škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia 1.4tsi ambiente aracimi sipariş ettim simdi yardim alma zamani

aliefem · 25 · 10479

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aliefem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaslar 1.4tsi ambiente ant.gri renkli araci sipariş ettim.. araci en gec hafta sonunda alacagim sanirim.. simdi biraz yardiminiza ihtiyacim var,  araci bayiden cikartmadan once yada cikartinca neler yaptirmaliyim, bu arac icin acilmasi gereken kodlar nelerdir..

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binersiniz inşallah.Boya koruma önermiyorum para tuzağı olarak görüyorum.Çok istiyorsanız kendinizde yapabilirsiniz.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayırlı olsun.

Dışarıda 150-200 verip ne uygulandığını bilmemek yerine 50-60 TL'ye iyi bir wax alıp 80-100 full araç uygulaması yapmak mümkün.

Bu konuda forumumuz nadir bir kaynaktır  :)

Çevrimdışı octobus

• AŞK-I OCTAVİA
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Baba irfan a katılıyorum.boya koruma, bakım ,temizlik  ve birçok konuda formumuz  tam formunda
[SIGPIC][/SIGPIC]OCTAVİA ELEGANS 07

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler çok doğru diyorsunuz da işte bazı insanların ne bunu yapacak yeri var ne de zamanı. ( ne de yeterli bilgisi- ürün, uygulama..)

Sizler artık usta olduğunuz için bu kadar rahat konuşuyorsunuz :D

Çevrimdışı aliefem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkürler arkadaslar.. boya koruma yaptirmayi bende pek düsünmüyordum simdiye kadar hic yaptirmadim, gerci hic sıfır binek araba almamiştim ama..  
aracı ayirttirdim ama kapora vs vermedim daha, benim adima ayrildi arac kredi işlemleri baslatildi.. bugun de tesadüfen bi sitede gezerken karsilastirma yaptim o degerdeki arabalari..
chevrolet cruse un otomatik vites full donanimlisi da ayni fiyata geliyor.. daha once aklima gelmişti showroom a gidip incelemek ama bir arkadasim bende evanda vardı sakin alma chevrolet fln deyince bakmamiştim.. simdide icime bir kurt düstü acaba hata mi yapiyorum diye düsünüyorum. cruze daha dolu bi araba gibi geldi hem bunca ugrastan sonra vazgectim demek de dogru olurmu bide bunun icin bişeyler söyleseniz :(

Çevrimdışı cnydn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aman diyim abi. Seçimin dört dörtlük. Asla pişman olmazsın octavia aldığına. Cruze ile kıyaslama sakın.
Cruze sadece dış tasarım olarak daha iyidir.
Ama ben octime o kadar aşığım ki bana göre en güzel araç bu :D

Cruze alıp da problem yaşayan o kadar çok ki. Motorunun güçsüzlüğünden ve aşırı yakıt tüketiminden bahseden.

Bence iiçiniz rahat bir şekilde octavia alın. Cruze alıp da pişman olma ihtimaliniz octavia alıp pişman olma ihtimalinizden 10 kat daha fazla bunu skoda kullandığım için değil samimiyetle söylüyorum

Cruze octavia ambiente den daha dolu olabilir. Ama donanıma aldanmayın. Araç can sıktıktan sonra donanımın hiçbir önemi kalmıyor
Ya da imkanları zorlayıp eleganca octavia alın dicem ama ambiente de bence kötü değil.

Classic octavia da ESP ve hava yastıkları olsa ben direk onu alırdım mesela. Tek önceliğim o . Gerisi lüks geliyor .. Güzel faydalı ama şart değil.

Öte yandan bir aracı 100.000 km kullanırsınız, bir kez bile ESP ye hava yastığına iş düşmez o da ayrı.

Bence octaviadan vazgeçmeyin.
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2010, 01:25:30 Gönderen: cnydn »

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
chevo alıpta dışı bizi içi seni yakmasın sonra ...iyi düşünün derim. sadece kaportalarına bi tıklatın ...

Çevrimdışı aliefem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cok teşekkurler arkadaslar.. bugun bende cruze un kabortasina ve oktavia nin kabortasina bakma sansim oldu.. ayni yerde ikiside park halindeydi allahtan alarmlari ötmedi :) ikisi arasinda cok fark var cruze da sanki ici boş gibi ses geldi oktavia da tok tok seler geldi.. buda kaborta sacının daha iyi oldugundan..

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cruze dolu bir araba, ve bu is kaporta tiklamayla olculmez kusura bakmayin. Aracin on kaportasinin ince olmasi artik bir zorunluluk, cunku darbe enerjisini emmek icin katlaniyor.

Bakmaniz gereken sey, motor teknolojisi ve otomatik sanzimana uyumlulugu. Gorebileceginiz en cok yakit tuketen 1.6 motor (dodge motoru, bir aralar Kia'nin bazi araclarinda da kullanmislardi), ve bu motora performans vermek icin kivranan ve bir o kadar da yakit tuketimini arttiran bir sanziman. Onun haricinde bu arac bir tasarim burosu tarafindan Insignia yerine tasarlanan ama Opel'in daha gelismisini uretmek istemesi uzerine GMC'nin bu marka ve bu ad altinda uretip sattigi bir model.

Ustunde o motor ve o sanziman ikilisi olmasa, bence bir cok araca rakip olur, zaten satis temsilcilerinin soyledikleri bir sey var, "sahin-dogan'in yerine gecmek istiyoruz".  Boyle giderse fiyat ve donanim ikilisi ile bunu basarabilecek gibi gorunuyorlar.

Bu arada boya koruma icin soylediklerim sizin emeklerinize veya bilginize guvenmemek degil, sadece o donen makina ile (polisaj sanirim ?) isiyi ve baskiyi ayarlayamayip boya yakmisligim var, o yuzden bilmeyen veya denememis bir insanin kendi basina yapmasi son derece tehlikeli gibi geliyor.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motorla ilgili bir sorun yok, zaten kendini kanıtlamış başarılı bir motor.

Sorun otomatik şanzımanın çok üstün özelliklerde olmaması ve aracın da ağır olması nedeniyle yakıt/performans konusunda istenen verimin elde edilememesi.

Ha, düz viteste de hantl falan denmesin, gene 1.6 MPI Octavia'dan üstün performans sergiler.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Muhlis OZTURK

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;148094
Motorla ilgili bir sorun yok, zaten kendini kanıtlamış başarılı bir motor.

Sorun otomatik şanzımanın çok üstün özelliklerde olmaması ve aracın da ağır olması nedeniyle yakıt/performans konusunda istenen verimin elde edilememesi.

Ha, düz viteste de hantl falan denmesin, gene 1.6 MPI Octavia'dan üstün performans sergiler.

Araci manuelde kullandigimizda (6 ileri olmasina ragmen), tuketim miktarlari, eslenik 1.6'lardan cok daha fazla.150 liralik benzin ile sehir icinde 300 km gidilebiliyor ancak, denedik oradan biliyorum.

Motor kesinlikle fazla tuketen bir motor. Ford'dan beter.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aldığınız octavianın kapunu açarsanız bazı parçalarda audi logosu bile görüyorsunuz :) hem biri 1,6 biri ise 1,4 tsi kıyaslaycaksınız mpi ile kıyaslayın bence o zaman da octi fiyat olarak dha uygun olduğu için yine o :D