škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt Problemi....

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LeoN___87

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Merhaba Geçen Hafta 0 Ambiente Dinamik Aldım Şu Ana Ana Kadar 120 Liralık Benzin Koydum Ve Yaptığım Km 370 Bu Arada Bu Km Şehiriçi Ve Dışı Karışık.Sizce Bu Yakıt Normalmi Kullanan Arkadaşlar Veya İşin Püf Noktalarını Bilen Arkadaşlar Varsa Yardımcı Olsun Böle Giderse Aracıma Sıralı Otogaz Sistemi Taktırıcam Ve Siz Forum Üyelerinden Beklediğim İkinci Bir Cevapta Eğerki Sıralı Sistem Taktırırsam Hangi Marka Olsun Cevaplarını Çok İvedi Bi Şekilde Bekliyorum...

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin...

Araba yeni olduğu için normal...:)
1.2 de 100 tl lik benzinle  (27 lt ve benzin fiyatı 3.7.. tl)
330- 340 km yapıyorum istanbul içi ve
genelde dur kalk şeklinde

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Vay arkadaş nası yetişiyonuz o arabalara yav, 30 TL koyuyorum 270-280 km net gidiyor Ankara içi, full aynı rota ev-fakülte.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaş benim kafam almıyo kuruş hesabımız zırt pırt zam geliyor indirim oluyor istasyonlar arası fiyat farkı oluyor.
Litre yazın bende annıym :D

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı araçtan bende var, 3.66 iken ölçmüştüm karma 50 lirayla 215 km yol yaptım.. yeni araç daha. yakıtı düşer ilerleyen zamanda.

6.3 lt/100 km.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2010, 20:45:11 Gönderen: Birkan »

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Rahat kullanıyorsunuz aracı ondan çok yakıyor. Aslında herkese öğretmeye çalıştım ''Az Yakmak'' başlığında fakat birde bir seyahatimi kaydedip izletmeyi düşünüyorum.

100 TL'ye 330 km nedir be? Aynı gün binmeyi keserim öle arabaya, ayda 400 lira benzin parası verdirir bana direk.

Litre olarak yazayım kardeş, 3.5 civarları 100 kilometrede, trafik olursa 4.0-4.2 lt.

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;152941
trafik olursa 4.0-4.2 lt.

...:eek:...

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rahat kullanıyorsunuz aracı ondan çok yakıyor. Aslında herkese öğretmeye çalıştım ''Az Yakmak'' başlığında fakat birde bir seyahatimi kaydedip izletmeyi düşünüyorum.

100 TL'ye 330 km nedir be? Aynı gün binmeyi keserim öle arabaya, ayda 400 lira benzin parası verdirir bana direk.

Litre olarak yazayım kardeş, 3.5 civarları 100 kilometrede, trafik olursa 4.0-4.2 lt.

1.6 palio 4 tekerlisinden sonra bu bile ilaç gibi geldi. :++:

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

hakanerdogan

• Ziyaretçi
3.5 litreyi sembolik ve kasmadan gelişlerimde bir günün gidiş geliş ortalaması olarak tutturduğumdan veriyorum.

Yoksa fakülteye gidiş ve gelişlerimin ortalaması 3.1 litre falan.

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yüksek vites düşük hız mı, Allah ne verdiyse boşa sallama mı hatta kontak kapatma mı nedir?
Yoo gayette abanıyorum dersen aşağı iner Caddy'i yakarım :D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yanlız hakanın güzergahında benzinli arabayla bile 5 lt altına inmek mümkn.

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

hakanım benim önceki aracım 92 broadway lpgli ile 50 tl lik gazla (litresi 1.8 1.9 tl idi) 250 km yapıyordum istanbul ş.içinde.
İstanbul malatya 1100 km lik yolda 130 tl ye gittim  
Bu yaz dönüşü malatya istanbul arası (arada bi ankarada var) 1200 km yi 240 tl ye geldim
ne yaparsın araba benzinli ve YENİ.....:bnn:
"Rahat kullanıyorsunuz" diyorsun onla bi alakası yok...:sopa:
(Zira ehliyeti 1993 aldık Az çok sağ ayağın altında ne var ne yok biliyoruz :++::++::++: ehliyetin tipi de C :hhh:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Benim rahat kullanmadan kastım aslında herkesin anlayacağı bir rahatlık değil, nasıl anlatayım ki bilmiyorum, ihtisası olsa bu dalın çıkıp dersini veririm o derece içimde birikmişliği var. Yolun, trafiğin her şeyin durumuna göre vites-devir-gaz düzeyi arasındaki korelasyonları o derece tahmin ediceksin ki ona göre hamleni yapacaksın.

Aracı kaldırdıktan sonra 2000 devre çıkmak bence çok umarsız bir sürüş yani araba oynar oynamaz 2'lerim ama öyle şeyler ki kafamdakiler, anlatmaya forum yetmez imkansız :D

5'te 90 sabit geldim bak ekonomik sürdüm.

Offfff direk defol net, asla sabit hızda ekonomi olmaz.

Bu gibi :D