škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağ Bakımı ve Golf TDI DSG Test Sürüşü

Ziyaretçi · 119 · 40816

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;160148
Tabii abi.:+1: 7 ileri oran bu motora fazla gelmiş anlaşılan. Daha önce de dedim; manelde 5 ileri, otomatikte 7 ileri... Ardakaş, bir arasını bulamadınız mı yahu.:++:
Almanlar 6' ya kadar sayamıyor galiba.:kiki:

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yavv DSG' yi beğenmeyenler zaten hiç otomatik araca bulaşmasınlar.O şanzımanı beğenmeyen adam diğer markaları hiç beğenmez.Merco ve BMW' dede çift kavrama var ama onların hepsi lüks sınıfta kullanılıyor ( E segmentinden itibaren ).Onun altındaki segmentlerde en kralı DSG' dir.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;160274
yavv DSG' yi beğenmeyenler zaten hiç otomatik araca bulaşmasınlar.O şanzımanı beğenmeyen adam diğer markaları hiç beğenmez.Merco ve BMW' dede çift kavrama var ama onların hepsi lüks sınıfta kullanılıyor ( E segmentinden itibaren ).Onun altındaki segmentlerde en kralı DSG' dir.

Abi şanzımanı beğenmemekten ziyade oranları beğenilmiyor.VW 6 ileri dsg yapıp koysaydı 1.6 TDI kimse itiraz edemezdi diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evet yağlı 6 ileri DSG olsa çok daha mantıklı olurdu TDI larda hem daha sağlam daha yüksek tork kaldırıyor.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yavv bu 6 ileri DSG' lerin 7 ileri DSG' lerden sağlam olduğunu kim nerden çıkardı anlamış değilim.Öyle birşey yok.VW durup dururken 6 ileri DSG varken neden 7 ileri DSG' ye geçiş yapsın ki.Vardır bi bildikleri herhalde.

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kimse bir yerden çıkarmıyor VW kendisi sölüyor zaten.

6 ile olanlar yağlı sistem 7 ileri olanlar kuru sistem. 6 ileri olanlar daha yüksek torklara dayanabiliyor 7 ileri olanlar ise daha hassas tork konusunda.

Ki buda bana gçre sistemin sağlamlığını gösterir.

Not: Bizde 2.0TDI 6 ileri DSG kullanıyoruz.
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2010, 16:54:01 Gönderen: Baran35 »

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2,0 TDI 7 dsg mi varmış:confused:

kuzenin 170lik TDI 6 ileri Sercanların 140lıkta 6 ileri.

Araç CC sanırsam ama onda da aynı şeyin olması gerekmezmi?

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış yazmışım hocam6 ileri yazaktım.

2.0 TDI ile 6 ileri kullanılması ve diğer torku düşük modellerde 7 ilerinin kullanılması bence zaten bunun göstergesidir.

Sanırım yeni şanzıman planlarında 7 ileri yağlı sistem gibi bir düşünce varmış bir yerde okumuştum ama hatırlamıyorum..

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baran35;160326
Kimse bir yerden çıkarmıyor VW kendisi sölüyor zaten.

6 ile olanlar yağlı sistem 7 ileri olanlar kuru sistem. 6 ileri olanlar daha yüksek torklara dayanabiliyor 7 ileri olanlar ise daha hassas tork konusunda.

Ki buda bana gçre sistemin sağlamlığını gösterir.

Not: Bizde 2.0TDI 6 ileri DSG kullanıyoruz.

Ben zaten VW' de çalışıyorum.Bu işin içindeyim.Ustalarla konuşurken hiçbirisi 6 ileri 7 ileriden daha sağlam demedi.Sadece iki farklı şanzıman ve iki farklı kullanım amacı.Birisini 2.0 ve üzeri motorlar için tasrlamışlar, diğerini daha altı motorlar için tasarlamışlar.Sağlamlıkla falan alakası yok bu işin.Kullanım yerleri ve amaçları farklı.7 ileri olanın maliyeti daha düşük.Maliyeti düşük olan şanzımanıda maliyeti az olan araçlara monte ediyorlar.Zaten 7 ilerinin yapılış amacı bu ''maliyet '' ;)

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2.0lt motor ve üstü için hazırlanmış bir şanzıman daha kuvvetli olmak zorunda değilmidir? Yani daha sağlam değilmidir diğerine kıyasla. Ben o açıdan söledim. Yoksa 7 bozulur 6 bozulmaz 7 kaka 6 cici tarzında algılamayın lütfen. ;)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
delinin biri daş atıo 40 akıllı çıkartamıyor. girin yabancı sitelere 7 ilerileri 300 bilmem kaç torka 200 bilmem kaç bg e çıkartılmış tsi larla çatır çatır sorunsuz binen adamda var.

bir çok problem diye gösterilen konu o şanzımanın kendi karakteristiği tasarımından kaynaklanan farklılıklar. araç otomatik diye sabit fikirli halkımızın farklı bir karakteristiği kabul edememesi durumu. bu yüzden sırf müşteri memnun olsun diye doğuşta sağlam şanzımanı değişen arabalar var.

arkadaşımın gti şuan 270 bg 350 + nm torka sahip. şanzımanın sahip olduğu söylenen sınırın çok üzerinde adam çatır çatır yardırarak biniyor arabaya. yeri geliyor 270 280 km sürate dayıyor yeri geliyor roll ve kalkış yarışlarının yapıldığı gecelere gidiyor bu adamın arabasına bir halt olduğuda yok.

ha ben dsg alırmıyım almam zira hiç bir otomatik şanzımana para vermem en kralı bile arabayı zevksizleştirip monotonlaştırıyor.
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2010, 23:52:31 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu böleceğim ama;

5-30 esp yi denemek istiyorum bende, bu gün esp 5-30 sordum 100 tl dediler. Hakan Ankara'dan 80 tl ye almış. İstanbuldan mobil yağ nereden alınır avrupa yakası.

Škoda Superb Mk1 (3U)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Evet tam 80 liraya aldım :D Hatta pazarlıkda yapmadım keş para yoktu. Olsa 75'e falan rahat alınır.

Yağı satan bayim fiyatlarının oldukça düştüğünü söyledi.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kobak;161006
Konuyu böleceğim ama;

5-30 esp yi denemek istiyorum bende, bu gün esp 5-30 sordum 100 tl dediler. Hakan Ankara'dan 80 tl ye almış. İstanbuldan mobil yağ nereden alınır avrupa yakası.

SuperB ye 4 LT yağ yetmiyor diye biliyorum haberiniz olsun. .