škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

^^Fıkralar^^

hiko · 228 · 68634

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir işadamı birkaç gün önce sekreterini kovmuştu, yeni bir sekreter aramaktaydı.... Bir arkadaşı, sekreterini neden kovduğunu sorunca anlatmaya başladı:

- İki hafta önce 48. yaş günümdü ve o sabah kendimi çok keyifsiz hissediyordum. Kahvaltı sırasında karımın doğum günümü kutlamasını ve hediyemi vermesini bekliyordum. Ancak o bana bir günaydın bile demedi. Karım unutmuşsa da çocuklarım hatırlar diye içimden geçirdim fakat onlar da tek bir söz etmediler. Ofisime girdiğimde Jessica, "Günaydın Patron, doğum gününüz kutlu olsun" dedi. En azından birinin hatırlıyor olması beni memnun etmişti. Öğlen yemek zamanı geldiğinde Jessica kapıya vurdu ve "Dışarıda hava çok güzel ve bugün sizin doğum gününüz, haydi yemeğe çıkalım, sadece siz ve ben" diyerek beni davet etti. "Bütün gün duyduğum en güzel şey bu. Haydi gidelim" dedim. Yemeğe çıktık. Normalde gittiğimiz bir yere gitmedik, şehirdışında özel bir lokantaya gittik. İki martini içtik ve yemekten sonsuz zevk aldık. İşyerine dönerken, "Hava çok güzel, ofise dönmemiz gerekmiyor değil mi? diye sordu. "Hayır, sanırım gerekmiyor" diye yanıtladım. "Benim evime gidelim ve size bir martini daha ikram edeyim" dedi. Evine gittik. Başka bir martininin daha tadını çıkardık ve Jessica dedi ki "Patron, izninizle, yatak odasına geçip üzerime daha rahat bir şeyler giyeyim." Ona memnuniyetle izin verdim. Yatak odasına gitti ve 5 dakika sonra yatak odasından çıktığında elinde kocaman bir pasta taşıyordu, arkasından karım ve çocuklarım geliyordu. Hepsi "İyi ki doğdun" şarkısını söylüyorlardı ve ben orada üstümde sadece çoraplarımla oturuyordum. :))
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı ozencan43

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayatımız Vergi Vermekle Geçiyor :)

Tilki ormanda nefes nefese koşuyormuş. Karsıs...ına çıkan kaplumbağa:
-'Tilki kardeş ne bu telaş?'
-'Ormana maliyeciler gelmiş' demiş tilki.
'şimdi bir bakarlar bende kürk,
hanımda kürk, çocuklarda kürk, dünyanın vergisini yazarlar....'
Bunu duyan kaplumbağa telaşla yürümeye başlamış.

Onu telaşlı gören leylek:
-'Hayrola kaplumbağa kardeş ne bu telaş?' diye sormuş.
-'Maliyeciler ormanda' demiş kaplumbağa.
'Bende ev, hanımda ev, çocuklarda ev, yakalanırsak dünya vergi alırlar.'

Leylek de hemen uçuşa geçmiş. Ağaçların üzerinden maymun seslenmiş:
-'Leylek kardeş, ne iş? Bu ne acele?'
-'Vergi memurları herkese ceza yazıyormuş. Bende yazlık, hanımda yazlık,
çocuklarda yazlık, vergi borcundan batarız...'

Maymun bunu duyar duymaz koşarak ağaçtan ağaca atlamaya başlamış. Papağan
sormuş,
Neden ve kimden kaçıyorsun? diye.
''Maliyeciler ormanda'' demiş Maymun,
'Benim kıçım açık, hanımın kıçı açık, çocukların kıçı açık...Alacak bir şey bulamayınca
bunların ne yapacağı belli olmaz.:)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Zengin bir Arap kalp ameliyati geçirecekmis. Doktorlar, ameliyat öncesi  bir tedbir olarak bir miktar kan depolamak istemisler. Ama bu Arap'in  kani çok nadir bir kan imis. Bütün dünyayi arayip taramislar ve sonunda  Kudüs'te yasayan bir yahudide bu kanin oldugu  anlasilmis. Yahudi kan vermeye razi olmus ve ameliyat da yapilmis.Ameliyattan sonra zengin Arap, kendisine kan veren Yahudiye tesekkürleri  ile beraber müthis bir otomobil ve bir milyon dolar para yollamis.  Bir  kaç ay sonra Arap'in bir kere daha ameliyat olmasi icap etmis.  Doktorlar yine Yahudi'yi aramislar ve Yahudi'de tekrar kan verecegini  söylemis.  Arap yine ameliyat edilmis. Ancak bu defa kendisine kan veren  Yahudiye bir tesekkür notu ile bir kutu Şam baklavasi yollamis.  Çok  daha kiymetli hediyeler ve para bekleyen Yahudi ise bu duruma çok  bozulmus.Kan verdigi Arap zenginine bir telefon açip neden bu kadar  cimri davrandigini sormus. Arap kahkahalar atarak su cevabi vermis:

'Ya  habibi, gözümün nuru.Artik damarlarimda Yahudi kani dolasiyor!':)

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:hoh:Evli bir çift maskeli baloya davetlidir. Dışarıya çıkmak için hazırlanırlarken kadının migreni tutar. Evde kalmak zorundadır. Kocasına, partiye yalnız gitmesini, eğlencesini bozmak istemediğini söyler. Adam kostümünü giyer ve partiye gider, kadın da iki aspirin alıp yatar. Biraz uyuduktan sonra kendini daha iyi hissederek uyanır ve partiye gidip, kocasına sürpriz yapmaya karar verir. Tam hazırlanırken; ‘Acaba ben yanında değilken kocam neler yapıyor’ diye düşünür ve kocasının kendisini tanımaması için değişik bir kostüm giyerek partiye gitme kararı alır.
Oraya vardığında bir kenarda onu izlemeye başlar. Kocası arka arkaya değişik kızlarla çok samimi bir biçimde dans etmektedir, nereye kadar gidebileceğini görmek ister. Kocasına yaklaşır, onunla çok samimi bir şekilde dans etmeye başlar, kulağına dışarıya çıkabileceklerini fısıldar. Arabalardan birine girerek sevişirler ve gece yarısından önce maskeler çıkarılmadan kadın eve gider, kocasının dönüşünü beklemeye başlar. Adam sabaha karşı o4.oo sularında eve döner ve doğru yatağa gider.
Kadın :
- Parti nasıldı kocacığım
Adam:
- Sensiz hiç eğlenemedim tatlım..
Kadın,
- İnanmıyorum! Bahse girerim çok iyi eğlenmişsindir!
Adam:
- Gerçekten hayatım. Partiye gittiğimde arkadaşlarla sıkıldık, alt kata inip bütün gece poker oynadık. Fakat kostümümü ödünç verdiğim  herif  bir eğlenmiş, bir eğlenmiş, anlata anlata bitiremedi ..

Ugur A.

• Ziyaretçi
"Oha" bu durum için ortaya çıkartılmış bir kelâm sanırsam.:D

Çevrimdışı narkotikim

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Zam İstemek

Evin hizmetcisi evin hanımından maaşına zam ister.
Evin hanımı hoşsnutsuz sebebini
sorar.
Hizmetci: -"3 sebebim var :
1.si ben sizden daha iyi ütü yapıyorum."
Evin hanımı kızarak:

-"Sana bunu kim söyledi?"
Hizmetci: -"Beyiniz."
Evin hanımı -"2. sebeb ne?"
Hizmetci: -"Ben sizden daha iyi yemek pişiriyorum"
Evin hanımı daha da kızarak :

-"Olamaz ! senin benden daha iyi pişirdiğini kim söyliyebilir?"
Hizmetci -"Beyiniz"
Evin hanımı patlarcasına sorar:

-"3. sebeb neymiş?'
Hizmetci: -"Ben sizden daha iyi sevişiyormuşsum"
Evin hanımı köpürerek:

-"Bunu da mı kocam söyledi?"

Hizmetci:.

-"Hayır... Bunu bahçıvan söyledi.":)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ozencan43

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;243943
son iki fıkra bomba... :)

aynen......

Çevrimdışı ozencan43

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Otobüs şöförünün omzuna dokunulunca adam hafifçe başını çevirmiş, bir bakmış ki ......elinde bir avuç badem, yaşlı bir kadın durmakta..

Teşekkür ederek almış bademleri ve yemiş..

15 dakika sonra yaşlı kadın tekrar şöförün omuzuna dokunup bir avuç daha badem vermiş ve bu ikramı bir kaç defa daha yapınca " Zahmet ediyorsunuz efendim.." demiş saygılı şöför, " Hep bana yedirdiniz. Biraz da kendiniz yesenize.."

" Çiğniyemiyorum evladım." demiş yaşlı kadın," Dişlerim yok.."

" Niye satın alıyorsunuz o zaman?.."

" Evladım ben sadece üzerindeki çikolata kaplamasını emmesini seviyorum!.."

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, fıkra paylaşan ve de teşekürlerini sunanlara ayrıca teşekkürler.
Okuyup da hoşuna gittiği halde her fıkra için ayrı ayrı teşekkür edemeyenler olabilir, onun için teşekkür edilmiyor diye kesmek yok.

Gülmeye, düşünmeye, yorum yapmaya faydası var....
 Paylaşmaya devammmmm!!!!
Bundan sonra da paylaşmaya devam edecekelere şimdiden peşin, peşin teşekkürler.:++::++::++:

Çevrimdışı ozencan43

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Genç kız genç aşığına gecenin bir vakti telefon açmış :
-Jean, seni çok arzuluyorum, geceleri uyku uyuyamıyorum. Ne olur bu hafta sonu bize yemeğe gel.Seni annem babamla tanıştırayım. Sonra benim odamda ders çalışıyor gibi yapar doya doya sevişiriz... Jean ömründe hiçbir kızla sevişmemiş, bakir bir delikanlı. Hemen bir eczaneye gitmiş.Babacan eczacıya :
- Bu hafta sonu önce bir aile yemeği , pesinden ateşli bir aşk yasayacağım, o yüzden iyisinden iki kutu prezervatif istiyorum... Babacan eczacı kutuları vermiş, oğlanın sırtını sıvazlayıp yolcu etmiş. Jean hafta sonunda bir büyük buket çiçekle Françoise'nin kapısını çalmış. Genç kız kapıyı açmış.Jean'i doğrudan yemeğe almış. delikanlı çok mahcup biçimde masaya oturmuş.Kızın ana babasının yüzüne söyle bir baktıktan sonra başını önüne eğmiş.Başlamış dua etmeye.Ancak dua bir türlü bitmiyor. Françoise sonunda dayanamamış, fısıltıyla :
-Ben senin bu kadar dindar olduğunu hiç bilmiyordum Jean, demiş... Jean'de fısıltıyla:

-Ben de babanın eczacı olduğunu.............

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karı koca sinema dönüşü bir bara gitmişler.
Masaya oturur oturmaz kadının gözü ba...rda
tek başına içen adama ilişmiş.
Biraz dikkatlice bakınca "Aaa o!" deyivermiş.
Kocası meraklanmış.. "Kim o?"
"Seninle evlenmeden önce çıktığım çocuk.
Biliyor musun ayrılırken onu burda bırakmıştım.
Demek 7 yıldır aynı yerde içiyor.."
Kocası başını sallamış:
- Onu anlıyorum, ama bir olay bu kadar uzun zaman kutlanmaz ki...

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:heyo:Üst üste gelen fıkralardan dolayı bir sorunum olduğu yanılgısına düşmeyin haaaaaaaaaa!!

Kadın kocasına dönüp gülümseyerek bir öpücük kondurmuş:

Kadın: - K...ocacığım, beni çok sevdiğini biliyorum, her yere benim resimlerimi koymuşsun, çalışma masana, cüzdanına, ofisteki odana...

Kocası bir açıklama yapma gereği duymuş:

Adam: - Karıcığım işte senin o resimlerin, benim en büyük problemleri çözmemde en büyük yardımcı da ondan...

Kadın biraz daha şımarmış:

Kadın: - Yani senin hayatında varlığım ile bir kat daha değerliyim.

Kocası hafif bir gülümseme ile durumu iyice açıklamış.

Adam: - Ondan değil karıcığım, ne zaman çözülmesi çok zor bir problemle karşılaşsam, senin resimlerine bakıp:"Ulan, bundan büyük problem ne olabilir ki?" deyip problemi şak diye çözüveriyorum. :))

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim aklıma garpız gabıı gelii abi :hanz:

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_tansel;245508
benim aklıma garpız gabıı gelii abi :hanz:
Mavi mavi boşuna yazmadık herhal ?
Çeyrek asırdır, biribirimizi idare ettik, edeceğiz de...