škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

El Yapımı Spor Panjur ve Logo İptali,Far Çerçeve Tamiratı ve Boyaması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı koraytek2007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gerekli parçaları temin edip projeye başladım.ama  bulduğum teli beğenmedim pek içime sinmedi ama yapacak bişey yoktu.Çünkü  kaç tane araç hava filtresi denedim olmadı.Son çare bi yerde bulduğumu  aldım.
Hazır projeye başlamışken daha önceden taş gelip kırılan far  çerçevemide tamir etmem gerektiğini düşündüm ve çerçeveleride  söktüm.Gerekli yere tel koydum ve üstüne galvanizli macun yaptım.sonra  zımpara astar,zımpara ve siyah boya yaptım.
Panjurunda plastik iç bölümünü çıkarıp temizleyip onuda zımparalayıp astarladım ve zımpara yaptım.
Sonra onlar beklerken babam metrik 6 kılavuz al demişti bi yere gittim bi baktım tam aradığım tel.
hemen istediğim ölçüde kestirdim ve aldım.
Esas  geldik en zor olan kısma yani teli panjura oturtmaya sağolsun bu konuda  her zaman yardımlarını esirgemen ustamız ben hallederim dedi.
Ben  panjurun ön tarafına yapalım teli dedim.o zamanda ona göre vidaları  ayarladık.Kesme işi bitince panjur kenarları ve telin kenarları  zımparalanıp siyaha boyandı.Panjurun ortasını boyamak istemedim.bi böyle  deniyeyim dedim.Olmazsa boyarım dedim.
En son boya iyice kuruyunca panjur ve far çerçevelerini taktım.Şimdi bilmeyen biri hangi çerçevenin kırık olduğunu bilemez.
Ve mutlu son
Projenin bittiğini gösteren Görünüm.
Çayımızı,suyumuzu  içtik ve ben aklımda olan bi projeyi söyledim ustamıza.İlerleyen  günlerde bi el atalım.Olmayacak diye bişey yok dedi.

RESİMLER:

MUTLU SON

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı feliş_3437

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
güzel calışma maşallah yakışmış