škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Camdan bant kalıntısı çıkarmak...

Ziyaretçi · 14 · 9101

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

efe_38

• Ziyaretçi
konuyu nereye açacağımı bilemedim eğer yanlış olduysa kırmızılar bir el atsın :)

kendi sorunumun üstünde çalıştım baktım oldu buraya yazıyım eğer bu işi yapmak isteyen olursa bir fikir olsun dedim.

malum eve bir araç daha katıldı 2.el aldığımızdan dolayı sağındaki solundaki eksikleri vs. halletmeye,hallettirmeye çalışıyorum

araca bakım yapan heryer arka cama reklamını yapıştırmış :sopa: sonrada bunu gören sahibi sökmüş ama ne fayda yapışkan olduğu gibi duruyor ve camda 7-8 tane böyle büyük büyük izler var zamanla toz toprak yapışmış simsiyah olmuş :(

babamın istediği üzerine bu sabah bir el atıyım dedim bazı yerlerden duymuştum tiner,gaz gibi söylemler ama arka camda ısıtma vs. birsürü şey var bu böyle olmaz dedim gittim bir tane aseton aldım şu hanımların oje silmede kullandıklarından,pamuğa döküp üstünde git gel yaparak halletim hem ısıtmalara falan hiçbir zararı olmadı hemde tek bir iz bile kalmadı :ok:

ama ince bir ayrıntı keşfettim pamuğu sık sık değiştirmek lazım aynı pamukla olmuyor bir yerden sonra sertleşip almama durumu ortaya çıkıyor sadece kolunuzun yoruldu yanınıza kar kalıyor :hhh: bir diğer husus ise asetonu bol kullanmak,pamukta aseton oluyor ama ilk döküpte sürdüğünüz çok etkili gerisi o kadar değil :)

tereciye tere satılmaz misali burdaki birçok kişi bunu biliyodur,bunla ilgili konu aradım bulamadım varsada affola,hem yenilenmiş olur :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim cam filmlerini çekmeden önce kelebek camındaki 24 saat yol yardımı etiketini aynı yolla çıkarmıştı filmci:)
İşe yarıyor gerçekten,teşekkürler Efe paylaşım için:ok:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;159642
Aseton iyidir, yeter ki fitile, plastiğe bulaşmasın :)

Bizim bu filmci işi biliyor o zaman :D
Altına peçete felan koymuştu,anlam verememiştim:)

Çevrimdışı cemal arslan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.artituning.com
cif...

süper söküyor yada tiner mazot falan da kullanabilirsin...

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;159642
Aseton iyidir, yeter ki fitile, plastiğe bulaşmasın :)

evet irfan abi,onu söylemeyi unuttum denemek için görünmeyen bir plastiğe,deriye,kapı fitiline falan biraz sürdüm baya yıprattı matlaştırdı!!!

zaten pamukla yapınca asetonu emdiğinden damlama olmuyor,peçeteyle yapmak isteyenler biraz daha dikkatli olmalı :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler Efe.

Hazır konu açılmışken bende reçine lekeleri için bir tavsiyede bulunayim clin ın cam temizleyicisini köpük olarak sıkıp 20 saniye sonra sildikten sonra reçineden eser kalmıyor:ok:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: efe_38;159904
evet irfan abi,onu söylemeyi unuttum denemek için görünmeyen bir plastiğe,deriye,kapı fitiline falan biraz sürdüm baya yıprattı matlaştırdı!!!

zaten pamukla yapınca asetonu emdiğinden damlama olmuyor,peçeteyle yapmak isteyenler biraz daha dikkatli olmalı :)

Stopları bile beyazlatır...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;159977
Stopları bile beyazlatır...

Şeffaf stop yapmak isteyenlere duyrulur :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı cautumali

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aynı dert bende de vardı. beyaz hacı şakir sabunu sıcak su ile yumuşattıktan sonra yapışkanlı bölüme sürüp biraz beklerseniz çok kolay çıkıyor.

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;159974
Teşekkürler Efe.

Hazır konu açılmışken bende reçine lekeleri için bir tavsiyede bulunayim clin ın cam temizleyicisini köpük olarak sıkıp 20 saniye sonra sildikten sonra reçineden eser kalmıyor:ok:

aklıma kötü düşürdün doğan :D benki ha diyince dama çıkan biriyim :++: durda alıyımda deneyim :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;161487
aklıma kötü düşürdün doğan :D benki ha diyince dama çıkan biriyim :++: durda alıyımda deneyim :)

yanlız yüzeyde wax max varsa hepsi uf oluyor haberin ola:++::++:

dün sabah kaputun yarısı boncuk boncuk yarısı düm düzdü foto çekecektim babam delimisin oğlum diyince bindim arabaya:++::++:

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dgn;161490
yanlız yüzeyde wax max varsa hepsi uf oluyor haberin ola:++::++:

dün sabah kaputun yarısı boncuk boncuk yarısı düm düzdü foto çekecektim babam delimisin oğlum diyince bindim arabaya:++::++:

amanın onu dediğin iyi oldu :D yarın sabah deneyecektim :++: dur daha geçen hafta wax attım 1 ay sonraya kaldı bu clin işi :)

Çevrimdışı alperuzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;161490
babam delimisin oğlum diyince bindim arabaya:++::++:
koptumm yaa :++:
Ford Focus STdci