škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

xenon farda çeşitler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;160976
Biz şimdi kısalara taktığımız Xenon'u,uzun olarakta kullanabiliyormuyuz? :hanz::hanz::hanz:

O kadarda değil :D

Passatta uzunlar ile kısalar ayrı diye biliyorum :ok:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;160981
O kadarda değil :D

Passatta uzunlar ile kısalar ayrı diye biliyorum :ok:

Ayrı :++:

Ne bileyim,insan birşeyi istediği gibi anlarmış ya,ondan oldu,pardon :D:D

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende şöyle birşey sorayım kısa ve uzunların ayrı olduğu sonradan takılma xenonlarda selektör ampule zarar verir mi acep?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: a_tansel;160998
Bende şöyle birşey sorayım kısa ve uzunların ayrı olduğu sonradan takılma xenonlarda selektör ampule zarar verir mi acep?

Xenon'un en büyük düşmanıdır aç-kapa, ampul ömrünü yer içer. Ama son nesillerde bu sıkıntı yok diye biliyorum, hem anında yanıyor kapalıyken selektör yapsan da  ;)

Çevrimdışı palaimon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu sadece merceği değiştirerek bi xenon a dönüştürebiliyormuyuz? bir de uzun farların da merceğin içinde olmasını istiyorum ne gibi birşey yapabilirim?

Çevrimdışı errddm

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palaimon;161119
Bu sadece merceği değiştirerek bi xenon a dönüştürebiliyormuyuz? bir de uzun farların da merceğin içinde olmasını istiyorum ne gibi birşey yapabilirim?

Dediğiniz gibi merceginizi bixenon bir mercek ile değiştirmeniz gerekiyor..Gerekli baglantılar ve kodlamalarla birlikte

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun GG'dan aldigim urunu iade ederek Sahkan Otomotiv ile gorustum.
Arabamdam, servise cikarttigim duylari ve farlarin arkasindaki siyah plastikleri Sahkan Oto'ya gonderdim. Cumartesi gunu duy'a montaj yapip bana gonderecekler, muhtemelen Sali gunu arabama kit montajini gerceklestirecegim.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2010, 22:35:57 Gönderen: ANTARES »
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;160724
Benim kitin ampulüne baktım, Space yazısı yok.

benm kitte de yok irfan hocam space hb den alındı şimdilik memnunum.ama mercek lazım.acilen

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;161141
Bugun GG'dan aldigim urunu iade ederek Sahkan Otomotiv ile gorustum.
Arabamdam, servise cikarttigim duylari ve farlarin arkasindaki siyah plastikleri Sahkan Oto'ya gonderdim. Cumartesi gunu duy'a montaj yapip bana gonderecekler, muhtemelen Sali gunu arabama kit montajini gerceklestirecegim.

hadi hayırlısı atay abi.merakla takıp ediyorum
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2010, 23:20:01 Gönderen: fmaka »

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Atay abim bence en doğrusunu yaptım ;) Sabırsızlıkla araç üzerinde ki resimleri ve taktıktan sonra ki ilk düşüncelerini merakla bekliyoruz holojenden mercekli xenona geçince genelde insanların ilk tepkileri çok güzel oluyor :)

Bizim takılı Phılıpsler 1-2 yıl daha sorunsuz giderse ilerde bi-xenon montajı yaptırcam forumda Recep bey yaptırmış gaza geldim üniversiteyi kazanayım ehliyeti bir elime alayım birde okurken para kazanmaya başlarsam ohh :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı palaimon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
böyle bi mercek değişim fiyatı hakkında bilginiz var mı peki? :) piyasası faln nedirbixenon merceklerin.?
Alıntı yapılan: errddm;161135
Dediğiniz gibi merceginizi bixenon bir mercek ile değiştirmeniz gerekiyor..Gerekli baglantılar ve kodlamalarla birlikte

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun Sahkan Otomotiv'den gelen 3ncu nesil ince Space 4300K Xenon Kiti taktirdim. Su an biraz yogun oldugum icin fotolari 4-5 saat sonra yukleyebilecegim.

Edit: Misafirler gec gitti, uykum da geldi, foto isi yarina kaldi, kusura bakmayin.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 01:09:29 Gönderen: ANTARES »

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar, takip etmeyenler icin kisaca ozetleyeyim. Bu konuyu gordukten sonra konuya katkida bulunan arkadaslarimizin tavsiyeleri ile 2009 model Passat Variant arabama Space 3ncu nesil 4300K Xenon Kit almaya karar vermistim. Ilk olarak GG'dan siparis ettim, gelen urun 3ncu nesil ince olmadigindan ve zannimca kullanilmis oldugundan iade ederek Sahkan Otomotiv'den aldim.
Iade ettigim kitin fotolarina bakmak isteyen arkadaslar bu konunun 9ncu sayfasindaki 85nci mesajindan bakabilirler.

Istanbul'a gitme imkanim olsa montaji Sahkan Otomotiv'de yaptiracaktim. Forumumuzun da uyesi olan Sahkan'dan Serkan Bey sagolsun Konya'da duzgun yapamayabilirler diye montajin onemli kismini kendisinin yapabilecegini, bunun icin arabamdan kisa farlarin duylarini ve siyah plastik kapak gibi olan seyleri sokerek kendisine gondermemi soyledi. Persembe gunu kargoya verdim ve kendisine gonderdim, Cumartesi gunu tekrar elimdeydi.
Karsilastirma yapabilmek icin sol tarafta ilk gelen kalin kit, sag tarafta da Sahkan'dan aldigim ince kitin fotolarini ekliyorum.

Buradan sonraki fotolar yeni urun geldikten sonraki ve montajdan
sonraki fotolardir.
GG urunu ile ilgili herhangi bir foto yoktur.

Ilk fotomuz; urun H7-4300K

Yukarida da soyledigim gibi Serkan Bey montajini yapip geri gonderdi.
Siyah kapak dedigim seyi bu fotoda goruyorsunuz.

Yandan gorunus 2 foto, bu sol fardaki yaprak
izi gibi lekelere uyuz oluyorum. :)

Karsidan gorunus ile 2 foto

Yanlis anlasilma olmasin, Serkan Bey'i suclamak icin soylemiyorum,
zaten konusmamizda Park ampulu yoktu da, kutu uzerinde
Park ampulu hediyeli yaziyor, ama kutu iceriginde oyle birsey yok. :(

Bu iki foto da, keske park ampulu de beyaz olsaydi, bu sekilde
cok siritti fotolari. :)

Bu da park, kisa ve uzun ucu birden acik. Parklari kesin beyaz
ampulle degistirecegim ama, uzunlari da Xenon degil de beyaz
ampulle degistirmeye gerek var mi dersiniz,
merceksiz oldugu icin muayenede sorun olur mu beyaz ampul?

Bu da son fotomuz, aydinlatma gayet iyi. Su direk golgesi gibi
uzayan seyler nedir, mercegin marifeti mi bu?
Bu golge cok da hosuma gitti diyemem acikcasi:confused:

Dun cok kisa bir sure inceleme ve foto cekme firsati bulabildim ama genel olarak guzel oldu diye dusunuyorum.
Bu urunu almak icin karar vermemde katkilari olan tum arkadaslara, yardimlarindan dolayi Sahkan Otomotiv'den Serkan Bey'e cok tesekkur ederim.
Urun; sanirim 2 yil garantiliymis. Serkan Bey bana faturayi gondermeyi unutmus, sanirim fatura garanti belgesi yerine gececegi icin onu gondermelerini rica edecegim.
Umarim dusunenlere faydasi olur, sabirla okudugunuz icin tesekkur ederim, saygilar...

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, ayrıntılı fotolar bilgilendirici olmuş.
Farlardaki yaprak gibi lekeler bendede oluşmaya başlamış nasıl gidereceğiz bende bilmiyorum.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
O direk gölgesi ampul ters takıldığından oluyor, ampulun elektriğini taşıyan yanında uzayan kendi direği :)