škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağ Bakımı ve Golf TDI DSG Test Sürüşü

Ziyaretçi · 119 · 40805

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
inanç abi benimde sana sormak isteddiğim bişey var..
yeni passat sizin showrooma geldi mi?

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Henüz gelmedi cihangir.Kasım sonu gelecek.Bizde merakla bekliyoruz.Gerçi autoshowda incelemiştim ama showroomda daha detaylı ineceleybilirim ;)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Cihangiiiirim İnanç Abiciğinin şovrumunda Caddy'den başka heç bişi yok biz gittiydik, hamsi gibi araba satıyorlar kalmıyor. E noluyor arz talebi karşılamıyor. O zaman sana fiyat ve miktar eksenlerinde hemmencecik bi arz-talep grafiği çizersem ispatlarım ki fiyatlar şişkin. Yani olması gereken piyasa dengesinin ipiy üzerinde :D :D

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ahanda gerçek iktisatçı diye ben buna derim :D

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;159194
Valla hiçde öyle değil.Peugeot 308 HDI Auto6R premium plus ( donanım üst düzey ) liste fiyatı 46840 TL ve pazarlıkla tabiki daha düşük fiyatlara alınabilir.112 HP 270 NM torku var ve tiptronik vites ;) Donanım olarakda yok yok araçta.Renault Megane 1.5 DCI privilage premium paket ( full+full ) cam tavanlı 47800 liste fiyatı.Pazarlıkla baya iner o fiyat.Ben Doğuş çalışanı olduğum için indirimim var VW grupta ama almak istediğim golf TDI highline buna rağmen bu araçlardan yinede 4-5 bin pahalıya geliyor.Ayrıca 4-5 ay beklemek zorundayım.Ha şuda bir gerçekki golf bu araçlardan kaliteli bir araç.Ama ne bilim bu kadar fark vermeye ve bu kadar beklemeye değermi işte ona karar vermek gerekiyor.2.el temiz bişey almak istesem golf highline o da olmuyor.Adamlar sıfırı bulunmuyor diye sıfırdan pahalıya satıyorlar arabayı.Eğer Octavia için indirim yaparlarsa octaviaya dönüş yapabilirim.10 dakika sonra çıkıyorum konya yoluna.Ordaki çoğu markaları gezicem.Hangisi bana uygun fiyat verirse hangisi mantığıma yatarsa o aracı alıcam artık.Ama golfden vazgeçtim gibi.Keşke alabilsem ama bütçemide düşünmek zorundayım.Ha 3-5 bin fazla verip alabilirmiyim evet biraz zorlanırım ama veririm.Ama işte zorlanmak istemiyorum.

Abi hiç de öyle değil diyorsun da pahalı işte. 50 bin dediysem illa ki tam 50 bin tl olmak zorunda değil tabii. Ama şöyle içime sinecek dizellerden hangisine baksam (Golf, Astra, Focus vb.) fiyatları azıcık donanımla hep 40-50 bin arasında geziyor.

Tercih edeceğin araç ise şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Seçeneklerden Megane hakikaten iyi bir tercih gibi görünüyor. Motor için beklemek gerekli mi, bilemiyorum. Ama tercih yaparken 105'lik 1.5 DCI'ın da kendini kanıtlamış, çok başarılı bir motor ailesinin gayet başarılı bir üyesi olduğunu hatırlamak lazım.

Bunun dışında bir de Leon 1.6 TDI, Ceed 1.6 CRDI ve I-30 1.6 CRDI seçeneklerini hatırlatmış olalım. En azından 308'i düşünene kadar bunlara da bakmak lazım.
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2010, 22:51:13 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzakdoğulu araç almayı düşünmüyorum.Leon güzel araba fakat aracın içine oturduğumda bunalıyorum basık bir havası var o yüzden düşünmüyorum.Ama tekrardan bir bakmam lazım çünkü fiyatları gayet uygun.Astrayı çok beğeniyorum fakat 1.3 dizel motoru adamı ağlatır.14.7 sn 0-100 km hızlanması var.Ayrıca iç mekan kalitesi beni pek açmadı.Focusda aslında iyi bir alternatif.Titanium x paket güzel olabilir fakat fiyatıda güzel olursa :) Çünkü araç bikaç ay sonra kasa değiştiriyor.İyi bir fiyata verirlerse neden olmasın.Ama benim gönlüm şuan 308 ve meganeden yana.En mantıklı seçenekler onlar gibi.Ha şunuda söyleyeyim eğer Skoda bana octavia TDI için indirim yapsaydı ve 1 ay içerisinde aracı teslim edebilseydi hiç düşünmezdim.Ama adamlar personeli olmama rağmen ne bir indirim yaptılar neden araç var ellerinde.Yarın benim 207 yi götürüp fiyat alıcam.Çıkmışken leon ve focusua inceleyeceğim.Bakalım hangisi olursa artık kısmet belkide alakasız bi araba alıp çıkarım belli olmaz :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
308 i megane ı direkt geç. golf pahalı diyorsan vw grubu olsn diyorsan manuel 1.6 tdi leon bak ama vw şart değil diyorsanda vw dışı dizelde focustan ötesinede para sayma derim. :)

otokoç liste fiyatı yüksek yazar ama çatır çatır indirim yapar. seat ta da 2000 tlden aşağı indirim yapmazlarsa o bayideki elemanı döverler :)

50 yi görebiliyorsan başka seçenek. manuel sipariş geç beyaz al tdi fr leon al. 170 bg 2.0 tdi. dsg lisi 58 pazarlıksız yap pazarlığı çıkar dsg yi 1.6tdi golf fiyatına 350 nm tadına bak :)
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2010, 23:59:07 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı roomster.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;159448
308 i megane ı direkt geç. golf pahalı diyorsan vw grubu olsn diyorsan manuel 1.6 tdi leon bak ama vw şart değil diyorsanda vw dışı dizelde focustan ötesinede para sayma derim. :)

otokoç liste fiyatı yüksek yazar ama çatır çatır indirim yapar. seat ta da 2000 tlden aşağı indirim yapmazlarsa o bayideki elemanı döverler :)

50 yi görebiliyorsan başka seçenek. manuel sipariş geç beyaz al tdi fr leon al. 170 bg 2.0 tdi. dsg lisi 58 pazarlıksız yap pazarlığı çıkar dsg yi 1.6tdi golf fiyatına 350 nm tadına bak :)

:+1::+1::ok::ok: Şiddetle katılıyorum...!:D
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
leonun vergisi yüksek oluyor ama :) Dur bakalım daha bir karar vermiş değilim.Bugün gittim focusla leonu inceledim ama 308 ve meganedan sonra yavan geldi ikiside açık söyleyim yani :D Neyse canım acelemiz yok hayırlısı olur inşallah.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Colt54;157615
...Sen uçlu kalem bile incelesen okurum. Eline, emeğine, Seni böyle matrak yetiştirenlere sağlık :D
:+1:
Alıntı yapılan: hakanerdogan;157623
...Düz yolda gitsen 50 km/s'de 7'ye alıveriyor, sonra rampa mampa gelince gömçür gazı ve bekle ki 3. vitese düşsün, tak tak tak...
Manuel modu yok mu onun ya?! Al manuele sen indir kaldır vitesi?! :blm::hmm::blm::hmm::blm::hmm:
Alıntı yapılan: crash;159311
premium plusda sadece tiptronik vites var.Manuel olsa hiç bulaşmam zaten tiptronik miptronike :)
Aha! Easyttronic gibi yani?! Çok fena çok. Hiç sevmedim o tarz şanzımanları.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;159680
leonun vergisi yüksek oluyor ama :) Dur bakalım daha bir karar vermiş değilim.Bugün gittim focusla leonu inceledim ama 308 ve meganedan sonra yavan geldi ikiside açık söyleyim yani :D Neyse canım acelemiz yok hayırlısı olur inşallah.

5 sene sonra satarken bi 308 e bak birde leonla focusa :) süse aldanma keyfine bak :)

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
leonun iç dizayn çok kötü bence o ne öyle orta konsol ya estetikten nasibini almamış yamuk yumuk bir dizayn içi.

sutunları kalı görüş kısıtlı ,direk geç bence.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;159809

Manuel modu yok mu onun ya?! Al manuele sen indir kaldır vitesi?! :blm:

Abi manuel mod elbette çözüm üretir, ama otomatik şanzıman tercih eden adam da niye uğraşmak istesin manuel mod ile ?:) Şimdi sana bana DSG verseler manuel modda kullanırız tabii; ama otomatik vitesli araç isteyen insan sadece debriyajdan değil, mümkünse vites kolundan da kurtulmak istecektir. Bu şanzıman bu işi becerebilmeliydi.

Alıntı yapılan: tufan;159889
leonun iç dizayn çok kötü bence o ne öyle orta konsol ya estetikten nasibini almamış yamuk yumuk bir dizayn içi.

sutunları kalı görüş kısıtlı ,direk geç bence.

İç dizaynda abartılı bir sorun yok. Kullanışlılığında facia olmadığı sürece subjektif bir konu.

Görüşü engellemeyen A sütunu 2000 sonrası üretilen hangi araçta var, merak ettim ayrıca. "Ayrodinamik" diye, "güvenlik" kastırdıkça amele A sütunları pek kaçınılır şeyler değil.:)

Gerçi hakikaten de Leon'u A sütunu normalden de daha engelleyici görünüyor. Daha geniş alan temizleyebilen silecek tasarımı yüzünden sıkıntı yaratıyor mudur, bilemem. Açıkçası o gözle hiç incelemedim. Yunus Emre'ye sormak lazım.:)
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2010, 04:20:05 Gönderen: SEAHAWK »
[SIGPIC][/SIGPIC]

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;159809

Manuel modu yok mu onun ya?! Al manuele sen indir kaldır vitesi?! :blm::hmm::blm::hmm::blm::hmm:...

Alıntı yapılan: SEAHAWK;160135
Abi manuel mod elbette çözüm üretir, ama otomatik şanzıman tercih eden adam da niye uğraşmak istesin manuel mod ile ?:) Şimdi sana bana DSG verseler manuel modda kullanırız tabii; ama otomatik vitesli araç isteyen insan sadece debriyajdan değil, mümkünse vites kolundan da kurtulmak istecektir. Bu şanzıman bu işi becerebilmeliydi...
Altı çizili kısma özellikle katılıyorum. Citaro' nun klasik otomatik şanzımanı bile çatır çatır vitesleri zamanında düşürüp yükseltirken hele.:wnk:

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;160144
Altı çizili kısma özellikle katılıyorum. Citaro' nun klasik otomatik şanzımanı bile çatır çatır vitesleri zamanında düşürüp yükseltirken hele.:wnk:

Tabii abi.:+1: 7 ileri oran bu motora fazla gelmiş anlaşılan. Daha önce de dedim; manelde 5 ileri, otomatikte 7 ileri... Ardakaş, bir arasını bulamadınız mı yahu.:++:
[SIGPIC][/SIGPIC]