıkmadan uzun süre gönül rahatlığıyla sürerim. Bugün ilk iş lastiklerimi değiştirip 4 adet bridgestone LM30 taktırdım, aslında kış bitiyor evet ama havaların 7 derecenin üstüne çıkmasına henüz var. Şu anda araç tam 100 km de karışık kullanımda 5.4lt/100 km bir ortalamaya sahibim tabi bunda en büyük etken karışık kullanım ve rodaj nedeni ile 95 km yi geçmemem. Ama test arabasında aracın sınırlarını zorlamıştım ve neler yapabileceğini biliyorum. Vites değişimlerini ekranda gördükçe çift şanzımanlı dsg sistemin güzelliği iyice anlaşılıyor siz ekrana bakmazsanız hiç bir şey hissetmiyorsunuz fakat o hiç durmadan sizi ve aracı takip ediyor. Bagajın büyüklüğü zaten benim için büyük keyifti ama inanın sattığım corollama 3 lastiği bagaja zar zor sığdırabilirken bunda 4 lastiği koyup üstüne bir valiz alacak bir boşlukla karşılaşmam müthiş bir keyif. İlk kez bej döşeme kullanıyorum bu kadar mı çabuk kirlenir çocuklar elbiselerinin üzerinde yemek listelerini bırakırlar ya koltuklar da aynı şekilde kimin oturup kalktığını size söylüyorlar pişman mıyım? Hayır. Bugün de kısmet olursa kaputa koruma filmi çektiricem. Kullandıkça görüşlerimi, önerilerimi ve tabiî ki sorularımı sormaya devam edicem. Hepinize keyifli ve dikkatli sürüşler dilerim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı octiva05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende arabamı bu gün aldım otomatik vitesin kullanımı harika üzerinde bolero radyo var bunun telefon özelliği nasıl çalışıyor bilen varmı cevap vereceklere şimdi den teşekkür ederim

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle Güle kullanın foto isteriz Benim Arabam bölümüne, octavia nın bagajının yeri ayrıdır zaten :) bendede 1.6 TDI var ama 90lık benimde karma 5.4 tüketim bakalım düşcekmi :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı architect

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim arkadaşlar umarım yakın zamanda fotoları bırakırım

Çevrimdışı octiva05

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arabamı 5 gündür kullanıyorum 1.6 TDİ otomatik vites yol bilgisayarına göre şehir içi tüketm 5.4 LT

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octiva05;199363
arabamı 5 gündür kullanıyorum 1.6 TDİ otomatik vites yol bilgisayarına göre şehir içi tüketm 5.4 LT

vayy be gayet uygun
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı ifeka

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kullandığım üçüncü (sıfır) Octi. Hiç birinde sorun yaşamadım çok şükür. Yalnız üçünde de tek şikayetim hep kapı gıcırtılarından oldu. Kapı lastiklerini haftada en az iki defa temizlemek gerekiyor. Yoksa eski bir arabaya binmiş gibi rahatsız ediyor sizi. Şu an 2010 Octi TSI DSG elegance kullanıyorum. Bir ay önce 1.6 Superb Elegance siparişi verdim. Bekliyoruz bakalım. Bu arada arabanız şimdiden hayırlı olsun kardeş..İyi bir karar vermişiniz.

Çevrimdışı architect

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim arkadaşlar aracım şu anda 900 km de 860km sonra mazot aldım 49 litre gibi bişii aldı burdan oranlarsam 100km de yaklaşık 5.9lt gibi birşey yakmış yol bilgisayarı da arabayı aldığımdan şimdiye ortalamayı 100 kmde 6.1lt olarak gösteriyor.