škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LPG Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı badovano

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,
Aranıza geçen cuma 94 model favorit LX alarak yeni katıldım. Araçtan genel anlamda memnunum, ancak dün akşam yolda bana bir güzellik yaptı.
LPG ile giderken arabada bir titreme oldu, gaz yememeye başladı ve stop etti.
Tekrar çalıştırmayaı denediğimde gaz yemedi. Gaz bittiğini düşünerek benzin ile istasyona kadar gidip gaz doldurttum. Gazı yine yemedi. Benzinle yola devam edip bir tamirci buldum. Tamirci bana gazla benzini karıştırmış dedi. Bir kaç ayar yaptı. Yola devam ettim. Dönüşte yine aynı şeyi yaptı ve benzinle eve döndüm. Sizce sorun ne olabilir? Bunun için LPG sistemini takan firmaya mı gitmeliyim? Yoksa Skoda servisine mi?
Teşekkür ederim şimdiden.

Ugur A.

• Ziyaretçi
:wlc:.
LPG sistemini takan yere gitmeniz gerekir.
Kolay gelsin.

Çevrimdışı badovano

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
LPG yetkili servisine gittiğimde (benzinle gittim) Bana senin aracında lpg yok dedi. Gösterge tek ışık yanıyordu ama doldurduğumdada aynı olduğundan onun bozuk olduğunu biliyordum. Ancak 50 TL gaz koydurmuş ve ortalama 100 - 150 km arası yol yapmıştım. O nedenle gaz olmama ihtimalini hiç düşünmemiştim. Simit tankın üzerindeki göstergeye baktığımızda çeyrek depo gaz var görülüyordu. Simit üzerinden gaz çıkışını kontol etmek istedi. Normalde beyaz gaz çıkması lazımmış. Hiç bir hareket olmadı. Gittim 50 TL gaz aldım. Gaz ayarını yaptılar ve kullanmaya başladım. Hiç bir sorun yoktu gerçekten. Taaki 150 km'ye gelene dek. Tekrar silkelemeye başladı araba.
Şehir içinde 100 km'de 33 TL LPG yakması normal mi arkadaşlar? Deneme amaçlı 10 TL daha gaz koydum 40 km'de aynı şeyi yaptı.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bu arada benzinde 100 km'de 35 - 37 TL civarı hesapladım.