škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gunun ve donemin onemli haberlerinden biri...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Su haberi paylasmak istiyorum, yorumda yapmak istemiyorum, herkesin konu ile dusuncesi de muhakkak ortadadir ama forumumuzda siyasi yorumlar yapamadigimiz icin sadece okuyup geciniz, bu haberi okumadan gectiginizde her gun neden ''TR'de otomobil fiyatlari neden bu kadar' pahali derken sebebi olanlarin yaptiklarini akliniza getiriniz..

Türkiye'nin Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Cemil Çiçek, KKTC'nin 27'nci kuruluş yıldönümünü için gittiği Lefkoşa'da protesto edildi.

'GAP' uçağı ile gelen Çiçek, havalimanından makam otomobili ile çıkışı sırasında bir grup tarafından protesto edildi.

Türkiye'nin KKTC'nin izlediği ekonomik politikalarını belirlediğini öne sürerek bundan vazgeçmesini isteyen sendika üyeleri Ercan Havalimanı kavşağında toplandı.

Protestocu grup, üzerinde 'Türkiye elini toprağımızdan çek', 'Cemil Çiçek senin maaşın ne kadar', 'Bu memleket bizim', 'Ülkemiz satılık değil' yazılı pankartlar açtı.

Çiçek'in geçişi esnasında sloganlar atan grubun taşkınlık yapmasını önlemek için polis güvenlik önlem aldı.

Protestoculardan Kıbrıs Amme Memurları Sendikası Başkanı Ahmet Kaptan, ülkede hükümet ve KKTC Meclisi olduğunu ancak ülkede demokrasi olmadığını söyledi.

Kendilerinin Kıbrıs Türkü'nün çalışanlarını temsil ettiğini ve Türkiye'nin KKTC'ye getirdiği yeni paketleri koltuklarının altına alarak dönmelerini söyledi. Kıbrıs Türkü'nün asla kimsenin baskısına boyun eğmeyeceğini söyleyen Kaptan bu anlayışla Türkiye'yi adada istemediklerini söyledi.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Başkanı Güven Varoğlu ise, Türkiye'nin 'dayatmalarına' boyun eğmeyeceklerini ve Devlet Bakanı Cemil Çiçek'in yolladıkları paketlerle dönmelerini istediklerini söyledi.

Çiçek'ten açıklama

Bu arada Çiçek, KKTC Başbakanı İrsen Küçük ile işbirliği anlaşması yaptıkları Merdi Otel'de kendisine yönelik protesto gösterisine ilişkin soruları yanıtladı.

Çiçek, bu tip protestolara üniversite yıllarından beri alışık olduğunu anlatırken, "Yeşil yattın öbür tarafında bağıranlara ne kadar benziyorlar. Dedim ki acaba bu tarafa kutlamalar mı geldiler" dedi.

KKTC Başbakanı İrsen Küçük, Türkiye'den güç almamaları halinde Cumhuriyet olgusuna ulaşamaz durumda olacaklarını belirtirken, "Bazı kendini bilmez sendikacıları şiddetle kınıyorum. Türkiyesiz Kıbrıs Türkü'nün olmayacağını herkes bilir" diye konuştu.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence ayıp etmişler.Türkiyesiz KKTC olmaz olamaz.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Küstahlıktan başka bir  şey değil,nankörlük böyle bişi olsa gerek.Bu insanların ben kanlarında bırakın Türk kanı taşımayı,insanlık kanından da şüphe ediyorum.Zira insanlıklarından eser kalmamış.Türkiye  olmasa bunların acından geberir,ama tamamen kesmesi gerekir başbakan Erdoğan'ın.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kıbrıs Türk'ünün! alayının ne mal olduğunu çok iyi bilirim, hele ki askere ne gözle baktıklarını! 04-05 yıllları arasında Kıbrıs GaziMagusa'da vatani görevini yedek subay olarak yaptım, bu esnada da bu yavru vatanın milliyetçi! halkını tanıma şerefine eriştim. Kesinlikle vermiş olduğum karar şudur ki bunların alayını büyük bir çukur açarak içine dolduracaksın, üstünü de toprakla kapatacaksın ki, aralarından vatan-millet-din-bayrak kavramlarına sahip çıkan azınlığı seçip yeni bir nesil yetiştireceksin! Kıbrıs halkı tam bir yatalaktır,nankördür, hasta ruhludur, tembeldir, çalışmaktan nefret eder. Çalıştığım sektör olarak gayet iyi bilirim ki uluslararası arenada Kıbrısın tanınmasını sağlayan koskoca KTHY nı bile batırmayı becerebilmişlerdir! Hükümetimizin en son kurtarıcı olarak gönderdiği Genel Müdür bile dayanamayıp bir kaç ay içerisinde görevinden ayrılmıştır ve devletimiz desteğini çektiği andan itibaren KTHY batmıştır. Binlerce insan düşünün havacılık sektöründe, 10 kişinin yapacağı işe yüzlercesi, memleketimizde aynı işi yapanlar asgari ücrete tabiyken, orda milyarlardan! bahsedelebilirim aldıkları maaş olarak. Geçen sene Kıbrısa gittiğimde yerel gazetede okuduğum bir haber:
Magosada patlayan su şebekesinin aylardır tamir edilmediği ve en sonunda da suların kesilmek zorunda olduğu idi. Bu duruma ne demeli sizce? Kumarhane bataklığına sürüklenmiş bir Kıbrısın çökmesi kaçınılmaz bir sondur ve memleketimizin sırtında bir kamburdur. Devletimizin bu sorunu kökünden çözmesi gerekmektedir.

'Kıbrıs kumar cehennemine dönmüş, denetim sıfır'Türkiye'nin yıllardır mücadele ettiği ve sonunda Kıbrıs'a postalamak zorunda kaldığı kumarhaneler, KKTC'nin de baş belası haline geldi. Yaklaşık iki hafta önce yer altı dünyasının önemli isimlerinin çatışmasına sahne olan ve iki kişinin öldüğü kumarhaneler için Kıbrıs Türkleri çare arıyor." TheEnd..
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2010, 09:04:03 Gönderen: dgca »

Çevrimdışı cemal arslan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.artituning.com
kesinlikle nankör bir millet...aslında 74 de oraya girdiğimizde tğm adayı alıp türkiyeye bağlamak gerekiyordu...

Çevrimdışı dgca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemal arslan;158615
kesinlikle nankör bir millet...aslında 74 de oraya girdiğimizde tğm adayı alıp türkiyeye bağlamak gerekiyordu...

Haklısın basiretimiz mi bağlanmış ne! Ne vardı sanki o kadar şehit vermişiz, Amerikanın restine rağmen alayına girmişiz zaten, Kurtuluş savaşında yunanlıları döktüğümüz o enstantaneyi bir daha sergilerdik olur biterdi!