škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sadece Eve Gitmek İstemiştim...

Ziyaretçi · 16 · 5325

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ben Ankara'da böyle bir yağmur görmedim. Sabah gözümü açtım bardaktan boşanırcasına yağıyordu, akşam 19.00 gibi okuldan çıktım hiç ara vermeden, nefes bile almadan yağdı, ve devam ediyordu gece.

Yağmurda kullanmak zevkli tabi, sileceklerim aralıksız çalışıyor şıpır şıpır yağıyor, arabalı öğrenciyim falan hâlime şükreder vaziyetlerdeyim. (Tabi 28 Ekim öğleden sonraya ders koyan Muhasebe ve Mâliye hocalarına sevgilerimi iletiyorum)

Lan dedim şimdi İstanbul Yoluna Konya yolundan zırt diye yırtık dondan fırlayan şey gibi çıkmayım yoğundur dedim, Gazi Mahallesinden tın tın sallanır Fişek Fabrikasının önünden Carrefour'un ordan çıkarım dedim. İyide düşünmüşüm bomboştu rahat rahat gittim.

Bu viedo yağmurum tüm gün hiç kesilmeden nası yağdığı hakkında fikir verir öz çekimim :D

http://www.dailymotion.com/video/xffoua_heavy-rain-became-flood_auto

Lan İstanbul Yoluna bi çıktım, bir adım gitmiyor trafik! Bildiğiniz E-5'tir İstanbula giden babalar gibi yol. Ağzına tükürüyüm 10 dakka oldu gitmiyo yarım saat oldu gitmiyo...

Başlarım lan şarap çanağına dedim kontağı kapadım. 1.5 saat sol şeritte aynı 4 noktadan tekerimin bastığı asfaltta bekledim çılgınca yağmur yağıyor...

En sol şeritteyim.

Tam 1.5 saat yukarki gördüğünüz yerde bekledim. Dedim olacağı yok, başıma poşedi geçirip indim arabadan, sağımdaki araçlardan tek tek müsade istedim, öndekiler biraz ilerledi, yanımdakiler az geriledi, en sağ şeride Allah'ında yardımıyla bi yarım saate geçtim otobüs yoluna girdim. Zira artık devam etmek istemiyordum, ulan 130 km menzilim vardı, istop ediyom camları buhar basıyo, camı açıyom içeri su doluyo, akü zayıf çalıştırmadan müzik dinlemek istemiyom, çaaat diye bi kontrol ettim, 9.5 lt ortalama, durduğum yerde 80 km menzil... Dedim zekerler bu işi hoca, evi aradım dedim beklemeyin yemeğe.

Ulan mazot bitecek, içersi buhar olup duruyo, kapadım motoru açtım camı az içeri musluktan akar gibi akıyo aksın dedim, kavırladım elektroniği :D

Artık en sağ şeride geçmeyi başarmıştım, ordada bi kitlendim kaldım 1 saat kadar.

Otobüs falan dökülmüş herkes inmiş aşağı, ulan bide çişim geldi ki, bi yolcu dedi az ilerde tekel var git oraya işe dedi ben oraya yaptım dedi. La arabayı nası bırakayım, dedim hoca sen otobüse söle bu yana bakmasınlar, yolun kenarına bi güzel saldım ohhhhh.......

En sonunda bi kaç metre ilerledi trafik, kendimi atacak bi yer buldum, hemen girip oraya arabayı park ettim. Kalabalıkta çeşitli efsaneler dönüyordu yok tır devrilmiş yok meteor düşmüş fasa fiso... Ulan tır devrilse 3 saate 3 kişi dağıtıp parça parça toplar götürür be, kaza işi değildi kesin, yol kapalıydı, hiç gitmiyordu. Arabayı emin bi yere bıraktım.

Başladım aşağı yürümeye yağmurda, ne vardı ulan o yolda...??? Bi 15-20 dk. yürüdüm, sonrasında manzara müthişti, akşam Ortaköy sahilinde gezerdim o tadı verdi bana... :++::++::++:

Bildiğin derya... Orta refüjü kapatmış, İstanbul yolunun orta refüjü belime gelir hatta karnıma gelir çok yüksektir. Araba boyu su anlıyacağınız. :D

Bi kaç tanede hoydana baktım sinirlenmiş suya dalıyor, git anasını avradını dedim koyuldum seyre, suyun derinleştiği yerde hooop yükseliverdi araba birden dönüverdi 150 derece kadar :++: :++: Aha araba çöp oldu çıktı.

Tabi resimleri üst geçitten çekiyom, yere basmak ne mümkün :++:

Resimde gördüğünüz yerden millet sağa girip bi dar sokaktan (tek araba geçebilen) Batıkent'e çıkmaya çalışıyor. Koca İstanbul yolu oraya sığar mı la? Orada kilitli...

Bu vatandaşta BMW'yi ıslatmış, paçalar falan 10 numara :D

Manzara....

Benim araba daha çok yukarlarda. Baktım karanlık ıssız çamurlu bi yol, az yürüdüm yolun gideri var mı diye, baktım var. Oralarda sel ama kapı eşiği seviyelerinde geçer, bi tane bekçi amca vardı Volvo Plaza'da. Sordum beybaba bu yolun gideri var mı? diye, var dedi.

Girdim ordan bi yerlere, biraz kayboldum falan filan ıssız yollar dükkanların itleri üstüme ürüyodu neyin derken bi baktım Batıkentteyim, paralel bi yerden çıkmışım göte bala, yan yolda kuyruğu gördüydüm.

Velhasılı kelam 4 saat sürüncemeli bi yolculuk oldu, alt yapıyı suçlayasım var ama hakkaten rahmette çok kızgın indi şindi bu ülkeye bu memlekete hakkaten fazlaydı :D

Sonuç olarak, lastikler harbi efsane, sanki kuru yolda gider gibi gidiyor GY UG Extremeler :++::++::++::++::++:

NOT:Hala şimşek üstüne şimşek çakıyor, bütün 29 Ekim selebrasyonları yalan oldu iptal. Tüh...

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ula İzmir de böyleymiş...

ee  İstanbulda böyleydi :D

demek memleketin  üstünde büyük bir bulut var :kiki:

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
memleket artık su sıkıntısı çekmez..
göz göre göre artizlikk yapıp göle girenlere salak diyorum..ha bu arada adananın havasını sormayın bi damla bile su düşmedi..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul yolunu babam kapatmıştı kesin gömüşündür Abi malum belediyeci:D

Sabahın 4ünde geldi babam geçen gün sabah 7de çıkmıştı evden.Çektiğin fotoları şimdi gösterdim bu hiç bi şey diyor..
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2010, 09:50:03 Gönderen: dgn »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burada öyle çok yağıyor dün okula gitmedim biraz üşengeçlik birazda yağmurdan dolayı öğleden sonrada dişçi randevum vardı onuda iptla ettim.2 gündür aralıksız yağıyor yağmurdan sonrada kar gelicekmiş trakya tarafına :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakan bende dün nöbetçiydim
bina kışlanın en altında üstten ne kadar rahmet varsa bizim oraya toplandı binanın içine girmesine 1 mm var yok
dedim bölüğe alarm topladık kovaları neyin kumlar torbalar falan bi set çektik. bi kaldırım daşını un ufak ettik o ara yağmur azaldı ama üst baş perişan . dedim bu nöbet bitmez bugün ama sabah oldu hayırlısıylan eve geldim doğru banyoya üç gün evdeyim 2 inci katta herhalde su basmaz burda ev de tepede sayılır.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim buralarda ne dereler taştı bir görseniz :D

Kamyonetle bir suya girdim, kamyonetin arkası havalandı nerdeyse :D Geçtim gittim ama bugün araba çalışmıyor ara ara naz yapıyor :D

Ha bu arada bat-çık tabir edilen kavşağa inişe geçmiştim.Altımda hyundai kamyonet var..yağmurda var ya normalde kamyoneti almam ama maksat gezmek olsun diye alayım dedim :D

Neyse  inerken önümde kuş serisi bir araç durup dururken yağmurlu yolda savrulmaya başladı.Tamda önümde.Sağa sola vurdu tamda benim şeridin önünde durdu! Bende aynı zamanda kulaklıkla telefon ile konuşuyorum :D Olayıda anlatıyorum gayet sakin bir biçimde olay gerçekleşirken :D Neyse ben frene asıldım.Haliyle kamyonet kaymaya ve arkasını savurmaya başlarken el frenini çektim.Kontra hareketlerle aracı düz tutmayı başardım.Ve çarpmaya 2 metre kala durdu kamyonet..Tabi heyecan yapmadım ama kalp atışlarım hzılandı ve adrenalimin yükseldiğini farkettim :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;152424
Otobüs falan dökülmüş herkes inmiş aşağı, ulan bide çişim geldi ki, bi yolcu dedi az ilerde tekel var git oraya işe dedi ben oraya yaptım dedi. La arabayı nası bırakayım, dedim hoca sen otobüse söle bu yana bakmasınlar, yolun kenarına bi güzel saldım ohhhhh.......
davşanııım dün akşam haberlerde yolun kenarına işeyen vatandaşları gösteriyordu yoksa onlardan biride senmiydin lo...:D:D:D

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben işden eve çevre yolundan gidiyorum.Cidden müthiş bi yağmur yağıyodu, dün hiç durmadı.Öyle bi yağıyodu ki silecek falan hak getire yetmiyor maşallah :D Önümü zor görüyodum :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o atmosferi yaşadım şu an :D İstanbul hep böle bi yağmur yağsın yollar tıkanır
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Şahinbey

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Hakancığım..Dün hanım bizim fabia nın ön plakasını düşürmüş su birikintisinden geçerken.Akşam bi baktım plaka yok,nasıl becerdin dedim farkında değilim diyor...ölürmüsün,öldürürmüsün...buna şükür.
Yeniden...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Şahinbey;152516
Geçmiş olsun Hakancığım..Dün hanım bizim fabia nın ön plakasını düşürmüş su birikintisinden geçerken.Akşam bi baktım plaka yok,nasıl becerdin dedim farkında değilim diyor...ölürmüsün,öldürürmüsün...buna şükür.

Yapıştırma plakaların genel sorunu bence birazda sizin hatanız var o konuda :)

İstanbulda yağmur durdu rahatladık sonunda :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;152520
Yapıştırma plakaların genel sorunu bence birazda sizin hatanız var o konuda :)

İstanbulda yağmur durdu rahatladık sonunda :)

ben puntonun plakaları çift taraflı bantla yapıştırdım ertesi gün arkadaşım yok düşer cart curt dayanıklı olmaz diye kafaladı.bende ön plakayı çıkartayım dedim plaka yamuldu:D o derece iyi tutuyor zar zor çıkardım vidaladım arkayada ellemedim:)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
4 yıldır ön-arka plaka silikonlu, istesen de sökemezsin fönle ısıtmadan