škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klimadan Tuhaf Şeyler Çıkıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 10 gündür bu kauçuk tarzındamı desen süner tarzındamı desem tuhaf şeyler çıkıpr duruyormuş babamda bana dün söyledi klimayı cama verdiğimizde ızgaradan bunlar içeri geliyor şu an ön konsolun üstü bunlarla dolu irili ufaklı ne olduğunuda çözemedim acayip bişi :D

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim puntodada klimayı açınca içeri dal yaprak doluyordu:D arabayı çalıştırdım 5 dakka rolantide klima çalıştı içinde ne var ne yok kusuverdi ondan sonrada geçti sende dene derim Kadir:)

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com
polen filtresini ve klima evaporatörünün temizliğini kontrol edin.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2010, 19:26:37 Gönderen: aliergun »

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com

Çevrimdışı elhanyu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Colt54;153127
Polen filtreniz mi yırtıldı acaba..?

+1  büyük ihtimalle

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polen filtresini daha 1 ay önce değiştirdik yırtılacağınıda sanmıyorum bu daha çok kauçuk tarzında bir yapısı var klimann içeri üfleyen panellerindede buldum bu gün daha büyük parçalarıda var sonuna kadar açtım klimayı pek gelmedi ama gene ufak ufak uçuşuyordu anlamadım gitti :(

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
klimanın iç tarafındaki hava çıkış bağlantılarınaki süngerlere benziyor bilmem içinizde aracın konsolu dağınık gören oldumu varsa mutlaka görmüştür ince bir sünger gibi bişey aynen buna benziyor sanırım sizin süngerler artık parçalanmaya başlamış hava kanallarından çıkıyor
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com
evaporatörün arasında doluşan pisliklerdir muhtemelen.. önceden filtre uzun süre kullandıysa yada yırtıldıysa içeri toz almış ve evap. yüzeyindeki nemle birleşip bu hale gelmiş olabilir.

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
polen filtresini tekrar kontrol et bence, yırtılmış olabilir..
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;153256
klimanın iç tarafındaki hava çıkış bağlantılarınaki süngerlere benziyor bilmem içinizde aracın konsolu dağınık gören oldumu varsa mutlaka görmüştür ince bir sünger gibi bişey aynen buna benziyor sanırım sizin süngerler artık parçalanmaya başlamış hava kanallarından çıkıyor

Doğru tahmin fanın olduğu yerlerin yanındaki yalıtım köpüğü özelliğini yitirmiş birazda ısının etkisiyle bu hale gelmiş ve devirdaim panelinide bozmuş bizde yaptırmadık çok zahmetli iş iç sirkülasyon çalışmasada olur fazla kullanılmıyor zaten ön paneli sökmeye değmez :)