škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mercedes C 180K - BMW 320D - Honda CR-V - Kia Sorento hangisini almalı?

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;156530
Kendisi emekli binbaşı

Bayada erken bırakmış kim bilir neler etmişlerdir adama dayanamamış garanti, babam gibi :D

Alıntı yapılan: Suleyman;156724
Bu araçlar için (mercedes ve bmw) periyodik bakımda ortalama ne kadar ödeniyor?

3.20d'ninki 600-700 TL falan.
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2010, 18:23:15 Gönderen: hakanerdogan »

efe_38

• Ziyaretçi
donanım olarak değişebilir ne istediğine bağlı,yaş fazlaysa mercedes gençse bmw :) jiple hiç uğraşmasın vergisi vs. hem adamı yorar koca araba :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;156801
donanım olarak değişebilir ne istediğine bağlı,yaş fazlaysa mercedes gençse bmw :) jiple hiç uğraşmasın vergisi vs. hem adamı yorar koca araba :)

Tam tersi E serisi olsa dediğine katılırım ama C serisi daha genç ruhlu geliyor bana :)

Bu araçlar arasındada tartışmasız BMW derim :ok:

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;156537
No doubt 3.20d tartışma bile götürmez.

83.000 TL'nin alabileceği en iyi lastik tekerlekli kara taşıtı.
tıpkısının aynısından

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;156807
Tam tersi E serisi olsa dediğine katılırım ama C serisi daha genç ruhlu geliyor bana :)

Bu araçlar arasındada tartışmasız BMW derim :ok:

dediğin doğru kadir,ben şu donanımı kast etmiştim şu ön panjuru değişikya bunların daha oturaklı duruyor,mercedes amblemi panjurda olanlar sportif ona lafım yok :)

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
BMW X1 biri inceleyebilir genç ruhlu bir kişiyse tabi şahsen 100 binlik araç alacak olsam ilk sırada yer alır
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı HARUN27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
mercedes 180 ni elesin bence kuzenimde c180 amg war hem gitmiyor hemde çok fazla yakıt tüketimi war.... 3.20 d demek isterim ancak oda bu yıl sonu gibi kasa değiştirmesi söz konusu.... kia sorentoyu almazdım çünkü şuan yeni kasaları fiyat olarak tavan yapmış durumda ve bence kia ya değicek bi ücret değil.... fuara gitmiştim yeni kasa passat gerçekten çok güzel araç bence o düşünülebilir ve ya passat cc olabilir....

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;156821
BMW X1 biri inceleyebilir genç ruhlu bir kişiyse tabi şahsen 100 binlik araç alacak olsam ilk sırada yer alır

Söyledim, ama bayan jipi gibi duruyor dedi :D Ama inceleyecekmiş..

Alıntı yapılan: HARUN27;156829
mercedes 180 ni elesin bence kuzenimde c180 amg war hem gitmiyor hemde çok fazla yakıt tüketimi war.... 3.20 d demek isterim ancak oda bu yıl sonu gibi kasa değiştirmesi söz konusu.... kia sorentoyu almazdım çünkü şuan yeni kasaları fiyat olarak tavan yapmış durumda ve bence kia ya değicek bi ücret değil.... fuara gitmiştim yeni kasa passat gerçekten çok güzel araç bence o düşünülebilir ve ya passat cc olabilir....

Passat 'ı önereceğim :ok:

Alıntı yapılan: fmaka;156901
bmw listedeki araba.ancak passat cc yada audi a5 olablir.

Audi A5 ne fiyat aralığında ki? Şahsen A5 'de güzel tercih..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
CR-V benzinli ve pek yakında kasa değiştirecek, C 180 benzinli ve inanılmaz yakıt tüketiyor, Koreli Sorento'da 2.2 dizel ve dünyanın parası isteniyor ve bence hak etmiyor.
320d kasa değiştirecek ama bu seçenekler arasında bence en mantıklısı 320d. Hem az yakıyor, hem güzel kaçıyor, hem de periyodik bakım aralıklarını CBS sistemi belirliyor, zırt pırt bakıma girmeyede gerek kalmıyor.
Bizim 520d 64.000km'ye geldi, yanlış hatırlamıyorsam 3 kere yağ değişti. Fren balatalarıda iyi dayandı (otm. vites olmasına rağmen 46.000km'de ön balatalar değişti) .
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl bir sistemmiş ki bu CBS ? Vay anasını be BMW diye boşuna övmüyorlar :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Çok güzel bişimiş bu CBS olayı, zira hakkaten çok gerekli bi noktaya sistem geliştirmişler, tikicanın yara yara kullandığı ile emekli adamın kullandığı BMW'nin bakım periyodu bir olmaz, helal olsun.

Birde her naneyi anahtara kaydediyolarmış odometrede dahil diyor, demek ki BMW'de km düşürme yalan oluyor bu durumda :D

http://www.bmw.co.uk/bmwuk/bmwcorporate/sales/commercial/service/servicing_explained/0,,1212___,00.html

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bakım aralığını kendisi belirliyor derken;
Bakımı yeni yaptırdınız, siz bir dahaki bakıma ne zaman bakıma gireceğinizi bilmiyorsunuz, aradan zaman geçiyor ve alet diyor ki "Bakıma 3000km. var"
Bu dediği zaman bakımdan belki 10.000km. sonra, belki 15.000
Doğru mu anlıyorum acaba?
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ANTARES;158596
Bakım aralığını kendisi belirliyor derken;
Bakımı yeni yaptırdınız, siz bir dahaki bakıma ne zaman bakıma gireceğinizi bilmiyorsunuz, aradan zaman geçiyor ve alet diyor ki "Bakıma 3000km. var"
Bu dediği zaman bakımdan belki 10.000km. sonra, belki 15.000
Doğru mu anlıyorum acaba?

Kanımca hayır. :D

Kondisyon bazlı belirliyor. Yani şunun durumu iyi değişme, bunun durumu kötü değiş gibisinden şeklinde anladım ben.