škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araçtaki elektrik kaçağı

crash · 19 · 9632

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son 1 haftadır araçta elektrik kaçağı var sanırım arkadaşlar.Arabayı stop ediyorum dışarıya çıkıp kapıları kapatmak için elimi aracın karoserine vurduğumda hafif bi çarpma hissediyorum.Bu her defasında oluyor.Acaba aküden kaynaklanan bir sorun olabilirmi ? Kaputu açıp baktım ama bizim akülerin kapağı var onu sökmek için tornavida falan gerekiyordu.Uğraşmak istemedim.Fakat akü kapağının üstünde kurumuş sıvı akıntısı gördüm.Acaba yağmurdan falanmıdır diye düşündüm ama başka hiçbiyerde sıvı lekesi yoktu.Biliyorsunuz akünün içerisinde akü sıvısı mevcut.Gerçi aracın birçok elektriksel donanımı mevcut bunlarında arızalanması durumunda kaçaklar olabilir.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada sadece bende olmuyor bu durum annemide geçen çarptı :) Şimdi statik elektrik falan dersiniz o bakımdan dedim.Yani insan herzamanmı çarpılır :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yüksek gerilim varsa yakınlarda ondan oluyor 1-2 kere bizimde başımıza geldi.Akrabamızın evinin yakınında yüksek gerilim var eğer elinde yara felan varsa muhakkak arabanın kolunu tutunca ısırıyor :D

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;146913
Yüksek gerilim varsa yakınlarda ondan oluyor 1-2 kere bizimde başımıza geldi.Akrabamızın evinin yakınında yüksek gerilim var eğer elinde yara felan varsa muhakkak arabanın kolunu tutunca ısırıyor :D

kolunu bırak dokunur dokunmaz çarpıyor namussuz :D internetten şöyle bir araştırdımda bu durumu statik elektrik olarak yorumluyorlar.Yani sorun araçta değil bende :D gergin stresli bir dönemde bu gayet normalmiş.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Evet, statik, babamda bu sorun hep vardı  :)

Beni çarpmayan araba onu çarpardı, Almanya'daki arabamızda (eskiden popülerdi) arka dingilden yere değen bir ince şerit vardı, içinde metal teller olan, statiği önlerdi babamda  :D

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence giydiğiniz kıyafetlerin soğuyan havalar nedeniyle değişmesi de önemli. Kabanı montu kazağı giydiğimiz zaman araçtan inerken çok ciddi yük alıyoruz sanırım.

Hatta farklı kişilerden bahsediyorsak farklı giyim tarzlarından bile bahsedebiliriz.:D
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

efe_38

• Ziyaretçi
geçen bizim araçtada aynı olay oldu waxladım sonra kaportaya dokundukça çarpıyordu bende ayağımı terlikten çıkardım toprağa bastım sonra arabaya dokundum :D :D

hadi bakalım iş inada bindi üstündeki tüm elektiriği alıp toprağa vermezsem adam değilim dedim :++: 3-5 kere daha çarptı sonra kesildi,ee trafo gibi adamım vesselam :D çevredekilerin bakışlarını söylemek istemiyorum :hanz:

Çevrimdışı aaaylmaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bendede oluyor gergin ve stresli zamanlarda daha çok oluyor .
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunuda öğrenmiş olduk :) Ama garip bi durum.Araca her dokunmak istediğimde tereddüt ediyorum artık refleks oluştu resmen :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
4 senedir aktif sürücüsüyüm arabamın 1 kere böle bişi yaşamadım.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla hakanım şu okul bitsin hayata bi atıl ondan sonra göreyim ben seni :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hayata atılır mıyız satılır mıyız görecez bakalım, şincik keyfini sürmekteyim :lol:

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com
Akünün 12 voltu herhangi bir çarpma şoklama vs yapmıyor. akuden şaseye herhangi bir kaçak olsa bu neyi değiştirirki :S

Aküdeki bir kaçağın hakkaten bu olayla ilgisi varmıdır?

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya o değil de, akü makü lafları geçmeye başladı, rahatsız oldum.:D En azından ben öyle ciddi çarpma falan hissetmedim. Benim dediğim daha ziyade çat diye olan, "ananıss" deyip elinizi çektiğiniz cinsten statik işleri yani... Hatta hatırlarsanız bu yüzden aracına yakıt doldururken alev alan insanlar görüyorduk televizyonlarda.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2010, 08:31:20 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;147061
4 senedir aktif sürücüsüyüm arabamın 1 kere böle bişi yaşamadım.
Dizellerde olmuyor demek ki!:kiki: