škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

46,900 e mail olan octi 1,4 eleganceye 250 km de daire karsılıgı talip var

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erdemmm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaslar 46,900 e mal oldu bana dairesine 85 istiyor.daire sıfır 3+1 160 mt kare.
ben henüz 250 km yaptım arabayla,hevesimi bile alamadım ama arkadaş baya ısrarcı.ben de daireyi begendim. kaça saydırayım arabayı sizce?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Valla araba gibi bi mala, çerez, ayakkabı, kıyafet statüsündeki gibi bir tüketim malına daire veriliyorsa karşılık, kesin orda bi b.k vardır :lol:

Gerçi Van'mış lokasyon, görmeden etmeden bilmek yorum yapmak güç.

Elbette saydırabildiğiniz en yüksek fiyata saydırın, hatta arkadaş size bıraktıysa iteleyin 50'den gitsin :lol:

Çevrimdışı erdemmm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
abicim daire için 85 istiyor.daire daha yeni bitmis anahtarını yeni aldı.
ben de anahtarını yeni aldım arabanın daha 250 km yapmadan takasa girelim dedi.
46900 e mal oldu bana araba. yani anlayacağın daireyi direk arabaya vermiyor :).
arkadas araba istiyordu ben daire.ona daire nasip oldu bana araba.
simdi takasa girelim diyor. onun hem arabası hem nakit i olacak. benim araba gidecek ama daire olacak.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2010, 00:03:44 Gönderen: erdemmm »

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evin yeri durumu nasıl bilmiyorum ama istisnalar hariç, arabaya karşı ev tercih edilmeli...

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Allahını seversen vallaha de :D

Farkındayım heralde lâkin anlatmak istediğim dairenin arabanın ederi haricindeki kısmı eline nakit olarak geçecek vatandaşın araba tutarını nakit almak yerine otomobil gibi saçma sapan bişey alıyor, gün geçtikçe değer kaybedip masraf çıkaran bişey, tüketim malı, yatırım değil.

Akıllı insanın yapacağı iş değil kanımca, direk itele daya döşe zımbala yani arabayı derim, araba ne hoca, 2006'da 30.000 TL idi arabam şimdi kanırtsan 16.000 anca eder. Ev değer kaybetmeyecek ama araba kaybedecek, yani alanın aptal bi hamle yapmış olacağını söylüyorum.

Çevrimdışı erdemmm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;157332

Farkındayım heralde lâkin anlatmak istediğim dairenin arabanın ederi haricindeki kısmı eline nakit olarak geçecek vatandaşın araba tutarını nakit almak yerine otomobil gibi saçma sapan bişey alıyor, gün geçtikçe değer kaybedip masraf çıkaran bişey, tüketim malı, yatırım değil.

Akıllı insanın yapacağı iş değil kanımca, direk itele daya döşe zımbala yani arabayı derim, araba ne hoca, 2006'da 30.000 TL idi arabam şimdi kanırtsan 16.000 anca eder. Ev değer kaybetmeyecek ama araba kaybedecek, yani alanın aptal bi hamle yapmış olacağını söylüyorum.

öyle de sonuçta zevki de var bu işin:)
yoksa adam niye 80 bine passat alsın ki. açıkçası ben ticaretini falan düsünerek almadım arabayı ama burdaki tüm emlakcılar yapıyor bunu.araba alıyor üstüne nakit. evi veriyor.benim arkadas emlakcı değil. o arabasını verip daireyi aldı.sorento jip.simdi bana arabayı ver üstüne nakit,daire senin olsun diyor. senin mantıgına göre kimse sıfır araç almamalı.ticari olarak haklısın ama milyonlarca sıfır araç satılıyor?
ben bu işlerin ticaretini pek bilmedğim icin 46.9 a mal olan arabayı kaca versem uygun olur?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bak abicim, sıfır ile 2.el araç durumu bambaşka bir şey. 2. el araçta dediğin doğru zevk durumu var. Başkasının bindiği şey, nası kullandı, kaza bela var mı, bakımlı mı, masraf açar mı vs.....

Bütün bunlara bulaşmamak için 0 km araç alınır.

Evin konumu veya Van hakkında hiç bir fikrim yok ama değerlenecek güzide bir yerde ise ve beğendiyseniz (ki öyleymiş) zaten mevcudiyetinizde 3-4 sene sonra 15.000 TL değer kaybedecek olan aracı gömçürün gitsin. Zaten plaka taktın, 2 milyarın çoktan uçtu bile, satamazsın kimseye aldığın fiyata.

Sen gittin, aldığın fiyata arabayı kaktırdın, üstünüde keş verdin he mi güzel abim?

Gel 5 sene sonraya gidelim, git bunu araştır ev 100.000 TL olur mu? Araban zaten yarı yarıya değer kaybedecek. 20.000 TL araba öldürür 5 senede, bundan kurtuldun (gidip başka araba alman bundan kurtulmadığın anlamına gelmez, zira araba tutarı kadar para vermedin ev için, elinde olsa sana kaybettirecekti, arabaya binmenin fırsat maliyeti derler buna) e bunun üzerine evde değerlenebilir, yav hiç olmadı kiraya verirsin sana getiri sağlar gider araba yine alırsın bu sefer kira gelirin arabayı sana daha ucuza getirir.

İlle yepyeni bi araba aldın diye gidip duygusal şeyler besleme, kıçımın kenarı demir plastik yığını alayı aynı. Gider bi daha alırsın yatırımını değerlendirip.

Dahada bişi yazmam zaten özel hayatınızla ilgili bişey kararı verecek olan elbette sizsiniz, evin geleceğe dair durumu çok mühim. Ev benim ve kalite bi yerde olsa ve gidip araba+para alsam şerefsizim atam akrabam babam bacaklarıma sıkar.

İyi düşünmek lazım.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2010, 00:26:00 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı erdemmm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;157347
Bak abicim, sıfır ile 2.el araç durumu bambaşka bir şey. 2. el araçta dediğin doğru zevk durumu var. Başkasının bindiği şey, nası kullandı, kaza bela var mı, bakımlı mı, masraf açar mı vs.....

Bütün bunlara bulaşmamak için 0 km araç alınır.

Evin konumu veya Van hakkında hiç bir fikrim yok ama değerlenecek güzide bir yerde ise ve beğendiyseniz (ki öyleymiş) zaten mevcudiyetinizde 3-4 sene sonra 15.000 TL değer kaybedecek olan aracı gömçürün gitsin. Zaten plaka taktın, 2 milyarın çoktan uçtu bile, satamazsın kimseye aldığın fiyata.

Sen gittin, aldığın fiyata arabayı kaktırdın, üstünüde keş verdin he mi güzel abim?

Gel 5 sene sonraya gidelim, git bunu araştır ev 100.000 TL olur mu? Araban zaten yarı yarıya değer kaybedecek. 20.000 TL araba öldürür 5 senede, bundan kurtuldun (gidip başka araba alman bundan kurtulmadığın anlamına gelmez, zira araba tutarı kadar para vermedin ev için, elinde olsa sana kaybettirecekti, arabaya binmenin fırsat maliyeti derler buna) e bunun üzerine evde değerlenebilir, yav hiç olmadı kiraya verirsin sana getiri sağlar gider araba yine alırsın bu sefer kira gelirin arabayı sana daha ucuza getirir.

İlle yepyeni bi araba aldın diye gidip duygusal şeyler besleme, kıçımın kenarı demir plastik yığını alayı aynı. Gider bi daha alırsın yatırımını değerlendirip.

Dahada bişi yazmam zaten özel hayatınızla ilgili bişey kararı verecek olan elbette sizsiniz, evin geleceğe dair durumu çok mühim. Ev benim ve kalite bi yerde olsa ve gidip araba+para alsam şerefsizim atam akrabam babam bacaklarıma sıkar.

İyi düşünmek lazım.

yani diyorsun ki 46900 e aldın 43 e verirsen iyidir?
bence de iyidir. cunku arabayı krediyle aldım.kredi borcum bitene kadar sabredecen dedim arkadaşa kabul ederse ki eder:)
burdaki 3 bin tl zararı artık evin kirasından arabanın taksidini ödeyerek kapatabilirim. ilk defa sıfır arbam oldu ama satmam diye bisey yok. 500 km olmadan sattım gitti gibi :)

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
43 e düşmekte fazla

neden düşecekki o kadar fiyatı arkdaşınız 0 km almaya kalksa 46.9 verecek zaten hadi 250 km ninde kaybı olsun  düz 45.000 e  bağlayın.

250km de 3000TL neden kaybetsin

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence siz 50.000 isteyin araba icin, sonucta teklif karsi taraftan gelmis. :)
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

Çevrimdışı erdemmm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;157355
43 e düşmekte fazla

neden düşecekki o kadar fiyatı arkdaşınız 0 km almaya kalksa 46.9 verecek zaten hadi 250 km ninde kaybı olsun düz 45.000 e bağlayın.

250km de 3000TL neden kaybetsin

ama o da 22500 lik krediyi bekleyecek. 4 sene boyunca kredimi ödeyecem dedim. zaten evin kirasi aracın kredisinden 150 tl eksik olacak.gerçi yine de ben 45 den düşmem diyeyim :) kabul etmezse de etmesin.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;157332

:++::++::++::++:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;157356
Bence siz 50.000 isteyin araba icin, sonucta teklif karsi taraftan gelmis. :)

aynen bende bu kanaatteyim

bu tür takaslarda düşük fiyatlı olan arabalar daha pahalıya gider her zaman.

arabayı 50 ye sayacaksın üstünede evde son fiyat diyorsa 32 tl vereceksin. ev sana 79 tl ye gelecek .

zaten onun 85 istediği evide 80 tl ye bile satması bu aylarda zor. oraları bilmiyorum ama buralarda zibil gibi ev var satılmayı bekliyor. peki hangisi satılıyor. tabiki fiyatı düşürenin evi satılıyor.