škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aralarindaki fark nedir?????

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HALKOYUNCU

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI ve 1.2 HTP arasındakı fark nedır acaba..fabıa 1.2 alıcam bu formda okuyrum bu terımlerı ne anlama geldıklerını bır turlu anlamadım..

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI-Turbo Beslemeli 105 Beygir
1.2 HTP-Atmosferik(Turbosuz) 70 Beygir
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2010, 23:27:23 Gönderen: Can »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI 105hp 175nm tork veren bir motor.çoğu 1.6 atmosferik makineden iyi performans verir ve az yakar.

1,2 HTP 70hp 112nm tork veren 3 silindirli atmosferik bir motor.Performansı çok iyi olmayan bir motor az yakar.

Çevrimdışı HALKOYUNCU

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
FABIA da 1.2 TSI motor varmı..bugun galerıyle gorustum 1.2 HTP dedi...birde bu uc sılındır 4 sılındır meselesı benı dusunduruyor.3 sılındır ıyı degıldır sakın yanasma dıyende var...aaa yok 3  sılındır super hemen al dıyende var...ne yapmalıyım sasırdım...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet 1.2 TSI var,alınabiliyor...

3 silindir olayı performans ve yakıt tüketimiyle alakalı.
Forumda kullananlar var,onlar daha iyi bilgi verirler ancak TSI daha iyi bir motor her yönden tabiki...

Durumunuz varsa ben TSI almanızı öneririm.
Yakıt tüketimi eşit olur kanımca,Turbo beslemeli,çok iyi performanslı bir Fabianız olur.Arada 4 bin tl gibi bir fark var yalnız,bence değer...

HTP motoru LPG için tercih edebilirsiniz,TSI motora LPG olmuyor çünkü...

Arada 35 beygir ve yaklaşık 65 Nm tork farkı var,yabana atılacak birşey değil bu.Ben TSI derim şahsi fikrimi sorarsanız:ok:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer bütçeniz yetiyorsa tartışmasız 1.2 TSI derim :)

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
htp kullanıcısıyım tsi alabiliyorsanız daha iyi olur. baya güç farkı var yakıt olarak da biraz düşük.

htp için konuşacak olursam da, 3 silindir olması kafaya karıştıracak bir şey değil. ş.içi max. 7 lt/100 km yakıt harcıyor ş.dışında baya düşüyor istendiği takdirde. normal kullanımda 5.5 lt falan yakıyor. son hızı 163 km/h; 0-100 ü 14.9 sn. bu değerlerden de anlaşılacağı gibi uygun fiyatlı az yakan kaliteli sayılabilecek bir araba.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı HALKOYUNCU

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Butce olarak HTP ye uygunum...fakat yanlıs bır seyde yapmak ıstemedım...hatta bugun acaba2011 fabıa almaktan vazgecıp 2006 opel corsa mı baksam dıyede dusunmedım degıl..takı aksam bır tamırcı arkadasla konusana kadar..skoda fabıa altın bılezık dedı bende olay bıttı..yınede kendımce bu forum sayesınde kafama takılanları arastırmak ıstıyorumm...ptesı sozlesme yapmaya gıdıcem...

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben 1.4 85 hp aldım 4 silindir 16 valf gayet de memnunum, yakıt olarak da gayet cimri diğer benzinlilere göre

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üç silindirin titreşim ya da ses dışında performansa ya da yakıta bizleri ilgilendirecek direkt bir etkisi yok. Onu merak etmeyin.

İlle de LPG demeyen, aradaki farkı bir şekilde karşılayabilen bir kişinin başka özel bir sebebi olmadığı sürece mutlaka TSI tercih etmesini öneririz. Teknik anlamda TSI kesinlikle daha üstün bir motor.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;153048
Üç silindirin titreşim ya da ses dışında performansa ya da yakıta bizleri ilgilendirecek direkt bir etkisi yok. Onu merak etmeyin.

İlle de LPG demeyen, aradaki farkı bir şekilde karşılayabilen bir kişinin başka özel bir sebebi olmadığı sürece mutlaka TSI tercih etmesini öneririz. Teknik anlamda TSI kesinlikle daha üstün bir motor.

HTP' de balanslayıcı mille o problemi çözdüklerini anlatıyorlardı bir HTP makalesinde.:wnk:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gücünüz yeterse tabii ki 1.2 TSI-Turbo Beslemeli 105 Beygir
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı HALKOYUNCU

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cvp yazan herkese cok tskler.bugun 1.2 HTP dınamık ıcın sozlesme yaptık:))

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com