škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Jant Kapağı Boyama Projesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı koraytek2007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Uzun zamandır aklımda olan fakat uğraşmak istemediğim, jant kapağı boyama projesini geçen hafta lastikleri subap ve delik kontrolü yaptırmak için gittiğimde kapaklar sökülünce proje başlamış oldu.

İlk başta normal şekilde zımparaladım ve bir işe yaramayan bijon görüntüsü veren yuvarlakları kapatmak istedim.
Aslında orda atmadan duracak bir malzeme lazımdı ama pek uğraşmadım ve polyester macunu ile kapattım.
Sonra zımparaya devam ettim.Esas aşama boyamaydı bunu düşündüm acaba düzgün yapabilir miyim diye pek atraksiyon istemediğim için boyacı abimin yanına doğru yol aldım.

Şansıma o gün şahin jant kapağı boyacanakmış.O, biraz daha makinayla inceltti macunları ve boyaya başladık.
Fakat şahinin jant kapaklarında sorun olmadan ilk kat bitti ama benimkilerde kabarma oldu bunları güneşe koy tekrar zımparalayıp, astar atıp boyayalım dedi.Zaten 2 tanesine boya yapmıştık onlar kurudu tekrar zımpara evrelerini yaptım.
sıra astar işlemine geldi ve astarlama işi bitince güneşde 1 saat kadar kaldı ardından ince bir zımparayla üzerinde boyaya hazırlık yapıldı.

Boya karışımı hazırlandı ve makinayla boyama işine başladık boyayı ince kat olarak ard arda 4 kat attık.
Sonra tekrar kurumaya ve ardından ince şekilde ard arda 2 kat vernik uyguladık.

Fotograflar

Jant kapaklarını vizeden sonra takmayı düşünüyordum.Bütün olaylar geçtikden sonra bugün takayım dedim.
Ortaya böyle bir sonuç çıktı.

« Son Düzenleme: 24 Ekim 2010, 23:37:29 Gönderen: koraytek2007 »

Çevrimdışı SKODA 135

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bazan bende sağlam olup fakat boyaları aşınmış cant kapaklarını nikelaj siprey boya ile boyarım çok ta güzel olur....

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Eline sağlık. Plastik astarı kullanman iyi olmuş yoksa çabuk dökülüyor plastikten boyalar  :ok:

Çevrimdışı koraytek2007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;150921
Eline sağlık. Plastik astarı kullanman iyi olmuş yoksa çabuk dökülüyor plastikten boyalar  :ok:
Doğru söylüyorsun hocam ilk başta astar kullanmadık zaten boya kabardı sonra astarın ardından boya yapılınca güzel oldu.