škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

OKTAVİA a-5 TDİ CR İLE İLGİLİ SIKINTILAR

Ziyaretçi · 89 · 30742

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: archaeologist;182074
yani diyelim sıcaklık 21 derece olunca kalorifer devreye girip içeriyi ısıtıyor, 23 derece olunca da klima devreye girip soğutuyor öyle mi ?

Aynen öyle.

Ama kışın ve baharda ECON tuşu aktif olsun, soğuk/serin havayı klima kompresörü sayesinde değil dış ortamdan alsın  ;)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;182187
Aynen öyle.

Ama kışın ve baharda ECON tuşu aktif olsun, soğuk/serin havayı klima kompresörü sayesinde değil dış ortamdan alsın ;)
econ tuşundan olmazsa bütçeden delik açma rsiki yüksek değil mi hocam:)
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;182187
Aynen öyle.

Ama kışın ve baharda ECON tuşu aktif olsun, soğuk/serin havayı klima kompresörü sayesinde değil dış ortamdan alsın ;)
bu ECON tuşu dediğiniz klima üzerindeki AC tuşu mu yoksa benim bilmediğim ecenomi tuşu diye bir tuş var onun kısaltması mı?
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2011, 10:26:08 Gönderen: archaeologist »
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;182199
bu ECON tuşu dediğiniz klima üzerindeki AC tuşu mu yoksa benim bilmediğim ecenomi tuşu diye bir tuş var onun kısaltması mı?

Otomatik klima dediğiniz için aracınızda climatronic (tam otomatik klima) var diye düşündüm. Onlarda AC tuşu dışında çok sayıda düğme var, dijital olduğu için. Econ tuşu da onların biri.

Ama sadece AC tuşundan ibaret ise aracınızda yarı otomatik klima Climatic var demektir. Klima açıkken mesela 22'ye getirin sıcaklık ayarını, bu saydede kabin sıcaklığını 22 derecenin altına düşürmez, sabit tutmaya çalışır.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;182206
Otomatik klima dediğiniz için aracınızda climatronic (tam otomatik klima) var diye düşündüm. Onlarda AC tuşu dışında çok sayıda düğme var, dijital olduğu için. Econ tuşu da onların biri.

Ama sadece AC tuşundan ibaret ise aracınızda yarı otomatik klima Climatic var demektir. Klima açıkken mesela 22'ye getirin sıcaklık ayarını, bu saydede kabin sıcaklığını 22 derecenin altına düşürmez, sabit tutmaya çalışır.
climatronic (tam otomatik klima)  benim klima bu. zaten elegance larda başka klima olmuyor galiba (2011)
şu Econ tuşunu merak ettim nerdedir ve işlevi nedir diye ?

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
tekrar
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2011, 14:21:33 Gönderen: archaeologist »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A5 kitapçığında 79. sayfa, Econ tuşu sol alt köşede Climatronicte  ;)

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;182329
A5 kitapçığında 79. sayfa, Econ tuşu sol alt köşede Climatronicte ;)
benim sayfa 97 de climatronik başlığı altında başlayıp devam eden sayfada klima üzerindeki düğmeleri gösteren görselde 14 adet düğmeden hiç birinde Econ diye bir şey yazmıyor.
neyse ben başka bir şey soracağım. AUTO düğmesine bastığımda AC düğmesi de aktif duruma geliyor ancak sonradan kapatabiliyorum. sorum şu kışın AC açık mı olması gerekiyor kapalı mı ?

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracta kabin ici bugu olusuyorsa acin, olusmuyorsa acmaniza gerek yok.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;182406
benim sayfa 97 de climatronik başlığı altında başlayıp devam eden sayfada klima üzerindeki düğmeleri gösteren görselde 14 adet düğmeden hiç birinde Econ diye bir şey yazmıyor.
neyse ben başka bir şey soracağım. AUTO düğmesine bastığımda AC düğmesi de aktif duruma geliyor ancak sonradan kapatabiliyorum. sorum şu kışın AC açık mı olması gerekiyor kapalı mı ?

Klima kontrol paneli fotosu var mı?

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yok ama çekebilirim. fakat fotğraf nasıl yükleniyor bilmiyorum. bi arkadaş özetlerse denerim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: archaeologist;182575
yok ama çekebilirim. fakat fotğraf nasıl yükleniyor bilmiyorum. bi arkadaş özetlerse denerim.

Makyajdan sonra işler değişmiş, o zaman şöyle olmalı, kışın ekonomik olması için, zaten dışarıda soğuk veya serin hava var, kompresör kulanmadan otomatik sıcaklık ayarlığı için...

Kışın: AUTO açık (lambası yanar vaziyette) ama AC kapalı, sıcaklık ayarı 20° civarı ve düşük üflemede olsun. Kompresörsüz, yani düşük tüketim.

Hava sıcaklığı eğer ayarlı sıcaklıktan fazla ise dışarıda o zaman AC düğmesi de aktif olsun, ECON tuşu kalkmış artık ;)

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
klavuzda 22 derece tavsiye edilmiş, ben de uslu çocuk olup öyle yapıyorum.

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar TDI'larda ideal yakıt tasarrufu için hız sabitleyicisini kaça sabitlememiz gerekiyor ? biliyorsunuz bu motorlar maksimum torkunu 1500 devirden itibaren vermeye başlıyor. ben deviri 1500'e ayarladığımda hızım 80 nin az üstünde oluyor. sanki bu şekilde daha az yakıyormuş gibi geldi bana. okul dönüşü ortalamamı 4,7 den 4,2 ye düşürdüm.