škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç Tavsiyeleriniz..

Ziyaretçi · 104 · 29852

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ihsann

• Ziyaretçi
Öncelikle herkese merhaba.. Uzun süredir takip ettiğim seviyeli muhabbet ve bilgi paylaşımı olan forumunuza üye olmak bugüne kısmetmiş,tekrar merhaba..
2006 Fabia Tdi ve 2009 Superb den sonra aileye 2011 bir Octavia katmak düşüncesindeyim.

40 bin civarı bir bütçem var,öncelikli tercihim Octavia Tdi Ambiante olacak ama sizlere de danışmak istedim,bu bütçeyle daha iyi bir alternatif önerebilirmisiniz? Volvo S40 3.9lt/100km ortalamasıyla dikkatimi çekiyor yalnız 50bin liradan başlıyor,donanım seviyesini de inceleyemedim. Kasası ve bagaj hacmi küçük olmayan,dizel,maksimum 40-45 bin civarında tavsiyelerinizi bekliyorum.. Şİmdiden teşekkürler.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle foruma hoşgeldiniz.
Araç konusuna gelince;motor açısından volvo dizel konusunda bu forumda okumuştum sıkıntılı olduğunu ve kullanıcısını üzdüğünü okudum.volvo diye aratabilirsiniz forumu.tdi olarak vw,skoda,seat modellerinde 1.6 tdi yeni motorları konusunda ciddi beğenileri okudum.golf olabilir ama fiyat biraz kabarık octiye göre.cupra da varmı bilmem ama hem passat,hem polo ve hemde golf de bu motor mevcut octi sana güven vermiyorsa.vw alamıyan skoda veya seat'a gücü yetebilir diyebilirim.Ama volvolar da benim hoşuma gidiyor doğrusu,karizmatik bir yapısı var.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
jetta kasa değişimi sırasında uygun fiyata araç bulunabilir.

belki absürd gelebilir ama yeni kasa 1.6 tdi caddy ambiente octi den daha donanımlı ve 40000 tl fiyat fayda olarak şahane bir seçenekte olabilir. 1,6 tdi  manuel leonda 41 42 arası bir fiyata alınabilir.

ihsann

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mayham85;148852
jetta kasa değişimi sırasında uygun fiyata araç bulunabilir.

belki absürd gelebilir ama yeni kasa 1.6 tdi caddy ambiente octi den daha donanımlı ve 40000 tl fiyat fayda olarak şahane bir seçenekte olabilir. 1,6 tdi  manuel leonda 41 42 arası bir fiyata alınabilir.

Jetta'nın boşu 44 bin lira şu an,Octavia Ambiante donanım ile aynı para. Caddy ne kadar donanımlı olursa olsun binek araç konforu veremez diye düşünüyorum. Leon, Octavia ile aynı fiyat seviyesinde ancak Octavia'nın iç tasarımı göze daha çok hitap ediyor bence. Vw grubunda Octavia öne çıkıyor gibi.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tasarım beğeni a işidir. ben amibente octiye para vermem ha bş jetta ha ambiente octi çok bir fark yok. leon octiden daha ucuza daha fazla donanım sunar.

ihsann

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mayham85;148861
tasarım beğeni a işidir. ben amibente octiye para vermem ha bş jetta ha ambiente octi çok bir fark yok. leon octiden daha ucuza daha fazla donanım sunar.
Leon Octavia'dan daha fazla donanım sunuyor,haklısınız. Kullanıcısı  olarak + ve - lerini kısaca özetleyebilirmisiniz,1.6 tdi düşünüyorum  motor olarak,bilginiz varsa.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ihsann;152854
Leon Octavia'dan daha fazla donanım sunuyor,haklısınız. Kullanıcısı  olarak + ve - lerini kısaca özetleyebilirmisiniz,1.6 tdi düşünüyorum  motor olarak,bilginiz varsa.

+ ları:
motor teknolojileri şuan tüm motorlar yeni nesil 1,6 tdide birisi
sürüş dinamikleri konfor yol tutuş oranı
iç mekan ergonomisi
iç mekan ferahlığı
sportif sürüş detayları
sportif tasarım
-leri:
lastik sesi alıyor
detay donanımlarda eksiklikler var kaput amotisörü gibi (bu kalemden ancak benim gibi gıcık kullanıcılar rahatsız olr sadece :D )
iç aksamda bir kaç plastiğin kalitesi

ihsann

• Ziyaretçi
Detaylarla ben de ilgilenirim ki vw grubu 2011 model bir araçta kaput amortisörü olmaması ilginç. :)
Fuara gidenlerden ya da görenlerden Nissan Juke'u inceleme fırsatı bulan varmı aceba? Tekna donanım 1.5dci motor 49 bin lira,tasarımı dikkatimi çekti ama kasa küçük gibi geldi.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Siz binek araç görüşleri almak istemiş sanırım. Caddy'nin vergisi ve  ticari olduğunu düşünürsek octavia'nın yanından geçemez, ben tdi motor  olarak dediğiniz gibi 2011 octavia harika olur bagaj hacmi oldukça iyi  her türlü donanım mevcut harika bir duruşu var,alternatif olarak ben  başka bişey düşünmezdim çünkü kaliteli sıfır donanımlı bir araç  alıyosunuz ve artık skoda çok kaliteli araçlar yapıyor.:ok: Fuara kısmetse gidicem juke için resimleri ve görüşlerimi eklerim sizin için.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2010, 12:10:58 Gönderen: gokcen59 »
-------------------------------------------------

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
caddy nin vergisi binek 1600cc bir araba ile aynı.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ihsann;152887
Detaylarla ben de ilgilenirim ki vw grubu 2011 model bir araçta kaput amortisörü olmaması ilginç. :)
Fuara gidenlerden ya da görenlerden Nissan Juke'u inceleme fırsatı bulan varmı aceba? Tekna donanım 1.5dci motor 49 bin lira,tasarımı dikkatimi çekti ama kasa küçük gibi geldi.

Leon'un eşdeğer Golf'ten binlerce lira daha ucuz olmasından daha ilginç olduğunu düşünmüyorum.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;153248
Leon'un eşdeğer Golf'ten binlerce lira daha ucuz olmasından daha ilginç olduğunu düşünmüyorum.:)
aynen :ok:

ihsann

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;153248
Bende Golf ün fiyatıyla direk kıyaslanacak bi özellik olduğunu düşünmüyorum. Boş tdi Golf'ü 46bin lira yapan böyle donanımlar mı yani?

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ihsann;153694
Bende Golf ün fiyatıyla direk kıyaslanacak bi özellik olduğunu düşünmüyorum. Boş tdi Golf'ü 46bin lira yapan böyle donanımlar mı yani?
aynen öyle. aslna bakarsan en boş golf diğerlerinn bir çoğundan daha doludur golfü golf yapan kağıt üzerindeki değl  detaydaki görünmeyen donanmıdır.  3 5 tane sensör koyup göz boyamakla donanımlı diye satılmasının doğru olmadığını kanıtlayan en güzel örnektir.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Juke 'ı inceledim fuarda, aslında pek incelemedim çünkü araç gerçekten gözüme çok kötü geldi herkezin görüşüdür bilemem ama, aşırı tipsiz bir araç iç dizaynınıda beğenmedim çok sade ucuz duruyor Nissan'dan beklemezdim böle birşey,ama bu araç tutulcak gibi geldi gözüme çünkü ilgi yoğun, Dacia Duster'ın tipi bile daha hoş bagaj kapasitesinin resmini cektim buyrun, ( Nissan duymasın feci eleştirdim :D )
-------------------------------------------------