škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hyundai genesis test sürüşü

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gelelim yaptığım son teste.hyundai genesis.benimde test yaptığım araçlar içinde en çok beğendiğim araç.test aracımız beyaz renk 3.8 v6 motor full bir araç.araba bayinin sahibinin plaka sn harflerinden oluşuyor yolda görmüşsünüzdür:D.

araç hakkında önce satış müdürüyle görüştük.sonra teste çıktık.bindiğim aracın iç döşemesi bordo renkti.araçta önde bir ekran var tüm işlemler ordan yapılıyor.vitesin arkasında ise joystik var ve ordan kumanda ediliyor.müzik,aracı yükseltme alçaltma,telefon radyo vs.ordan yapılıyor.aynı kumanda orta kol dayamadada var.ordanda arkadaki şahıs müziği değişebiliyor.direksiyonun solunda ise park freni,ön arka kameralar,park sensörü vs.tuşları var.araçta ilgimi çeken ilk şeylerden birisi camlar oldu.orjinal camlar filmli gibi duruyor ön cam dahil.ses geçirmiyor ve görüş harika.araçtaki malzemede güzel.

gelelim teste.konya yolundan çıktık polis akademisine kadar gidip geri döndük.araç arkadan itişli bir araç.gazı normal kullanımda önden çeker gibi giderken tam bastığınızda arkadan roketliyor resmen.direksiyon ahşap deri karışımı jantlar 18 inç.özellikle müzik sistemine bayıldım.17 hoparlörlü lexion müzik sistemi var.navigasyon yok ama yüklenebiliyormuş.araç yüksek süratlerde gerçekten harika.120 km hıza kadar çıkabildim.özellikle giderken süspansiyonu 5 farklı ayarlarsanız araç yükselip alçalıyor ve taşlı bozuk yollar vız geliyor.

benim aklıma takılan şu oldu.aracın satış fiyatı 202bin lira.bayinin biriyle görüştük.fiyatı 145 bine indirdi.bu fiyatın içine boya koruma döşeme koruma vs korumalar kaput filmi,aracın tüm aksesuarları bunlar lastik paspas bagaj havuzu vs.aracın full kaskosu ve özel plaka( gns yada sonu 6666 olan bir plaka) dahil.diğer bayide ise sadece 140 bine araç fiyatını bıraktı sizce hangisi daha uygun?
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

efe_38

• Ziyaretçi
bence bu araca bu fiyat çok,eninde sonunda hyundai

bu paraya çok daha güzel araçlar alınır bmw,mercedes,audi gibi kendini kanıtlamış,araçlarının her daim arkasında duran ve araçları verdiğiniz parayı hak eden markalar...

benim sormak istediğim birşey var :) siz ne işle meşgulsünüz ve cevap metninin altında yazan araçların hepsi sizemi ait :)

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araçlar bize ve şirkete ait( dolayısıyla bize:) ).biz madencilik işi yapıyoruz.maden ve metal üstüne şirketimiz var.yurt dışına ihraç yapıyoruz

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: selchuk;157581
araçlar bize ve şirkete ait( dolayısıyla bize:) ).biz madencilik işi yapıyoruz.maden ve metal üstüne şirketimiz var.yurt dışına ihraç yapıyoruz

işinizin önü baya açık heleki yurtdışına ihraç yapıyormuşsunuz allah yolunuzu açık etsin :)

araç konusunda kestirip atmadım sadece kendi fikrimi söyledim,genesis hakkında hiçbir bilgim yok birkaç kere dıştan gördüm hiç kullanmadım bunuda notuma eklemek isterim :) benimki birazda hyundai'ye karşı ön yargı :knp:

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
haklısınız.benimde ön yargım vardı.heleki bmw 730 kullandıktan sonra.ama aracı beğendim bir bmw değil tabiki ama hyundai aşmış kendini

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: selchuk;157587
haklısınız.benimde ön yargım vardı.heleki bmw 730 kullandıktan sonra.ama aracı beğendim bir bmw değil tabiki ama hyundai aşmış kendini

tabiki herkezin beklentisi farklıdır :) kimisinin beğenmediği araç kimisininde tam istediği araç olabiliyor :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tr'de 10 kisiden anca birisi o aracı begenebilir.Yani Cok özellikli bir otomobil. Emek verilmiş bir araç.Ama ne bileyim ben tercih etmezsin.Ayrıca 200.000 TL'den 145.000 TL'ye inmeleride şaşırtıcı:) Hyundai ucuz marka imajından sıyrılmak istiyor.O yüzden bu tip otomobilleri piyasaya çıkartıyor.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam şöyle söyleyeyim en basitinden aracı servise götüreceksiniz ve ankara dışındasınız diyelim bu araçtan anlayan yetkili servisi nerden bulacaksınız bu araç accent değilki her usta anlasın özel bir araç ve ustaları dahi aracı tam bilmiyor hadi gün geldi satmak istediniz bu aracı nasıl satacaksınız nikah kıymaya razıyım derseniz o ayrı imzanızda yazan araçlar içinde ben bir yıldız göremedim tavsiyem birde garaja yıldız eklemeniz yıldızsız garaj olmaz güzel bir E200 yada S320 ama Long almanız aslında ne tarz bir kullanıma hitap edecek belirteseniz belki kararınızda yardımcı olabilirdim
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
anladığım kadarıyla kar marjları çok yüksek ve bu araç 2010 model.ellerinde kalan 3-4 araçtan birisi.o yüzden fiyat düştü olabilir diyorum

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan35;157596
hocam şöyle söyleyeyim en basitinden aracı servise götüreceksiniz ve ankara dışındasınız diyelim bu araçtan anlayan yetkili servisi nerden bulacaksınız bu araç accent değilki her usta anlasın özel bir araç ve ustaları dahi aracı tam bilmiyor hadi gün geldi satmak istediniz bu aracı nasıl satacaksınız nikah kıymaya razıyım derseniz o ayrı imzanızda yazan araçlar içinde ben bir yıldız göremedim tavsiyem birde garaja yıldız eklemeniz yıldızsız garaj olmaz güzel bir E200 yada S320 ama Long almanız aslında ne tarz bir kullanıma hitap edecek belirteseniz belki kararınızda yardımcı olabilirdim

serkan hocam makam aracı olacak.yüksek motorlu torku iyi içi diz mesafesi geniş ve içinde her türlü donanım olacak

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o zaman gücünüze göre güzel bir S350 L CDİ bulun ve alın arkada oturan kişide rahat etsin servisini ve satışınıda daha rahat gerçekleştirin yüksek torku ve gücü ilede beklentileriniz tam olarak karşılar yolda gittiğini hissetmezsiniz
renk tercihi size kalmış ama içi bej olmalı bence siyah yada beyaz tercih ederim ama daha öncede belirttiğim gibi Long olması şart daha geniş arka koltuklara sahip olmak ayrıcalıktır

ilan örnek amaçlıdır
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-mercedes-s-park-auto-com-tr-s-350-cdi-long-full-34631186/detay
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben olsam bayiye 50000tl önerir çıkardımayak üstü 60000 tl düşüyorlarsa 50 ye bırakırlar belki :D

hyundai güzel yoldada daha kırkfırınıvar yenecek ekmek cinsinden

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hyundai Genesis bence o parayı hak etmeyen bir araç, 202binden 140bine veriyorlarsa zaten oradan koşarak uzaklaşmak lazım. İstanbul'da birkaç bayide Genesis var, 1 senedir aynı araç showroomda kuzu kuzu yatıyor, adamlar satmak için resmen alacak cesur birini arıyor.
3.8 motor, üstelik benzinli ve Hyundai. Bizde daha önce XG 30 vardı, 7 sene nikahlı kaldık sonra bir kahraman geldi aracı aldı ve bizi işkenceden kurtardı.
Araçta durduk yere hayatını kaybeden bir dolu fonksiyon ve düğme vardı.
Yazın klima bir anda sıcak üflerdi, bir gün cd'nin bir tuşu çalışmazdı, ertesi gün çalışırdı, hiçbir serviste araçta olup bitene anlam veremezdi. Kendi kendine bozulup, düzelirdi. (son 2 senede yapmaya başlamıştı)
Resmen Hyundai'den bıkmıştım. Bayır aşağı yakıp atasım geliyordu bazen. Üzerindeki motor 3.0 lt V6'ydı ama her zaman ses var görüntü yoktu. Velhasıl aldığımız fiyatın 4'te 1'ne aracı satabilmiştik ama 2 sene boyunca sahibindende ilan güncelliyorduk.
Diyeceğim şudur, varlıklı bir ailedesiniz, paranızı çarçur etmeyin, 140bin'e alıp 2 sene sonra yarı fiyatına bile satamazsınız, hatta araç üzerinize yapışır kalır. Auto motor sport'ta testi vardı, sıfır km araçta bile çalışmayan fonksiyonlar var diyorlardı. Bagaj kapatma düğmesi çalışmıyordu. Böyle kusurlar çözülebilir basit kusurlar gibi gözüksede, bunlar ileride çok can sıkmaya başlıyor.
Beni dinleyin almayın. Biraz daha verin 520d alın.
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu segmentte araç alanların öncelikli nedeni prestijdir.Prestijinde hangi markalarda olduğu gayet açık ve net bir şekilde belli :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SubaruOutback;157754
Hyundai Genesis bence o parayı hak etmeyen bir araç, 202binden 140bine veriyorlarsa zaten oradan koşarak uzaklaşmak lazım. İstanbul'da birkaç bayide Genesis var, 1 senedir aynı araç showroomda kuzu kuzu yatıyor, adamlar satmak için resmen alacak cesur birini arıyor.
3.8 motor, üstelik benzinli ve Hyundai. Bizde daha önce XG 30 vardı, 7 sene nikahlı kaldık sonra bir kahraman geldi aracı aldı ve bizi işkenceden kurtardı.
Araçta durduk yere hayatını kaybeden bir dolu fonksiyon ve düğme vardı.
Yazın klima bir anda sıcak üflerdi, bir gün cd'nin bir tuşu çalışmazdı, ertesi gün çalışırdı, hiçbir serviste araçta olup bitene anlam veremezdi. Kendi kendine bozulup, düzelirdi. (son 2 senede yapmaya başlamıştı)
Resmen Hyundai'den bıkmıştım. Bayır aşağı yakıp atasım geliyordu bazen. Üzerindeki motor 3.0 lt V6'ydı ama her zaman ses var görüntü yoktu. Velhasıl aldığımız fiyatın 4'te 1'ne aracı satabilmiştik ama 2 sene boyunca sahibindende ilan güncelliyorduk.
Diyeceğim şudur, varlıklı bir ailedesiniz, paranızı çarçur etmeyin, 140bin'e alıp 2 sene sonra yarı fiyatına bile satamazsınız, hatta araç üzerinize yapışır kalır. Auto motor sport'ta testi vardı, sıfır km araçta bile çalışmayan fonksiyonlar var diyorlardı. Bagaj kapatma düğmesi çalışmıyordu. Böyle kusurlar çözülebilir basit kusurlar gibi gözüksede, bunlar ileride çok can sıkmaya başlıyor.
Beni dinleyin almayın. Biraz daha verin 520d alın.

Bir tane var makyajlı kasa  :kiki:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-hyundai-xg-2003-model-turkiye-de-tek-makyajli-kasa-grandeur-xg-300-32833175/detay?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI