škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

roomster öneri şikayet

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serdalpolat44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
beğendiğiniz, şikayet ettiğiniz, öneriniz varsa paylaşalım...

öncelikle ben bir iki hususu paylaşayım...roomsterde yan aynalar çok hassas.yıkarken dikkat edin...tamiri yok...değişmesi lazım...iç cam kısmı laşkalaşıyor ufak bir dokunmayla...

uzun boylu olanlar için dikiz aynası yol görüşünü özellikle virajlarda engelliyor.tavana monte edilse daha iyi olurdu...

ve televizyonda reklam yapılması konusunda müşteri hiz. rahatsız edelim...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: serdalpolat44;152083
uzun boylu olanlar için dikiz aynası yol görüşünü özellikle virajlarda engelliyor.tavana monte edilse daha iyi olurdu...

Boy kaç?

1.80'im ben, koltuk en yüksekte, şehir içinde daha kolay oluyor diye en yüksekte tutuyorum, ona rağmen sıkıntı olmadı. Koltuk 10 cm iniyor. Yani 1.90 bile bence aynı açıdan görebilir. Daha uzun boyluya bir şey diyemem  :)

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
---Arka sağ ve sol direkler görüşü engellediği için, arka ve yan dikiz aynaları daha geniş açılı olabilirdi diye düşünüyorum.
---Baz modellerinde arka kapılarda hopörlerden vazgeçtim, kablo bile çekilmemiş,
---Arka orta koltuk hareketli olabilirdi,
Bunların dışında;
---Gerçekten oturaklı bir araba , güven verici, tok sağlam bir görüntü sergiliyor.
---Duyduğum kadarı ile 1,2 mm sac kalınlığı varmış,
---İçine otuduğun zaman arabaya bindiğini hissediyorsun,
---Dikkat edersen yakıt olarak, ekonomik bir araba.

kazasız, belasız sürüşler...
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı serdalpolat44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;152089
Boy kaç?

1.80'im ben, koltuk en yüksekte, şehir içinde daha kolay oluyor diye en yüksekte tutuyorum, ona rağmen sıkıntı olmadı. Koltuk 10 cm iniyor. Yani 1.90 bile bence aynı açıdan görebilir. Daha uzun boyluya bir şey diyemem :)

benim boy 1.85  koltuğu en aşağı indiriyorum...yine de rahat göremiyorum sağa doğru olan virajlarda...
aynayı çıkarıp camın en üstüne tutturabilir miyim acaba...yapışmalı mı bu aynalar cama acaba...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dikiz aynası konusunda sıkıntı yok benim açımdan.(boy:183cm) Koltuk en üste yakın mesela..

Görüş açısından sıkıntı yok.

İç plastikler biraz daha kaliteli olabilirdi.

Torpido kapağı olmalıydı.(neyseki yenilerde bir tane var.)

En beğendiğim kısmı, arkadan bakınca oturaklı duruşu var.Arka bağlantı elemanları gözükmüyor ya o yüzden oturaklı duruyor.

Biraz rüzgar sesi var ön kapı fitillerinden..

ESP standart olmalıydı.Her ne kadar oturaklı dursa da! göründüğü gibi yere çok sağlam basmıyor ama fena da değil.

Açıkçası güven duyuyorum içinde olduğumda.Zaten önemli olanda bu..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ön kapı fitillerinden rüzgar sesi almadım, bir kontrol et/ettir, iyi oturmayan yerler mi var...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;152629
Ön kapı fitillerinden rüzgar sesi almadım, bir kontrol et/ettir, iyi oturmayan yerler mi var...

Görünüşte oturuyor gibi görünsede fabiadan sonra kapı tarafından rüzgar sesi alıyorum..

Yarın kontrol ederiz :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gökhan üstadn arabasına bindiğimde yolcu koltuğu çok konforlu gelmişti :D başkada bi tecrübm yok gerçi roomster da :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;152658
gökhan üstadn arabasına bindiğimde yolcu koltuğu çok konforlu gelmişti :D başkada bi tecrübm yok gerçi roomster da :)

Ben ise koltukların çok basit olduğunu düşünüyorum.Sırt destekleri yetersiz bana göre..Doblonun koltukları daha konforlu :) Eski corsa/combo çok iyi değildi ama yeni corsa'da mesela koltuklar çok rahat..

Ama iş arka koltuklara gelince yanal destekleri çok zayıf olmasına karşın arka koltukların sırtlıkları yattığı için çok konforlu oluyor.Küçük sınıfta arka koltukların sırtlıkları dik olduğu için pek rahat olduğu söylenemez..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;152678
yeterli gelmiş demek üstad bana :)

Leon'dan sonra beğendiysen o zaman sorun yok demektir , Skoda yapmış! :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yani sonuçta leonla aynı sınıf değilki leonla kıyaslayayım :) ben konfor olarak beğenmiştim o gün roomster ı :) başka konularda bişi diyemem tabi kullanmadığım için

Çevrimdışı serdalpolat44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;152677
Ben ise koltukların çok basit olduğunu düşünüyorum.Sırt destekleri yetersiz bana göre..Doblonun koltukları daha konforlu :) Eski corsa/combo çok iyi değildi ama yeni corsa'da mesela koltuklar çok rahat..

Ama iş arka koltuklara gelince yanal destekleri çok zayıf olmasına karşın arka koltukların sırtlıkları yattığı için çok konforlu oluyor.Küçük sınıfta arka koltukların sırtlıkları dik olduğu için pek rahat olduğu söylenemez..

kangoo kullanan bir arkadaş da benim arabayı deneyince konforuna hayran kaldı:))

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;152625
...Biraz rüzgar sesi var ön kapı fitillerinden...
Alıntı yapılan: lrfan;152629
Kapı ayarı istiyor.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aklıma geldi far yükseklik ayar düğmesinin yeri çok kötü.Yolda giderken far yükseliğine bakmak imkansız..Kafayı eğip direksiyon yanından bakmak gerekiyor.Bence en büyük ergonomik sorun bu.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP