škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia İki Model Arasında Kaldım

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
TDI ile TSI arası bi fikir jimnastiği yapalım...

Bence (hatalıysam düzeltin) ortalamada TSI 6.7 yakar, TDI 5.3. Yani 1 km'de ~8.4 kuruş fark eder.

Ayda 2000 km yılda 24000 eder. 24000 x 8.4kr =~2000 TL/yıl

100 bin km'de de yaklaşık 8000 TL yakıt farkı... Bu süre zarfında atıyorum =~1000 TL TSI adına vergi avantajı desek, 7000 TL fark eder. Bi de 500 TL bakım ücretleri için fark koyalım. Kaldı 6500 TL.

Sıfırı için 4500 TL fark var. 100 bin km sonra 6500-4500=2000 TL dizel avantaj elde ediyor. O km'lerde de benzinli ile dizel yaklaşık aynı 2. el fiyatına sahip oluyor.

TSI çıkar diyordum ama TDI mantıklı çıktı :)

Ha şu Vialle TSI olayı gerçek olsa TSI'a tüpü çaktın mı TDI falan kalmaz o başka :D

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tdı almanız taraftarıyım
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ayda 2000 km, yilda 24000 km yapıyorsanız, ve ekonomik olmak istiyorsanız kesinlikle dizel almak gerekir bence,
benim icin konfor daha önemli, sessiz olsun diyorsanız tsi olabilir. sehirici kullanımda dizelin sesini duyarsınız mutlaka, ama torkunun tadına varınca vazgecmek cok zor olur,

Çevrimdışı Northern

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sanırım iki aracıda denemem gerekecek ve umud ediyorum dizelde beklediğim sorunları yaşarım...Çünkü TSI yıda duyunca benzinli düşüncem dahada arttı..Napalım daha az bineriz gerekirse...

Çevrimdışı basarani

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Gerçekten ekonomi arıyorsanız, 1.2 TDI ları bekleyiniz...Gelecek demişlerdi bana...Hem vergi avantajı hem yakıt..Ama performans beklememek lazım 1.2 dizelden...

Çevrimdışı Northern

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dün aracı incelemek ve fiyat hakkında bilgi almak için yetkili satıcıya gittim ancak hiç beklemediğim bir durumla karşılaştım. Kesin bir dille önüme seçenek sunmadılar elimizde bu var fiyatıda bu dediler..Araca hız kontrol sistemi bile ekletemezmişim ve renk seçimi yapamazmışım çünkü ellerindeki araçlar tanıtım araçlarıymış...Sipariş üzerine getirtmeyi sordum yapamayacaklarını söylediler...Yeni gelecek araçlarda Ocak ayında gelecek dediler ve fiyatları 3.000 civarında artacağı belirtildi..Yani anlayacağınız opsiyonlarını kendim belirleyebileceğim bir aracı en erken Ocak ayında sipariş edebilirmişim! Ayrıca fiyat konusunda da nuh diyip peygamber demiyorlar..Üstelik internette belirtilen fiyatlarında 250-300 tl üzeri fiyat söylüyorlar.. Böyle bir durumla karşılaşılması normal mi?
Bu husus tüm showroomlarda aynı mıdır. Ankarada 2 yetkili satıcıda da durum bu da onun için sordum

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Northern;155585
Arkadaşlar dün aracı incelemek ve fiyat hakkında bilgi almak için yetkili satıcıya gittim ancak hiç beklemediğim bir durumla karşılaştım. Kesin bir dille önüme seçenek sunmadılar elimizde bu var fiyatıda bu dediler..Araca hız kontrol sistemi bile ekletemezmişim ve renk seçimi yapamazmışım çünkü ellerindeki araçlar tanıtım araçlarıymış...Sipariş üzerine getirtmeyi sordum yapamayacaklarını söylediler...Yeni gelecek araçlarda Ocak ayında gelecek dediler ve fiyatları 3.000 civarında artacağı belirtildi..Yani anlayacağınız opsiyonlarını kendim belirleyebileceğim bir aracı en erken Ocak ayında sipariş edebilirmişim! Ayrıca fiyat konusunda da nuh diyip peygamber demiyorlar..Üstelik internette belirtilen fiyatlarında 250-300 tl üzeri fiyat söylüyorlar.. Böyle bir durumla karşılaşılması normal mi?
Bu husus tüm showroomlarda aynı mıdır. Ankarada 2 yetkili satıcıda da durum bu da onun için sordum

O bayilerin ayıbı renk seçemiyeceksem nie ben araba alıyorum ki sanki onlar hediye ediyor arabayı. . Bence siz yüce otoyu arayıp şikayetinizi belirtin onlar size yardımcı olacaklardır.

Opsiyon konusundada durum öyle eğer ekstra bir şey ekletirseniz araba sizin için fabrikadan özel sipariş ediliyor buraya gelipte üzerine ekleme yapmıyorlar malesef :)

Çevrimdışı Northern

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben özel sipariş olup 3-4 hafta beklemeye razıyım ama bana bunu seçenek sunmuyorlar.
1,2 tsi elimizde sadece 1 tane var dediler...Peki ben bunu bugün gidip alsam ocak ayına kadar araç getirmeyecekler mi bunlar? Böyle bir tutumda olacaklarsa getiremeyecek durumda olmaları gerekir.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Northern;155595
Ben özel sipariş olup 3-4 hafta beklemeye razıyım ama bana bunu seçenek sunmuyorlar.
1,2 tsi elimizde sadece 1 tane var dediler...Peki ben bunu bugün gidip alsam ocak ayına kadar araç getirmeyecekler mi bunlar? Böyle bir tutumda olacaklarsa getiremeyecek durumda olmaları gerekir.

Siz ellerindeki son araci alınca onlar daha araç satamayacaklar ocak ayına kadan bu sefer ön sipariş alıcaklar buda satışlarını düşürücek.İstanbulda bir bayiyle bu işi konuşmuştum o da bana biz arabaları 10 lu paket olarak alıyoruz yüce bize bu sayede fazladan indirim yapıyor dedi ve ellerinde araba bulunuyordu istanbulda dizel octi yokken onların stoklarında 3-4 tane beyaz octavia dizel vardı ötv indirimi zamanında :)

Bence il dışındaki bayileride arayın derim güzel fiyatlar verebiliyorlar bayide bayiye fiyatlar değişebilir haberiniz olsun yukarı çıkmaz ama aşağı inebilir :)

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün öğlen bi punto 1,3 dizel kiraladık..toplam 50 lira yakıt aldık.adanada dolandık,osmanıyeye gittik,otobanda 120-140 arası gittim,osmaniye içi dolandım,adana ya geldim,baktım daha mazot var yb diyor 280km gidern var gardaş,iyi dedim gardaş ben senin mazotunu bu gece bitireceğim.nah bitirirsin.adanayı tur döndüm eve giderken otobanda gene yardım.dip gaz koydum onu ettim bunu yaptım nafile yok arkadas ibre oynamıyor.toplamda 300 belkı daha fazla yol yaptım daha 170 km gideri var.bundan sonra araç alacak olursam kesinlikle dizel olacak...

Çevrimdışı roomster.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel in ciddi bir ekonomik yanı var.Eğer uzun km de yapıyosanız.1.6 tdi cr doğru seçim:ok:Özellikle uzun yolda keyfi oluyor...Ama ben gençliğimden midir nedir. Ganım gaynıyo ille de benzinli diyorum...:)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı pureman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sorunuzun yanıtı kesinlikle TDI.. Yılda 24.000 km yol yapan birine benzinli araç önerilmez.. 15.000 bile olsa TDI önerilirdi ama siz benzinli istiyorsunuz diye belki öneriler esnetilebilirdi.. Yılda 12.000 üzeri km yapan arkadaşlara herkes dizel tavsiye ediyor..

Gelelim fiyat ve sipariş konusuna.. Skoda bayilerinde hiç indirim yapılmıyor.. Bende Eylül'ün 13'ünde sipariş verdiğim Fabia 1.2 TSI DSG araç için görüştüğümde 31.990 tl olan araç için 32.000 tl demişlerdi.. İnsan nezaketen 31.990 ama size 31.500 olsun derler diye geçiriyor içinden en azından ama onlar 10 tl'de kendileri koydular..

Ürün teslimine gelince ne yazık ki Skoda'nın bazı modellerinde bu sıkıntı var.. Ben aracı Eylül 13'de sipariş ettim ve bana eğer gemiden çıkan her renk olur derseniz ekimin 15'inde en geç veririz demişlerdi..

Gemide sadece çift renkli TSI DSG Fabia varmış.. Ben eşime alıyordum aracı zaten ve olsun dedim.. Oradan da 1500 tl fark koydular.. Ama aracı teslim edemediler.. Benim aracı Çek Cumhuriyeti konsolosu istemiş.. Yüce otoda tamam demiş..

Bir miktar indirim yaptılar bende Yeti aldım bu sebepten..

Araçların sipariş sonrası teslim süresi de öyle 3-4 hafta değil ne yazık ki 10 hafta arkadaşlar..
« Son Düzenleme: 08 Kasım 2010, 16:44:30 Gönderen: pureman »

Çevrimdışı basarani

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pureman;156050
Sorunuzun yanıtı kesinlikle TDI.. Yılda 24.000 km yol yapan birine benzinli araç önerilmez.. 15.000 bile olsa TDI önerilirdi ama siz benzinli istiyorsunuz diye belki öneriler esnetilebilirdi.. Yılda 12.000 üzeri km yapan arkadaşlara herkes dizel tavsiye ediyor..

Gelelim fiyat ve sipariş konusuna.. Skoda bayilerinde hiç indirim yapılmıyor.. Bende Eylül'ün 13'ünde sipariş verdiğim Fabia 1.2 TSI DSG araç için görüştüğümde 31.990 tl olan araç için 32.000 tl demişlerdi.. İnsan nezaketen 31.990 ama size 31.500 olsun derler diye geçiriyor içinden en azından ama onlar 10 tl'de kendileri koydular..

Ürün teslimine gelince ne yazık ki Skoda'nın bazı modellerinde bu sıkıntı var.. Ben aracı Eylül 13'de sipariş ettim ve bana eğer gemiden çıkan her renk olur derseniz ekimin 15'inde en geç veririz demişlerdi..

Gemide sadece çift renkli TSI DSG Fabia varmış.. Ben eşime alıyordum aracı zaten ve olsun dedim.. Oradan da 1500 tl fark koydular.. Ama aracı teslim edemediler.. Benim aracı Çek Cumhuriyeti konsolosu istemiş.. Yüce otoda tamam demiş..

Bir miktar indirim yaptılar bende Yeti aldım bu sebepten..

Araçların sipariş sonrası teslim süresi de öyle 3-4 hafta değil ne yazık ki 10 hafta arkadaşlar..

Ayıptır sorması ama,

acaba Yeti'nin hangi modeline ve ne kadar indirim yaptılar?

Çevrimdışı pureman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Active modelin arka cam elektriklisine 4000 tl indirim yaptılar..

Çevrimdışı basarani

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pureman;156057
Active modelin arka cam elektriklisine 4000 tl indirim yaptılar..

Hayırlı olsun. Güzel inmişler..ama tek sıkıntı activelerde Yol bilg yok maalesef :(