škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

xenon farda çeşitler

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palaimon;158377
spaceden memnun kalırsanız ben de taktırayim bari sislere istiorum ama space marka hakkında pek bir bilgim yok.

Şahkan Oto'dan konuştuğum arkadaş bunun Philips'ten daha iyi olduğunu, Philips'in kitinin kalın, Space kitinin ise Philips'in yaklaşık 1/3'ü kadar kalınlıkta olduğu için tercih sebebi olduğunu, tabiri caizse Space çıktıktan sonra Philips'in olayının bittiğini söyledi.
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;158379
Şahkan Oto'dan konuştuğum arkadaş bunun Philips'ten daha iyi olduğunu, Philips'in kitinin kalın, Space kitinin ise Philips'in yaklaşık 1/3'ü kadar kalınlıkta olduğu için tercih sebebi olduğunu, tabiri caizse Space çıktıktan sonra Philips'in olayının bittiğini söyledi.

Doğrudur abi.
Ayrıca Spacein senin alacağın versiyonu 3.nesil,yani son sürüm.
Sercanın kullandığı Philipsler esk sürüm olduğundan kışın ilk açılışta yanmama gibi problemler olabiliyor...

4300K alıyorsun değilmi?
Alıp taktırdıktan sonra fotoğraf paylaşırsan çok sevinirim abi,babamda istiyor fakat uygulanmışını görmediğinden pek ikna edemiyorum:)

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;158395
4300K alıyorsun değilmi?
Alıp taktırdıktan sonra fotoğraf paylaşırsan çok sevinirim abi,babamda istiyor fakat uygulanmışını görmediğinden pek ikna edemiyorum:)

Space'ler sadece 4300K oluyor diye düşünerek telefonda sormadım. Sipariş verirken sorarım, 4300K isterim.
Taktırdıktan sonra fotoğraf çeker, sizlerle paylaşırım. Umarım babanı ikna etmende yardımcı olur. :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;158399
Space'ler sadece 4300K oluyor diye düşünerek telefonda sormadım. Sipariş verirken sorarım, 4300K isterim.
Taktırdıktan sonra fotoğraf çeker, sizlerle paylaşırım. Umarım babanı ikna etmende yardımcı olur. :)

4300,6000,8000 diye gidiyor abi.
4300 K dışında alma derim,farkı İrfan abi hepimizdne iyi anlmış zaten:)
Şmdiden çok teşekkür ederim :ok:

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de sipariş verirken benim 4300K Space demem yeterli değil mi? H1 H3 H7 H11 H27 v.s gibi bir şey söylememe gerek var mı?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;158402
Bir de sipariş verirken benim 4300K Space demem yeterli değil mi? H1 H3 H7 H11 H27 v.s gibi bir şey söylememe gerek var mı?

Sanırım yok ama sen yine Space 4300K H7 kit istiyorum dersen iyi olur abi:ok:

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[
Alıntı yapılan: Can;157993
Vw araçlarda Xenon kitlerin markası orjinalde Osram oluyor.
Philips Photon yan sanayi bir ürün diye biliyorum.
Mtec Vw araçlarda kesinlikle sorun ayratmayan tek marka ancak onunda 4300kelvin olanı yok.

O yüzden 3.nesil balastlı Space kalıyor geriye.Ben arıza lambası yakan duymadım:)

Şahkan Oto'daki arkadaş, 3 yıldır Space kit taktıklarını, 3 yılda sadece bir müşteriden farlar Auto konumundayken tünel girişlerinde sağ farın bazen yanmadığı şikayetini aldıklarını, bunun dışında şikayet bildiren olmadığını söyledi. :ok:

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;158409
[

Şahkan Oto'daki arkadaş, 3 yıldır Space kit taktıklarını, 3 yılda sadece bir müşteriden farlar Auto konumundayken tünel girişlerinde sağ farın bazen yanmadığı şikayetini aldıklarını, bunun dışında şikayet bildiren olmadığını söyledi. :ok:

Abi Philips'te yapıyor bunu,bir sorun olacağını hiç sanmıyorum.
Çok şanssız olman gerek sana denk gelmesi için:)

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu Space Xenon kiti taktırınca bakım için VW yetkili servisine gittiğimde aracı bilgisayara bağladıklarında Xenon kit takılı olduğunu anlayacaklar mı? Sonradan garanti vs. bir problem çıkarmasınlar.

Bir de şunu sormak istiyorum; Xenon kiti taktırdıktan sonra far ayarı yaptırmama gerek var mı?
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2010, 17:40:28 Gönderen: ANTARES »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: ANTARES;158421
Ben bu Space Xenon kiti taktırınca bakım için VW yetkili servisine gittiğimde aracı bilgisayara bağladıklarında Xenon kit takılı olduğunu anlayacaklar mı? Sonradan garanti vs. bir problem çıkarmasınlar.

Bir de şunu sormak istiyorum; Xenon kiti taktırdıktan sonra far ayarı yaptırmama gerek var mı?

Servislerin kendi de takıyor, o yüzden sorun olmaz.

Far ayarı her araçtaki gibi, düzenli olarak bakılması iyi olur. Özellikle ampul değişimi sonrası iyi olur...

1.5 yıldır Space H7 kit var, sorunsuz...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;158409
[

2. nesillerde o sorun var.Bizdede -6,-7 derecelere düşünce ampül tek seferde yanmıyor biraz uğraşıp aç kapa yapınca düzeliyor ama 3. nesillerde o sorun yok diye biliyorum sizin alacağınızda 3.nesil dijital balastlı :ok:

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kusura bakmayın taksit taksit soruyorum ama, bu kiti taktırdıktan sonra da far yükseklik ayarını eskisi gibi kullanmaya devam edebilecek miyim?

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araştırırken şöyle bir ilan buldum.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-space-h7-4300-k-orijinal-xenon-rengi-xenon-kit-32673683/detay?

Bu ilandaki Space 4300K Xenon Kit, Şahkan Oto'nun sattığıyla aynı mı? Eğer aynıysa bunun fiyatı Şahkan'a göre oldukça uygun. Modacar da adını daha önce duyduğum bir firma ama, işin içinde bir kandırmaca mı var, ne dersiniz?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;158432
Kusura bakmayın taksit taksit soruyorum ama, bu kiti taktırdıktan sonra da far yükseklik ayarını eskisi gibi kullanmaya devam edebilecek miyim?

Aynen kullanırsınız sorun olmaz :)

Alıntı yapılan: ANTARES;158446
Araştırırken şöyle bir ilan buldum.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-space-h7-4300-k-orijinal-xenon-rengi-xenon-kit-32673683/detay?

Bu ilandaki Space 4300K Xenon Kit, Şahkan Oto'nun sattığıyla aynı mı? Eğer aynıysa bunun fiyatı Şahkan'a göre oldukça uygun. Modacar da adını daha önce duyduğum bir firma ama, işin içinde bir kandırmaca mı var, ne dersiniz?

İlandaki balastlar 2.nesil balast şahkandakiler 3. nesil balast.

Bir ara foruma resmini eklemişti buyrun fotoğrafı:

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Atay abim hızlı hızlı okudum sorularını tek bir mesajda cevap vereyim dedim ,

Öncelikle Şahkan Oto 'dan alma tercihin için kutlarım çok iyi bir yer ve kaliteli dir her konuda ilk oraya gidiyoruz örnek bizims stopları onlar sorunu bulmuşlardı sonra servise gittik hemen değişim talep edilmişti

1-Can'ın dediği Phılıps 2.nesil , Space ise 3.nesil 3.nesillerde ekstra elektromanyetik engelleyici de olduğu için araca zararı çok düşük oluyor ancak bu kış aylarında veya tünele girip çıktığında bazen farların akım farklılığı olduğu için yanmayabilir ve patlak lamba işareti çıkarsa telaşa kapılma abi bir sorun yoktur teorik de normal birşeydir ;) bunun 3.nesillerde olmıycak diye bir garanti kimse veremez Serkan Ustam ben en iyi Balastı takatım yine yapabilir dedi biz de kışın arada sırada oluyordu sorun teşkil etmiyor ;) Space de olabilir

2-Alırken H7 ve 4.300 K diye belirtmek de fayda var yanlışlık olmasın

3-Muayeneden sorunsuz geçiceksin

4-Far yükseklik ayarını sorunsuz kullanıcaksın servis de xenon takıldıktan sonra mutlaka ayar yapılsın ve farlarını aracın arka kısmında yük yoksa en yukarsa yani normal seviyede kullanırsan karşıdan göz almıyor zaten almaz merckli olduğu için ancak bagaja yük konulduğundan yüksek ayarını ayarlamak gerekiyor aklında bulunsun ;)

5-Serviste hiç bir sorun çıkmaz her ne kadar VW SERVİSLERİ Xenon'a karşı olsada hiç bir sorun teşkil etmiycektir bizdd garanti sürecinde vardı servisteki adam bile orjinal xenon sandı yuh demiştim bende çaktırmadım :D

İlk açılışta 4.300 K 'lerin görüntüsü :) 10 saniye içinde beyazlaşıyor

« Son Düzenleme: 15 Kasım 2010, 21:23:52 Gönderen: srcn09 »
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ