škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sifir araç kullanim bilgisi!

samet28 · 47 · 15917

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı samet28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar merhaba,

fabia II 1,2 ambiante modelini aldım.

gayet memnunum araçtan.

yeni motor olduğu için tanıdıklarım tavsiyelerde bulunuyor.

yüksek devir kullan diyenler var.

normal kullan motoru zorlama diyenler var.

eskidendi o motor açma olayı diyenler var.

ne yapmak gerek. motoru zorlamak gerekmidir.

bilgilendirirseniz sevinirim

şimdiden teşekkürler..

Çevrimdışı ehmet14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
samet bey bende yeni siapriş verdim içimi rahatlattınız teşekkürler

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracınızın kitapçığındada yazar.  0 km araç alan herkese aracının kullanma kulavuzunu okumasını öneririm.

doğru olan 0 aracı ilk 1000 1500 km sıkıştırmamaktır. ondan sonra ise istediğiniz gibi devir çevirtip binebilirsiniz.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rodaj konusunda forumda epeyi bilgi mevcut.

Genellikle görüşler 2 ye ayrılıyor bu konuda bir kısım ilk 1000 km sakin kullanım 1000-1500km arası devirli kullanımı tavsiye ediyor ki kullanım klavuzunda kiyazıda bu yönde diğer bir görüş ise aracı alır almaz Allah ne verdiyse yüklenmek motoru açmak.şu konudada bilgi mevcut:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=4397&highlight=rodaj+ahmet

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;150757
aracınızın kitapçığındada yazar. 0 km araç alan herkese aracının kullanma kulavuzunu okumasını öneririm.

doğru olan 0 aracı ilk 1000-1500 km sıkıştırmamaktır. ondan sonra ise istediğiniz gibi devir çevirtip binebilirsiniz.

Yunus Emre Bey tam da benim yazmayi dusundugum seyleri yazmis. :kat:
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

Çevrimdışı samet28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fabia 2 ambiante alacak arkaşlar kesinlikle içiniz rahat olsun.

2-3 aylık bir araştırma sonucunda aldım. segmentinin en iyilerinden.

1,2 motor olması beni düşündürüyordu . herhangi bir sıkıntı yok.

oldukça iyi.

4 gün oldu aracı alalı. içi dışı , motoru gayet iyi.

Çevrimdışı samet28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;150758
rodaj konusunda forumda epeyi bilgi mevcut.

Genellikle görüşler 2 ye ayrılıyor bu konuda bir kısım ilk 1000 km sakin kullanım 1000-1500km arası devirli kullanımı tavsiye ediyor ki kullanım klavuzunda kiyazıda bu yönde diğer bir görüş ise aracı alır almaz Allah ne verdiyse yüklenmek motoru açmak.şu konudada bilgi mevcut:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=4397&highlight=rodaj+ahmet

yani vites değiştirmeler 3000 deviri geçmemeli :)

kafam karıştı gerçekten.

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ilk 1000-1500 aralığında fazla sıkıştırmayınız. Daha sonra ise sakin sakin devir arttırabilirsiniz. Ama genel olarak tam gaz vererek devir yükseltmeyin yavaş yavaş ivmelenmesi motorun daha sağlıklı olacaktır. Bir de fren ve lastik meselesi var. İlk 500 km ye kadar lastikler tam performans vermeyebiliyor. Diskler ve kampanaların da alışması için yeni aldığınız arabada gerekmedikçe ani fren ve kalkış yapmayınız derim. Sürüş biçimi olarak aracınız max. torkunu 3000 devirde veriyor. Bu nedenle 2500-3500 aralığını korursanız çekişte sorun yaşamaz ve motorun gücünden tam yararlanacağınız için daha az yakarsınız. Ayrıca aracınızda rolanti devir kesicisi de vardır. Yanılmıyorsam 4000 deviri boşta iken geçmenize izin vermez. Bunu bilmeyen bir iki kişi araçlarında sorun olduğunu gaz yemediğini söylemişlerdi. Hiçbir sorun yok.
Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
Herkese iyi forumlar.:ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı samet28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BuRZuM0765;150765
ilk 1000-1500 aralığında fazla sıkıştırmayınız. Daha sonra ise sakin sakin devir arttırabilirsiniz. Ama genel olarak tam gaz vererek devir yükseltmeyin yavaş yavaş ivmelenmesi motorun daha sağlıklı olacaktır. Bir de fren ve lastik meselesi var. İlk 500 km ye kadar lastikler tam performans vermeyebiliyor. Diskler ve kampanaların da alışması için yeni aldığınız arabada gerekmedikçe ani fren ve kalkış yapmayınız derim. Sürüş biçimi olarak aracınız max. torkunu 3000 devirde veriyor. Bu nedenle 2500-3500 aralığını korursanız çekişte sorun yaşamaz ve motorun gücünden tam yararlanacağınız için daha az yakarsınız. Ayrıca aracınızda rolanti devir kesicisi de vardır. Yanılmıyorsam 4000 deviri boşta iken geçmenize izin vermez. Bunu bilmeyen bir iki kişi araçlarında sorun olduğunu gaz yemediğini söylemişlerdi. Hiçbir sorun yok.
Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
Herkese iyi forumlar.:ok:

Bilgilerin için tşkler.

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: samet28;150769
Bilgilerin için tşkler.

.Rica ederim. Umarım faydalı olur.:)
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ben galeriden çıkardığım gibi çevre yolunda gömerim pedalı döşemeye.

Çevrimdışı roomster.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;150775
Ben galeriden çıkardığım gibi çevre yolunda gömerim pedalı döşemeye.

:haha::++:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
isin dogrusu arabayi kendinizi hic yeni araba diye limitlemeden kullanmak , motor iyice calisma sicakligina erisince sanki kiralik arabaymis gibi ölümüne basardim ben her viteste. Ağaç yaşken eğilir.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;150784
isin dogrusu arabayi kendinizi hic yeni araba diye limitlemeden kullanmak , motor iyice calisma sicakligina erisince sanki kiralik arabaymis gibi ölümüne basardim ben her viteste. Ağaç yaşken eğilir.

Bu şekilde kullanılan bizim şirket araçlarının hepsi farklı firmalardaki aynı araçlardan çok daha iyi hızlanıyor ve az yakıyor..

Sanırım bende olsam bu şekilde yapardım ama yinede acırdım canım o kadarda değil :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Semi sentetik yada tam sentetik yağlar var zaten 0km gelenlerde, harbiden bilincli sekilde canı cikarilmazsa ilk 1000km araç zaten ortalama oluyor, fark isteyen yardiracak :D korkan varsa hic rodaji dusunmesin zaten, rodaj var diye tin tin gitmek harbi gereksizlesti ondan rodaj yok diyorlar bence