škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2002 Fabia'ya Yetkili Servis Kazığı!

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Bir öğretmen arkadaşım geçtiğimiz haftasonu izmitten 2002 model sedan Fabia Comfort aldı 1.4..

Araç genel anlamda temiz.. Yetkili serviste periyodik bakımı yapılsın, eksikleri giderilsin diye bıraktık..

Yapılan işlemler..

Yağ ve filtre değişimi..
amortisör körüğü değişimi..
arkalardaki takozlardan birinin değişimi..
ön silecek değişimi (sadece silgi)

Bu işlemler için bize 380TL fatura çıkardılar.. kredi kartı yanımızda olmadığından ertesi gün çekmek üzere anlaştık aracı alıp çıktık.. Arkadaşım ertesi gün ödeme yapmaya gittiğinde şok oldu..

Biz işçilik vesaire eklememiştik.. ödemeniz gereken tutar 480TL demişler...

Bu sorumsuzluktur.. adam kazıklamaktır.. Sizlere sorum.. yukarıdaki işlemleer 500tl tutar mı?

Ayrıca bir öyle bir böyle fiyat veren bir servisi nereye şikayet edebiliriz?

Fatura istemiş arkadaş, çıkartamamışlar..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yağ ve filtreler 120 tutsa, körük 20 lira olsa, arka takozların teki 25 TL zannımca. Silecekler 15 olsun hadi.

Toplasak 180 falan ediyor parçalar, aracı lifte alıp altında çalışmanın işçiliğine ben 80 verdiydim yetkili serviste. (tabla fişekleri değiştirmiştim her ikisinide) hadı bunlar önlü arkalı çalışmış 120 işçilik alsın.

300'ü geçmesi çok abes. Fiyatlarıda yukardan yukardan attım.

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;149607
Bir öğretmen arkadaşım geçtiğimiz haftasonu izmitten 2002 model sedan Fabia Comfort aldı 1.4..

Araç genel anlamda temiz.. Yetkili serviste periyodik bakımı yapılsın, eksikleri giderilsin diye bıraktık..

Yapılan işlemler..

Yağ ve filtre değişimi..
amortisör körüğü değişimi..
arkalardaki takozlardan birinin değişimi..
ön silecek değişimi (sadece silgi)

Bu işlemler için bize 380TL fatura çıkardılar.. kredi kartı yanımızda olmadığından ertesi gün çekmek üzere anlaştık aracı alıp çıktık.. Arkadaşım ertesi gün ödeme yapmaya gittiğinde şok oldu..

Biz işçilik vesaire eklememiştik.. ödemeniz gereken tutar 480TL demişler...

Bu sorumsuzluktur.. adam kazıklamaktır.. Sizlere sorum.. yukarıdaki işlemleer 500tl tutar mı?

Ayrıca bir öyle bir böyle fiyat veren bir servisi nereye şikayet edebiliriz?

Fatura istemiş arkadaş, çıkartamamışlar..

Fatura yoksa, parada olmamalı.

Faturasız işmi olur? Maliyeye şikayet edin.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hemen Yüce oto'ya bildirin şikayet olarak (telefonla)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Yuh! Kesinlikle kabul etmeyin. Sanayide 200'e bitecek işler.

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
o kadar zorladım.en yüksek maliyet orjinal parçalar ve işçilikle 250TL.

NOT:zorlamadan kasıt sizin tam anlatamayıp fazla iş yaptırmış olmanız ve işçiliğin en yüksek rakamıyla bu fiyat çıkıyor.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2010, 14:58:57 Gönderen: s.alkan »
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı boran

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Peki izmitte fabia aracımızı hangi servis götürebiliriz? bilgisi olan varsa paylasabilir mi?
kazıklanmayalım.

Çevrimdışı Deren

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İzmit'te 1 tane yetkili servis var :aman: Sanırım orası...

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
faturada beyan edemediği ücreti nasıl alıyorlar?
fiyatlar uçmuş birde indirim var değilmi bu aralar yetkilide...

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar servis İzmitte değil.. Sakarya'da..

Buraya yazdıktan sonra hemen Yüce otomotive mesaj attık. Onlar da birkaç saat içerisinde döndüler..

Faturayı da aldık.. Dediğim gibi, yağ ve filtreler, cam silecekleri (40TL falan yuh!), amortisör takozlarından birisi ve rot balans (40TL)

parçalar çok tutmuyor.. takoz falan 20tl.. ama işçilikler şöyle

30bin-60bin bakımı :80TL
MEkanik işçilik:50TL
MEkanik işçilik 50TL

Yüce otomotiv bu 2 işçiliğin hesabını sormuş, birine takoz değiştirme demişler, diğerini açıklayamamışlar.. Antifiriz suyu değişimi demişler.. antifirize bir şişe su eklemeye 50TL alıyorsa, 30bin-60bin bakımında ne yapıyor anlamadım..

İşin garibi daha sonra bu servis arkadaşı geri arayıp niçin bizi şikayet ettin diyerek hesap sormaya kalkması.. Dahası bakım sırasında aracın kompresörlerinden biri arızalı değiştirelim demişlerdi, arkadaş başka servise gösterdi parça sağlam çıktı.. Ayrıca arka bilyalardan biri arızalı demişlerdi (yüksek hızda ses vardı), arkadaş tanıdık başka servisçide baktırdı bilyada da sorun yok.. lastiklerin BALANSI yapıldı düzeldi..

Bu servis 40TL rot-balans parası alıyor ama sadece basit bir rot yapıyor..

Demek istediğim, servistekilerin davranışları ve ilgisi çok güzeldi ancak ortaya kabarık bir fatura çıkarıldığı aşikar.. KEşke o servis başta söylediği rakama yapsaydı bu işi.. O yüzden kınıyorum.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu yapilanlari ben burada yaptirsam yine ayni fiyat cikardi ancak Turkiye'de iscilik ucuz ama diger parcalar hemen hemen ayni fiyat, ki yag degisimi yetkili Skoda servisinde min. 100Eur oduyordum. Fiyatlar Almanya'da ne ise Turkiye'de de o, dedigim gibi tek fark iscilik olmali, bunlar isciligide AB standartlarinda almislar :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;150375
Arkadaşlar servis İzmitte değil.. Sakarya'da..

Buraya yazdıktan sonra hemen Yüce otomotive mesaj attık. Onlar da birkaç saat içerisinde döndüler..

Faturayı da aldık.. Dediğim gibi, yağ ve filtreler, cam silecekleri (40TL falan yuh!), amortisör takozlarından birisi ve rot balans (40TL)

parçalar çok tutmuyor.. takoz falan 20tl.. ama işçilikler şöyle

30bin-60bin bakımı :80TL
MEkanik işçilik:50TL
MEkanik işçilik 50TL

Yüce otomotiv bu 2 işçiliğin hesabını sormuş, birine takoz değiştirme demişler, diğerini açıklayamamışlar.. Antifiriz suyu değişimi demişler.. antifirize bir şişe su eklemeye 50TL alıyorsa, 30bin-60bin bakımında ne yapıyor anlamadım..

İşin garibi daha sonra bu servis arkadaşı geri arayıp niçin bizi şikayet ettin diyerek hesap sormaya kalkması.. Dahası bakım sırasında aracın kompresörlerinden biri arızalı değiştirelim demişlerdi, arkadaş başka servise gösterdi parça sağlam çıktı.. Ayrıca arka bilyalardan biri arızalı demişlerdi (yüksek hızda ses vardı), arkadaş tanıdık başka servisçide baktırdı bilyada da sorun yok.. lastiklerin BALANSI yapıldı düzeldi..

Bu servis 40TL rot-balans parası alıyor ama sadece basit bir rot yapıyor..

Demek istediğim, servistekilerin davranışları ve ilgisi çok güzeldi ancak ortaya kabarık bir fatura çıkarıldığı aşikar.. KEşke o servis başta söylediği rakama yapsaydı bu işi.. O yüzden kınıyorum.

Cam sileceklerine yuh demişsinizde normalde 34 tl zaten valeo marka kullanıldığından öyle :ok:

Ama dehşet-ül vahşet işçilik almışlar . .

Çevrimdışı nedenpride

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kardeş hangi servis bu bilelim gitmeyelim.. sakaryalı olarak..

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nedenpride;152698
kardeş hangi servis bu bilelim gitmeyelim.. sakaryalı olarak..

Valla zaten 1 tane yetkili var sanırım sakarya'da.. Ayrıca arkadaşın araç geçen hafta triger koparmıştı yolda..

ÖZel servise çektiler.. 1300TL masraf çıktı:( Allah'tan subaplar yamulmamış..