škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yirmilik diş sorunu

seyyah · 113 · 36027

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;163839
Denedin mi bunu sen? Yoksa söyleyenlerin yalancısı mısın?

Denedim abi önce doktor test ürünüden verdi 2 tüp küçük boy baktım işe yarıyor bende yeni dolgu yaptırmıştım düzenli olarak o hafta fırçaladım çok rahat ettim ama muhakkak fırçalaman lazım arada 3-4gün bırak o hassasiyet tekrar geri geliyor.Şimdide büyük boyunu aldım kokusu biraz ağır sanırım ben hissetmiyorumda annem rahatsız oldu nedense :D

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;163839
Denedin mi bunu sen? Yoksa söyleyenlerin yalancısı mısın?

Benim babam da hassasiyetlik vardı amcam dedi İpana al ipananın hassasiyet gdericisi çıkmış 1 ay bile sürmedi 2 haftada etkisi gösterdi :D Gerçekten o tarz şeyler hassasiyet gideriz :ok:
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;163802
Az önce geldim doktordan. Kanala gerek olmayan yüzeysel çürüklü bir dişimin dolgusu kalkmıştı. Dolguyu yeniledi. Ancak o kısımdan sertçe nefes alınca, morfinin etkisi hâlâ devam etmesine rağmen, gene ufak bir sızlama oluyor. Anlamadım ne derdi var oradaki dişlerin.

geçmiş olsun

Çevrimdışı mmango34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkeze iyi akşamlar..

irfan bey bi süredir sizden mesaj göremiyorduk formu terkmi etti diye düşünürken mesajınız sevindirdi :)

sayın h.ibrahim bey;
lütfen yazdıklarımı tekrar okuyun.. havatürbünü ile  dişin etrafındaki kemiği nekroz yapmadan ameliyat yapan kahraman meslektaşımı kutlarım, dikkat ederseniz cerrahi mikromotor (fizyodispensır da denir) kullanıldığını ve yeni sistemlerde içten su soğutmalı (frezin kemiğe temas ettiği alanı su püskürterek soğutmak) eski sistemlerde de dışardan frezin ucuna su püskürterek soğutulduğunu ve bunu yamulacak bi tarafının olmadığını yamulan el aletidir (elevatör). havatrübünleri çok yüksek hızda döner ve çok ısıtır dişi ve en önemlisi kemiği yakarak nekroz edip öldürür aynen polsaj sırasında kaportanın boyasını yakmak gibi :) yanı ne demek istediğimi yazdıklarımı dikkatli okuduktan sonra anlıcaksınız.. bizim milletimizin yaptığı en büyük hatada bu dur zaten ''ilim sahibi olmadan irfan sahibi olmaya'' çalışırız..

bu foruma geldim önce üstadlar ne demişler nasıl yapmışlar bunları okudum sonra sorular sordum ve algıladığım öğrendiğim kadarıyla uygulama yaptım ama sonuç tatmin edici olmadı... neden??? çünkü irfan hocam gibi olabilmem için bir fırın ekmek yemem gerek :)

yeni dolgu yaptıran arkadaş için şunları söylemek isterim;

sorunluyken dişhekimine giderseniz iyileşmede sorunlu olur, sorunsuzken giderseniz iyileşmede sorunsuz olur :hmm: zaten diş hastaydı ve yeni dolgu yapıldıysa bir süre soğuk algılaması normaldir... size tavsiyem ilk 3 gün ağrı stabil ise sorun yok ama şiddetleniyorsa yada en başından şiddetli ve hiç değişmediyse belki kanal tedavisine ihtiyacı olabilir...

Çevrimdışı mmango34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sayın aşır bey;

cerrahiden sonra yara çukurunu ilk kapanmadı 1 hafta sürer ama tam iyileşme 3 ay sürer, yara cukurunun tam örtülmesi kemikle dolması ve çukurun ortadan kalması 20 yaş bölgesinde 6 ayı bulur... çok iyi temizlik yapın kulak temizleme çöpleri var ucu pamuklu onlarlada temizlemeye çelışın ama bölgeyi zedelemeyin... glaze'i kaldırmayın :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mmango34;163862
sayın aşır bey;

cerrahiden sonra yara çukurunu ilk kapanmadı 1 hafta sürer ama tam iyileşme 3 ay sürer, yara cukurunun tam örtülmesi kemikle dolması ve çukurun ortadan kalması 20 yaş bölgesinde 6 ayı bulur... çok iyi temizlik yapın kulak temizleme çöpleri var ucu pamuklu onlarlada temizlemeye çelışın ama bölgeyi zedelemeyin... glaze'i kaldırmayın :D

İyice tırsar oldum çektirmesem mi ne :D

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mmango34;163858
sayın h.ibrahim bey;

lütfen yazdıklarımı tekrar okuyun.. havatürbünü ile dişin etrafındaki kemiği nekroz yapmadan ameliyat yapan kahraman meslektaşımı kutlarım, dikkat ederseniz cerrahi mikromotor (fizyodispensır da denir) kullanıldığını ve yeni sistemlerde içten su soğutmalı (frezin kemiğe temas ettiği alanı su püskürterek soğutmak) eski sistemlerde de dışardan frezin ucuna su püskürterek soğutulduğunu ve bunu yamulacak bi tarafının olmadığını yamulan el aletidir (elevatör). havatrübünleri çok yüksek hızda döner ve çok ısıtır dişi ve en önemlisi kemiği yakarak nekroz edip öldürür aynen polsaj sırasında kaportanın boyasını yakmak gibi :) yanı ne demek istediğimi yazdıklarımı dikkatli okuduktan sonra anlıcaksınız.. bizim milletimizin yaptığı en büyük hatada bu dur zaten ''ilim sahibi olmadan irfan sahibi olmaya'' çalışırız..

sayın mehmet bey ; keske iltifatla iğneleyeci yazmasaydınız. amacım gercekten burada sizinle polemiğe girmek değil ki konu sizin uzmanlık alanınızdayken . hem fikiriz aslında ama bu karmasalık neden anlamadım .

saygılar..

Çevrimdışı mmango34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erzopelci;163664
mmango34 hocam siz diş hekimimisiniz?
Eger bir gömülü opera ederken aöratör kullanmıyorda  sadece elavatör kullanıp bu sekilde gömülüyü yerinden cıkarıyorsanız  izlemek isterdim sizi dogrusu.
ibrahim bey buralarda yazdıklarımızı çok sayıda insan okuyor ve bilgi sahibi oluyor amacım sizi iğnelemek değil ama meslekten biri olarak yukarıda yazdığınız gerçekten çok yanıltıcı ve düşündüğünüzde farklı yerlere çekilebilecek anlamlarvar!!!  ben bu anlamları pas geçip doğru bilgiler yazamaya çalışıyorum yani sıradan bir vatandaş hava trübünü(airatör) ile ameliyat yapıldığını düşünecek... bu çok yanıltıcı bilgi... amacım bunu düzeltmek........

ayrıca panoramik röntgen çekimi kousunda yazdıklarınızda çok yanıltıcı, bunu okuyan örneğin Aşır bey yarın gidip dişini çekenlere bana gereksiz yere röntgen çektirdiniz diye fakültede sorun çıkarabilir yada röntgeni çektirmeyi rededebilir... bunun gibi yanlışlıkları(bilgileri) düzeltmek ve insanları doğru bilgilendirmek amacım, sizinle bir sorunum yok.. iyi çalışmalar dilerim..

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seyyah;149708
B Şu anda dişlerimi hissetmeye başladım ama acısı da çıkmaya başladı. Bu arada ikinci yirmilik diş için 1 aralık tarihine randevu aldım.

Off off, daha konuyu yeni okudum, geçmiş olsun.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arlkadaşlar düzeltme yapmak istiyorum. Yamulan alet çekim esnasında kullanılan ve güzüme olan mesafesinden dolayı tam olarak göremediğim bir alet. Üsteelik doktorun söylediğine göre ilk defa bende kullanmış. Adi malzeme alımından dolayı biryerlere giydirdi.

Alıntı yapılan: mmango34;163862
20 yaş bölgesinde 6 ayı bulur... çok iyi temizlik yapın kulak temizleme çöpleri var ucu pamuklu onlarlada temizlemeye çelışın ama bölgeyi zedelemeyin... glaze'i kaldırmayın :D

Teşekürler Mehmet bey. Ben sorumun cevabını aldım.

Alıntı yapılan: mmango34;163934
ayrıca panoramik röntgen çekimi kousunda yazdıklarınızda çok yanıltıcı, bunu okuyan örneğin Aşır bey yarın gidip dişini çekenlere bana gereksiz yere röntgen çektirdiniz diye fakültede sorun çıkarabilir yada röntgeni çektirmeyi rededebilir... bunun gibi yanlışlıkları(bilgileri) düzeltmek ve insanları doğru bilgilendirmek amacım, sizinle bir sorunum yok.. iyi çalışmalar dilerim..

Ayrıca röntgen konusunda doktorun isteği olmadı. Ben çevremdekilerden aldığım duyum ve oluşabilecek ihtiyaç dolayısıyla tamamen kendi hür irademle çektirdim.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mmango34;163858
...yeni dolgu yaptıran arkadaş için şunları söylemek isterim;

sorunluyken dişhekimine giderseniz iyileşmede sorunlu olur, sorunsuzken giderseniz iyileşmede sorunsuz olur :hmm: zaten diş hastaydı ve yeni dolgu yapıldıysa bir süre soğuk algılaması normaldir... size tavsiyem ilk 3 gün ağrı stabil ise sorun yok ama şiddetleniyorsa yada en başından şiddetli ve hiç değişmediyse belki kanal tedavisine ihtiyacı olabilir...
Tamamen haklısın zira az önce soğuk su içtim ve sızlama yok denecek kadar az idi.:wnk:
Alıntı yapılan: mmango34;163934
...sıradan bir vatandaş hava trübünü(airatör) ile ameliyat yapıldığını düşünecek...
Sıradan bir vatandaş airatörün ne olduğunu da bilemez ki hocam ya!:rm::hanz:
Alıntı yapılan: seyyah;164121
...röntgen konusunda doktorun isteği olmadı. Ben çevremdekilerden aldığım duyum ve oluşabilecek ihtiyaç dolayısıyla tamamen kendi hür irademle çektirdim.
Açıklamaya bak. Sanki milletvekili yemini ediyorsun Aşır yahu!:rm::hanz::lol::kiki:

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;164122
Açıklamaya bak. Sanki milletvekili yemini ediyorsun Aşır yahu!:rm::hanz::lol::kiki:
Gerekirse onuda yaparım yeterki kimse kırılmasın.:ok:

Çevrimdışı mmango34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seyyah;164123
Gerekirse onuda yaparım yeterki kimse kırılmasın.:ok:
kardeş amaç sohbet paylaşım ama doğru paylaşım bu konuda ısrar ederim kimseyi kırmak için değil... panoramik röntgeni çektirmekle iyi yapmışssınız.... tekrar geçmiş olsun...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 gündür ağrıdan kıvranıyorum,bugün okula gitmedim,gece uyuyamadım.

Sağ alttaki 20lik diş kendini bayağı gösterdi,yatay gelse bu akdar çıkmazdı sanırım ama baskı yaparak çıkıyor.Dişimde tel olduğu içinde tüm alt dişlere yansıyor basınç.Alt dişlerim çok ağrı yapmaya başladı.
Minoset kullanıyorum,+ olarak saatte bir Listerin gargara yapıyorum,ağrısını alıyor çok şükür.
Bakalım 15 gün sonra teller sökülecek hesapta,o güne kadar kafası iyice çıkmazsa çektiricem sanırım :(

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Az önce ağrıya dayanamayıp gittim dişçiye.
Röntgen çektiler;

Sol alttaki dişe bakarsanız durum vahim.
Cuma günü çekilecekmiş.

Bu arada o diş 20lik değil,12 lik dişmiş :D
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2010, 16:17:06 Gönderen: Can »