škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Km

ceko · 11 · 5738

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam bazen bakıyorum km si çok çok yüksek araçlar var ilanlarda ben acemiyim böyle bir km olabilirmi? aramıştım birini, tam bir cevap alamamıştım. motor kaç km de bitiyor, rektefiye diye bişey varmış kaç km de gerekiyor acaba?
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 18:20:06 Gönderen: ceko »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
1- İlanlardaki her yazana güvenmeyin.
2- Motorun nasıl kullanıldığı, bakıldığı önemli. 30 binde de motor ölü olabilir. 100 binde taş gibi olabilir.
3- Alacağınız araçla test sürüşü yapın, güvenilir bir servise detaylı inceletin.

Çevrimdışı ceko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim, peki bir motor ortalama ne kadar gider. mesela 400.000 de biter falan diye duydumelbette kullanıma ve bakıma bağlıdır ama, belli bir ömrüde vardır. şimdi ben km si yüksek araç alamıyorum, 150.000 i geçmesin istiyorum. ama param sınırlı. mesela yazmışlar 80,000 km 95 model araç fiyat 9.000 tl. aslında inandırıcı gelmiyor bana. yani motor 400.000 de bitiyorsa 150.000 de çok iyi rakam bence düşük km gördüğüm araçlarada güvenemiyorum.km nin düşürülüp düşürülmediğini anlamanın yolu varmıdır?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motoru bitip de yenileyenler tabi sıfırlamadan sonraki km'yi yazıyor genelde. Km düşürlümesini serviste iyi bir usta anlar, o yüzden ekspertiz şart  ;)

Çevrimdışı ceko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;160222
Motoru bitip de yenileyenler tabi sıfırlamadan sonraki km'yi yazıyor genelde. Km düşürlümesini serviste iyi bir usta anlar, o yüzden ekspertiz şart ;)

evet zaten bir serviste detaylı inceletmeyi düşünüyorum. aslında kafama ve parama uygun felicia bulamadım malesef, bulduklarımda ya komple boya 3-5 parça değişen oluyor, yada ucuz ama km si almış başını gitmiş oluyor. bende 2. alternatif olarak başka marka ve model bir araç düşünüyorum. gönlüm skodadan yana, kutu gibi araba çok güzel ama temiz bişey bulamazsam başka arabaya mecbur kalacağım. burada düşündüğüm marka ve modeli söylemem uygun olurmu acaba? fikir alsam

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
10 yaşında olup da boya görmemiş araç zor tabi. Her tür marka sohbeti yapılır burada  ;)

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şimdi genelde onlar sıralamada dikkat çeksin diye yazıyor o şekilde :)

aynı şekil fiyat içinde çok düşük yazanlar var.

Çevrimdışı ceko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kardeş sıralamada dikkat çeksinde bilmem kaç milyon km'de arabayı kim alır :))

İlanda araba özelliklerine yazmışlar sürücü koltuğu :D
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2010, 10:35:11 Gönderen: ceko »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
her malın alıcısı vardır :)

bu halkımdaki km saplantısından oldum olası gıcık oluyıorum zaten. doğru düzgün bakımı yapılmış olsn isterse 500 bin kmde olsn.

Çevrimdışı alperuzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceko;161270
kardeş sıralamada dikkat çeksinde bilmem kaç milyon km'de arabayı kim alır :))

İlanda araba özelliklerine yazmışlar sürücü koltuğu :D
Bu arabayı kaçırmayın bence :)
Ford Focus STdci

Çevrimdışı ceko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
alper kardeşim beni güldürdün allahta seni güldürsün :D

neyse arkadaşlar felişime kavuşuyorum nihayet
(Allahım kaza bela vermesin Yarabbim, ağız tadı ile kullanmak nasip etsin cümlemize AMİN)
başınızın etini yedim, kusura bakmayın arkadaşlar, zira ilk arabam, çok  heyecan yaptım, reeldeki arkadaşlarım bile "alda kurtulalım" der duruma  geldi artık :D

Felişimin kaporasını verdim. 2 gün sonra devralacağım nasip olursa.  uzatmayım, arkadaşlar. ustaya götüreceğim almadan önce göstermek için.  Götürmüşken ağır bakımlarınıda yapılmadıysa yaptırayım diyorum.Kaça mal  olur, yaptırdıysanız bilirsiniz. Bunun dışında bir kaç sorunu var, lpg  de giderken çekiş çok düşüyor satan kişi gaz ayarı yapılacak dedi. bunun  dışında  camda bir sorun var ön camlar otomatik ama ön sağ cam  otomatiği takılıyor. Satan kişi "yağlanması gerekliymiş dedi"  Birde  arka kapılardan birinde derin bir çizik var bunu kendim  halledebilirmiyim?  edebilirsem nasıl hallederim? Bu arabada kaza boya  herhangi bir değişen yokmuş çok şükür Kapıyı boyatmak istemiyorum o  yüzden sordum halledebileceğim bir şeyse kendim yapmak isterim :)