škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni fabia almaya karar verdim yardim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KARACA66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni bir fabia almaya karar verdim kullanicilarin yardimina ihtiyacim var 1.2 mi yoksa 1.4 mü alayim performans ve yakit açisindan hangisi daha iyi 1.2 ler çekiş yönünden nasil birde motor sesi içeriye fazla mi geliyor forumlarda böyle birşeyler okudum içeriye yol sesi fazla aliyormu kullanan arkadaşlar yardim ederseniz sevinirim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 alabiliyorsanız sizin için daha avantajlı olur.Yalıtım olarak rakiplerine göre iyi diyebiliriz İ20 olsun 206-207 bunlara göre iyidir :)

Çevrimdışı KARACA66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 lerde motor sesi çokmu içeri geliyor bu konudada bir bilginiz varmi

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben de 3 ay önce aldım 1.4 aracımı, 1.2 yi test ettim performans ve ses olarak memnun etmedi beni ve bu nedenle 1.4 aldım, size de tavsiyem kesinlikle ikisini de test edin öyle karar verin ve yine dinamik paket almanızı tavsiye ederim çünkü aracın çehresi inannılmaz değişiyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İmkan varsa 1.4, motor sesi haliyle 1.4'te daha az ama çok da farketmez. B sınıfı araçların tümü motor sesini alıyor içeri  :)

Ben de 1.2'den sonra 1.4 motora geçtim, iyi yapmışım  :ok: (Çekiş, klima, hızlanma vs. haliyle daha iyi)

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 benzinli motor sesi dizel araba sesi kadar var...:):)
Özellikle 100 km/h lik hız dolaylarında giderken HIRLAMA sesi cok hoş :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sokağa 1.2 HTP girse hırıltısından anlıyorum kesinlikle :D

1.4 Tercih edin bencede.. Ama 1.2 TSI alabiliyorsanız en güzel seçimi yapmış olacaksınız..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Mrat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 motorla 1.4 arasında dağlar kadar fark olucağını sanmıyorum ama fiyat olarak sıkıntı yok ise 1.2 tsi en ii si ondan sonra 1.4 motor ondan sonra 1.2 yi tercih edin ses konusundada aynı şekilde yalıtım şekli aynı bütün bu tür araçların ses var ama o kadar rahatsız edici değil çok rahatsız olursanız yalıtım işleri yapar yerlere bi danışın.ben kaputun altına örtü aldım bayaa faydalı oldu gibi

Skoda Fabia 2011 Ambiente Dinamik 1.2 70 HP

Çevrimdışı KARACA66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim arkadaşlar hepinize kayseride bayiide 1.2 test araci yokmuş o yüzden tereddüt içindeyim araci test edemedim haliyle kafamda bir soru işareti var. çekişi ses alma olayi motoru haliyle siz kullananlara sormak ve bilgi almak istedim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Mrat;159553
ben kaputun altına örtü aldım bayaa faydalı oldu gibi

Kaput altındaki siyah keçe motor sesi izolasyonu için değil, motorun sesi göğüsten içeri gelir ;)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
1.2 htp'nin sesi korktuğunuz kadar değil. Maliyet önemli faktörse 1.2 dinamik (en azından) alınabilir. Ama çok da mesele değil derseniz, LPG düşünecekseniz 1.4, düşünmeyecekseniz 1.2 TSI derim.

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben lpg ye kesinlikle karşıyım, motorun ömrünü kesinlikle azalttığı kanaatindeyim araba performansı aynı kalabilir hatta belki artabilir ama motor ömrü kesinlikle azalır, şayet lpg taktıracaksan neden 1.4 alıyorsun ki, git 1.2 al o zaman.

Çevrimdışı KARACA66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EsEr;159463
ben de 3 ay önce aldım 1.4 aracımı, 1.2 yi test ettim performans ve ses olarak memnun etmedi beni ve bu nedenle 1.4 aldım, size de tavsiyem kesinlikle ikisini de test edin öyle karar verin ve yine dinamik paket almanızı tavsiye ederim çünkü aracın çehresi inannılmaz değişiyor.

eser arkadaşım birşeyi sormayı unuttum bayiden ilk defa yeni araç alacağımdan bu aracın ruhsat tescil ve plaka işlemlerini bayimi yapıyor yoksa ben mi yaptırmam lazım masrafları ne kadar tutuyor

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Size plakalı verirler arabayı dert etmeyin, ''anahtar teslim'' :)

Çevrimdışı EsEr

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abi sen sadece trafik sigortasının ücretini vericen diğer tescil plaka vs. işlemlerin hepsini onlar yapacak.