škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mavişte ilk hata! :)

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün mobilya bakmaya gitmiştik.Kapının önüne park ettim aracı.Tabi parklar açık kalmış.2 saat sonra geldigimde parklar hala yanıyordu.Ama araca binip çalıştırmak istedim fakat tık yok :D  Birde rampa yukarı idi ve arkamda araba vardı.Neyse arabayı itlediler ve rampa aşağı aldık arabayı.Ve kızağım vurdurdugum gibi çalıştı.:( İstemedim ama mecbur kaldım.Direksiyon lambası yandı:( direksiyon sertlesti.Bir müddet kullandıktan sonra kapAtip actım arabayı ve düzeldi.Aksam araba bekledikten sonra çalıştırdım çalıştı çok şükür :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Parklar 3 gün de açık kalsa koymaz sağlam aküye, Fabia'da başıma gelmişti. Elektrik sorununu araştır ya da akün tırt olmuş. Geçmiş olsun, umarım direksiyon sertleşmez tekrar :(

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vurdurmak akla gelen en son şey olsun gökhan abi ya çok tehlikeli aracın ömrü için, bende teybi açık unutmuştum sabahtan akşama kadar, farkettim açtım kontağı marş ve gırmmm :D Eski aküm olsaydı kesin vurdurmak zorunda kalırdım çünkü hiç araba yoktu arazideydim.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
İnsan mecbur kalıyor bazen, zira ara kabloyla başka araçtan sarj almayı (veröeyi de) da önermiyor kitapçık, beyni bozabiliyor (beyinli olanlarda).

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun Gokhan..

Benim fabia da calismama olayi araba 6 ay yatinca oldu, bir arkadas geldi de sarj ettik biraz, sonra devam onun disinda bir sorun cikarmadi, calistirmama gibi cok sukur.. Ustelik bir keresinde benimde dortluler sabahtan - aksama kadar yanik kalmisti...

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende bayramın 2. günü yaşadım connectle. akü sizlere ömür olmuş 100 tl ye 60 amper alıp devam :)

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim beyinsiz arabalarda bu durumlarda vurdur no problem masraf olsa kaç guruş sanki ama bu beyinlilerde zararlı sankim..bi defalık arabayı vurdurmadan sorun çıkacagını sanmıyorum.

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com
cehaletimi mazur görün. vurdurarak çalıştırmanın ne sıkıntısı var?

Ev yokuşta olduğundan  corolla varken çok kez vurdurarak çalıştırdığım olmuştur.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;160729
Parklar 3 gün de açık kalsa koymaz sağlam aküye, Fabia'da başıma gelmişti. Elektrik sorununu araştır ya da akün tırt olmuş. Geçmiş olsun, umarım direksiyon sertleşmez tekrar :(

Senin arabaların biraz istisna olur hocam, 2006 model, 13.000 km falan ya hani :D

2005 Güz üretimi aracım, gün itibarıyla 67.444'üncü kilometremdeyim, 60 amper akü, hâla fabrika aküsü, daha hiç 2. kez marşa basmadım, sene 2011'e dayandı :) Bu aralar bitecek ama dur bakalım hala emâre vermedi :)

(ama sanırsam ki dizel araçta ateşleme olmadığından daha uzun gidiyor)
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2010, 21:42:35 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gecen kasımda bana da oldu , servisim geldi halletti :)

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
beyinli arabalarada çok vurduk vesselam :D

direksiyon ışığı muhtemelen akü yüzünden yandı, abi sen aküne baktır

içten yanmalı motorlar dışardan ilk harekete muhtaçtır.
kontak anahtarı ile yaptığınız ile güzelce vurmanın motor açısından farkı yok dili olsa konuşsa fark yok diyecektir :D zira marş motoruda volanı döndürüyor öbürüde volanı döndürüyor... aksini idaa eden ? :D

haa klasik muhabbet triger kopartanlar  şunlar bunlar neden oluyor...

oda vurdurma farkı ile  olacağı varmış karışımı :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
E abi birinde giden 1-1.5 tonluk giden arabanın eylemsizliğini absorbe ederek dönüyor motor, öbüründe bomboş, yüke binmeden bomboş motoru döndürüyor marş motoru.

Bence döndürmeden döndürmeye fark var, ama mühendis olan sensin fark yok dersen kıldan ince :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu da var piyasa aküleri nedense fabrika aküleri kadar gitmiyor 3 senede bitiyor o da en fazla. .

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan işin özüne in abi mühendislik falan boşver adam olsak bitirmiş olurduk :kiki:

senin ihtiyacın motoru döndürmek uygun viteste uygun hızda uygun süre motora dönme haraketini ver bak ne güzel çalışıyor :)

vurdurma esnasında yavaşlama eğilimine giren araba ile motor teması sürdürmek , çalışma emareleri veren motoru hala yürüyene bağlı tutmak sıkıntılardan bazıları işte. marş motorunu simüle edeceksin olayın özü o :D

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;160771
Şu da var piyasa aküleri nedense fabrika aküleri kadar gitmiyor 3 senede bitiyor o da en fazla. .

4. senesinde maşallahı var.abim askerdeyken ben pek kullanmadıgımdan şarjı azaldı bi iki vurdurarak çalıştırdım bi şarjladım, artık sorun yok...