škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

otomobilimin kör noktalarını nasıl minimuma indirebilirim?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
men's health dergisindeki soru-cevap bölümündeki bir soru ve cevabı sizler için alıntıladım.herkesin kendine göre bi tekniği vardır elbette.Olmayanlar için profesörden tavsiyeler:
Aynanızı iyi ayarlamanız lazım,michigan üniversitesinden Dr. Michael j. Flannagan "çoğu sürücü dikiz aynasının açısını normalden daha dar ayarlıyor.Bu da aracın her iki yanında fazladan sadece fazladan 10 cm lik bir görüş alanı açılmasını sağlıyor.Dr. Flannagan araçlarda görüş alanlarının genişletilmesi üzerine bir uzman olduğundan dediklerine kulak vermek lazım.Aynalarınızı kendisinin geliştirmiş olduğu teknikle ayarlarsanız arkasında ve yanlarında kalan kör noktaları minimuma indirgemiş olursunuz
(1)SOL YAN AYNA
Kafanızı koltuğa dayayın .Dik oturun.Aynayı öyle ayarlayınki otomobilinizin yan tarafını ucundan görün.
(2)DİKİZ AYNASI
Aracı sürüyormuşsunuz gibi dik oturun.Aynayı ayarlarken arka camı tamamen görebilecek şekle getirin.
(3)SAĞ YAN AYNA
Aracın içinde orta tarafa doğru eğilin Aynayı aracınızın yan tarafını ucu ucuna görecek şekle getirin.
AYARLAMALADAN SONRA ŞİMDİ TEST EDİN
Yeni ayna pozisyonlarını test etmek için otomobilinizi en sağ şeritte sürün.Dr. flannagan"sol yan aynanıza bakın.sizi geçen bir araç aynanın sol dış kısmından görüntüye girip yine ordan çıkmalı." diyorr.
ve son olarak profesörden uyarılar:
klasik ayna ayarlaması yaparsanız,arkanızdaki araç daha görüntüye girmeden kör noktaya düşer.Endişenmeyin,biraz sürdükten sonra yeni ayna ayarlamasına alışabilirisniz.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu ayarlama yaklaşık 90 derece açısı olarak biliniyor  ilk başta zor gibi geliyor ama hemen alışılıyor.

ben uzun süredir bu şekilde ayarlı olarak kullanıyorum. yan aynalar aracın yanlarını göstermemeli yan şeridi göstermeli

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hıım, bunu bilmiyordum ama aracı arka köşesini azıcık görecek şekilden en  dışa göre ayarlıyordum.Bunu uygulamalıyım hemen..

Onu bunu bırakın, aynası kapalı gezenler var..Şaşıyorum ...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben aynaları arka uç noktayı gösterecek şekilde ayarlamaya çalışırdım.bunu denemek lazım

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan;150409
(3)SAĞ YAN AYNA
Aracın içinde orta tarafa doğru eğilin Aynayı aracınızın yan tarafını ucu ucuna görecek şekle getirin.

Bu kismini anlayamadim. Surucu koltugunda oturuyorken hafif saga egilmekten mi bahsediyor?
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;150428
Hıım, bunu bilmiyordum ama aracı arka köşesini azıcık görecek şekilden en  dışa göre ayarlıyordum.Bunu uygulamalıyım hemen..

Onu bunu bırakın, aynası kapalı gezenler var..Şaşıyorum ...

E tamam işte doğru oluyor aracın ucunu azcık görünce

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan;150409
(1)SOL YAN AYNA
Kafanızı koltuğa dayayın .Dik oturun.Aynayı öyle ayarlayınki otomobilinizin yan tarafını ucundan görün.

Yanlış mı anladım abi :hmm:

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_tansel;150478
Yanlış mı anladım abi :hmm:

sanırsam aynanın ucunu kasdediyor

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;150540
bana sadece sol yan ayna yetiyor :D

Efe, 17 yasindasin yaziyor, ehliyetin yoktur ama simdiden isin dogrusunu ogren, sadece sol aynayla olmaz.
Neler cekiyoruz bir bilsen sag aynasini kullanmayanlar yuzunden. :)
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ANTARES;150543
Efe, 17 yasindasin yaziyor, ehliyetin yoktur ama simdiden isin dogrusunu ogren, sadece sol aynayla olmaz.

evet ehliyet yok,araba kullanmak için ehliyet gerekmiyor :D :D

zaten çoğunlukla yazlık evdeyken kullanırım oralarda zaten 2şerit olur gidiş ve geliş,sağımdan araba geçemeyeceği için sağı kontrol etmem gerekmez onun için sağ ayna işime yaramaz tabi trafikte sağı ve dikizi ayarlarım o kadarda değil :D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;150543
+1985.
geçen bu çamurlk paçalıklarını nie taktırdın diyorlardı seat sitesinin birinde. orta aynadan arkayı kontrol edemiyorum deyince hiç bişi diyemediler meğersem orta ayna kullanmıyormş arkadaşlar :D