škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yirmilik diş sorunu

seyyah · 113 · 36098

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadtas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun..
Bende çene ve diş tedavisi görmüştüm... O şeffak dişlik ağzın düzgün kapatılması için gerekli bir aparat.. Geceleri takıyordum ben sadece onu acaip huylandırıyordu beni..

Bu arada geçen ctesi bir bu ctesi de bir 20lik diş olmak üzere son 2 dişime de veda ettim :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Can;169558
Beklenmedik gelişmeler oldu.
Bugün dişçi çağırdı,üstüme önlük felan giydirdi,aletleri hazırladı,bir baktım pat pat telleri sökmeye başladı :D
Tellerim söküldü çok şükür.Altları tertemiz,çürük oluşmamış.Sadece bir dişte problem var dolgu yapılacakmış.
Şimdilik geceleri takmak için şeffaf birşey verdi,boksçuların taktığı gibi :D
1 ay sonrada dişlerin arkasında çok ince bir tel takacakmış,bakalım o nasıl olacak :)
Bütün dişleri çektirip komple damak yapsan daha mı az eziyetin olurdu acaba yahu?!:blm::hmm:
Allah yardımcın olsun.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayatımda ilk defa dişim çürümüş..2 ay önce falan gittim 2 diş çürümüş.Doktor hiç bir dişinde bişey yok niye düzgün bakmadın dedi.:(

Allah'tan çekmediler, içini boşaltıp doldurdular .(dolgu değil) Diş ölü ama en azından yerinde duruyor :D

Geçmiş olsun Can..Seninde durum zor yahu..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında benim durum kendi eşekliğimden :D
Küçükken hep dişçiden kaçtım,çekilmesi gereken süt dişlerimi çektirmedim,o yüzdne alttna gelen dişler hep yamuk veya yanlış yerlerde çıktı.Dişlerimi fırçalamadım felan,dişçi koltuğundan onlarca kez kaçtım.
Ama bıçak kemiğe dayanıncagittiğim için şimdi paçayı kurtaramıyoruz dişçiden.Az kaldı bakalım,20lik çekilsin,ufak tefek dolgular bitsin geriye sadece dişlerin arkasına çok ince bir tel yapıştırması kalacak.Oda basitmiş aratırdım,1 yıl kalacak dişler eski haline dönmesin diyeVarlığını unutturan birşeymiş :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gun yardirdim sag taraftaki yirmiligi:D Yaklasik 2 saat suedu ve bayagi yorucu oldu resmen terledim cok zorladi hem beni hem doktoru.Basimda 2tane doktor vardi biri profesor adam hic acimadi valla kanirta kanirta aldi:D Su anda hafiftek agri basladi umarim fazla hirpalamaz:D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;187469
Bu gun yardirdim sag taraftaki yirmiligi:D Yaklasik 2 saat suedu ve bayagi yorucu oldu resmen terledim cok zorladi hem beni hem doktoru.Basimda 2tane doktor vardi biri profesor adam hic acimadi valla kanirta kanirta aldi:D Su anda hafiftek agri basladi umarim fazla hirpalamaz:D
Allah yardımcın olsun. Ben de köprü yaptırıyorum. O bile canıma yetti, senin durum hepten zor. Allah bol sabırlar ihsan eylesin.

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Operasyon biraz yorucu ama 1-2 ay sonra herhangi bir sorun kalmıyor.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an durumum iyi ablamınkinde şiş çok olmuştu dün gece 1 e kadar buz tuttum benimki o kadar şişmedi rahatım şu an :)

Bu arada çektirmek isteyenler fazla geciktirmesin yoksa çok zorlaşıyor.

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ahh ahh. ben de bu hafta carşamba gününe randevu aldım. özel bir diş hastanesinden. benim problemim 2 yıldır var ön dişlerimi sıkıştırıp düzeni bozdu. benim merak ettiğim. ben tam anestezi olmak istiyorum yani narkozla uyutulup.. mümkün olur mu acaba

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: takara34;220349
ahh ahh. ben de bu hafta carşamba gününe randevu aldım. özel bir diş hastanesinden. benim problemim 2 yıldır var ön dişlerimi sıkıştırıp düzeni bozdu. benim merak ettiğim. ben tam anestezi olmak istiyorum yani narkozla uyutulup.. mümkün olur mu acaba

Büyük ihtimalle yapmazlar neden derseniz anestezi bayağı kuvvetli dudağınızı bile hissetmiyorsunuz yaklaşık 6 saat etkisi kalıyor sonra yavaş yavaş hissetmeye başlıyorsunuz korkmanıza gerek yok :)

Bende haftaya ikincisini çektiricem inş :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla uyutmuyorlar,ama yinede sormak lazım.
Bende lysden sonra yardırıcam yirmiliği :(

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bendede 20 lik ler çıkıyor heralde hafif hafif eriyip delip kafayi çıkarmışlar.ama benimde yirmiligin bi önünde diş var geçen yıl konuşurken birden yarısı  döküldü.hiçbir rahatsizligi yoktu ama bu aralar dilim o yarım dışında arasına girince rahatsız etmeye başladı doktora gittim.anlattim.soğuk su ictigimde fazla sekerli yedigimde dolgularda agri oluyor ama bu sadece yarısı kalmış dişte hiç sizi yok en sağlam disimden bile daha iyi dedim doktorda bu devlette olmaz özelde yapılması lazım ama madem agri yok senin sinirler ölmüş.gittiği yere kadar git yazın ankarada yaptır dedi.annemden yitmilik geldiginden o dışı çürütüyor ondandir dedi bu olabilir mi sizce?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğin olay bendede vardı o kadar dolgu yeniledik sadece çok şekerli bir şey yediğimde sızlıyordu nedenide 20 liğin o dişi zorluyor olmasıymış diş çekildi dolgu yeniden yapıldı şimdi sorun kalmadı :)

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ama bayılma, istifra gibi durumum var yinede yapmazlar mı?

Çevrimdışı ''V/RS''

• Felicia 1.6 MPI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla bnmde sağ alt ve üstte diplerde bişeyler kafayı çıkarmış ama 20 lik dişmi bilmiyorum ağrı falan yok şu anlık öndeki dişe dolgu yaptırdım kendimi daha çok sevdim gülmeyi özlemişim yeminlen artık sırıtıyom paso :D arkada çekilecek 1 dişim kaldı bakalım azdığı zaman giderim artık
SKODA FAVORIT 136L VRS