škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Mavişte ilk hata! :)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seyyah;160839
Bu konuda Fiat araçların mantığı güzel. Aracı stop ederken farları söndürme derdiniz yok.

Hyundai H100-Fiat doblo-Yeni Opel Corsa'da hep var bu özellik..Çok rahat oluyor

Alıntı yapılan: lrfan;160850
Delphi akü var Roomi'de, kapalı kutu, hiç açık yeri, deliği, kapağı yok.

Seneye bu vakitler 5 yıllık olunca Bosch akü ile değiştiririm. Çoluk çocukla geziyorz hep, kelek bir yerde kalmayalım, sağalmcı olmam lazım  :)

Bosch mu? Varta mı? :) Varta büyük pil üreticisi bilmiyorumda aklım varta'ya kayıyor benimde.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: mygokhan;160869

Bosch mu? Varta mı? :) Varta büyük pil üreticisi bilmiyorumda aklım varta'ya kayıyor benimde.

Serkan Ustamda Bosch var, onu alırım. Varta da iyi...

Varta fiyatları nasıl Bosch'a göre?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;160872

Hiç sormadım ama araştırıyorum şimdi..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;160869

Varta kullanan birini tanımıyorum ama bosch gerçekten güzel.:ok: Bizim patronun 2004 model eski aracından çıkan aküyü bir arkadaş vosvosta hala kullanıyor. Geçen yıl kış uykusuna yatan tospağa tek marşta çalıştı.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2010, 14:40:19 Gönderen: seyyah »

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
gökhan biraz alakasız olacak ama konu başlıgını MAVİSIN KULLANICISINDAN ILK HATA! dıye degistırsek mi acaba ? :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mxdemirel;160912
gökhan biraz alakasız olacak ama konu başlıgını MAVİSIN KULLANICISINDAN ILK HATA! dıye degistırsek mi acaba ? :)

Valla öylede denebilir :D Zira arabanın bir günahı yok :D Baaşka türlü bir arıza olup yolda bıraksaydı işte o zaman işin rengi değişirdi.Ama annemler bile şaşırdı arabada daha önce hiç böyle olmadı diye :haha:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;160728
Bugün mobilya bakmaya gitmiştik.Kapının önüne park ettim aracı.Tabi parklar açık kalmış.2 saat sonra geldigimde parklar hala yanıyordu.Ama araca binip çalıştırmak istedim fakat tık yok :D Birde rampa yukarı idi ve arkamda araba vardı.Neyse arabayı itlediler ve rampa aşağı aldık arabayı.Ve kızağım vurdurdugum gibi çalıştı.:( İstemedim ama mecbur kaldım.Direksiyon lambası yandı:( direksiyon sertlesti.Bir müddet kullandıktan sonra kapAtip actım arabayı ve düzeldi.Aksam araba bekledikten sonra çalıştırdım çalıştı çok şükür :)

aynı şey benim de başıma geldi.dün akşam yolda gidiyorum.akü ışıgı yandı söndü.sonra direksiyon yandı sonra da abs ısıgı neoluyor lan dedim araba gidiyor.:D sonra eve 200 metre kala stop etti araba. kontak çeviriyom tık yok.neyse ki öbür arabadan takviye yaptık sabah çalıştı. servise gittim böyle böyle.adamlar bir paralel çektiler benim aküyü aldılar.abi bakalım dediler cumartesi gel al akünü dediler bakalım ne olacak
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2010, 12:00:09 Gönderen: @lp@RSl@n »

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;160872

hocam benim arabada orjinal Varta var, zaten bütün opellere fabrika varta akü koyuyor.
kullanıcı ve satıcılardan edindiğim izlenim ve araştırmalarım neticesinde Vartanın ülkede satılan en iyi akülerden ve Bosch tan daha kaliteli olduğu söyleniyor.
yalnız fiyatı Boschtan 20 lira civarında daha pahalı idi. daha doğrusu Bosch büyük marketlerde zaman zaman indirime girip fiyatı %20 gibi geri çekiliyor ama Vartanın fiyatı hep sabit.
benim arabanın aküsü 4 yılı doldurdu, dizel olmasına rağmen sıfırın altındaki sıcaklıklarda bile hiç tık demedi. flaşörler saatlerce açık kalsın, farlar, parklar açık kalsın hiç sıkıntı yok.
ben her zaman Varta tavsiye ederim, eğer istersen Serkan ustam sana Varta da temin eder.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2010, 13:13:11 Gönderen: fabialife »

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;160850
Delphi akü var Roomi'de, kapalı kutu, hiç açık yeri, deliği, kapağı yok.

Seneye bu vakitler 5 yıllık olunca Bosch akü ile değiştiririm. Çoluk çocukla geziyorz hep, kelek bir yerde kalmayalım, sağalmcı olmam lazım  :)

hocam, gerçek bakımsız akü seninki işte. istesende bakamazsın.:)
bir defaki sefere kapaklı akülerden tavsiye ederim. daha uzun süre dayanıyor.
bu arada romiyi alalı 4 yıl oldumu? valla daha dün gibi yıllar ne çabuk geçiyor.
Allah kazsız belasız günlerde kullandırmayı nasip etsin.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;160957
hocam benim arabada orjinal Varta var, zaten bütün opellere fabrika varta akü koyuyor.
kullanıcı ve satıcılardan edindiğim izlenim ve araştırmalarım neticesinde Vartanın ülkede satılan en iyi akülerden ve Bosch tan daha kaliteli olduğu söyleniyor.
yalnız fiyatı Boschtan 20 lira civarında daha pahalı idi. daha doğrusu Bosch büyük marketlerde zaman zaman indirime girip fiyatı %20 gibi geri çekiliyor ama Vartanın fiyatı hep sabit.
benim arabanın aküsü 4 yılı doldurdu, dizel olmasına rağmen sıfırın altındaki sıcaklıklarda bile hiç tık demedi. flaşörler saatlerce açık kalsın, farlar, parklar açık kalsın hiç sıkıntı yok.
ben her zaman Varta tavsiye ederim, eğer istersen Serkan ustam sana Varta da temin eder.

Varta demeyin bana 2 senede bitti akü oha yuh çüş dedim resmen garantisi var ama o da fason bu tarz sorunlara bakmıyorlarmış. . 3 senedir mutlu var taş gibi allaha şükür sorun yaşatmadı fabrika aküsüde 4 sene dayanmıştı :ok:

Aküyü değiştirirken ustadağan aldığım yorumda şöyleydi "Akülerin içinde metal plakalar var kışın soğut aküde marş basınca genleşme olayı oluyor buda plakların zamanla çatlamasına sebep oluyormuş" dedi bende onun yalancısıyım :D

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: kadir_;160979
Varta demeyin bana 2 senede bitti akü oha yuh çüş dedim resmen garantisi var ama o da fason bu tarz sorunlara bakmıyorlarmış. . 3 senedir mutlu var taş gibi allaha şükür sorun yaşatmadı fabrika aküsüde 4 sene dayanmıştı :ok:

Aküyü değiştirirken ustadağan aldığım yorumda şöyleydi "Akülerin içinde metal plakalar var kışın soğut aküde marş basınca genleşme olayı oluyor buda plakların zamanla çatlamasına sebep oluyormuş" dedi bende onun yalancısıyım :D

arabanın şarjında veya akünün imalatında bir hata yoksa bırak Vartayı veya herhangi bir aküyü sanayide imal edilen bir akü bile 2 senede bitmez.
aküyü sen alıp taktıysan aldığın adamın yakasına yapışsaydın, sen servisle falan niye uğraşacaksın satan adam uğraşsın. fason garanti nasıl oluyormuş, bu olayda katikülli var büyük ihtimal, ya sana iade akü taktılar, ya akü rafta dura dura bozuldu ( bu arada imal tarihine baksaydın) ya da başka bir şey.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim Vectranın ilk aküsü (Orjinal GM) 2 yıl sonra kelek olmuştu.Hemde araç 25.000 de bile değildi.O zaman yine GM orjinal aküyle değiştirildi.3 yıl sonra oda kelek oldu,kışın araç çalışmadı kapıda.Gittik servise,yeni aküye bir ton para çektiler,bizxde gittik Mutlu akü alıp taktık.Sonrada satıldı araç zaten.
Aracın şarj dinamosundamı birşey vardı neydi artık :++:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Varta dünyanın önde gelen pil üreticisidir.Bosch herşeyi yapıyor ama Varta bir tek şeyi yapıyor o da pil..Tek uzmalık alanı pil..Bu bakımdan Varta'yı mantıklı buluyorum.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;160992
arabanın şarjında veya akünün imalatında bir hata yoksa bırak Vartayı veya herhangi bir aküyü sanayide imal edilen bir akü bile 2 senede bitmez.
aküyü sen alıp taktıysan aldığın adamın yakasına yapışsaydın, sen servisle falan niye uğraşacaksın satan adam uğraşsın. fason garanti nasıl oluyormuş, bu olayda katikülli var büyük ihtimal, ya sana iade akü taktılar, ya akü rafta dura dura bozuldu ( bu arada imal tarihine baksaydın) ya da başka bir şey.

Aküyü İstanbulda taktırdık o bir şey değil garanti bittikten 15 gün sonra arıza yaptı ve tatilde yakalandık bu duruma balıkesirdeydik o sıralar arabanın kapıları bile zor açıldır sadece şöför kapısı açıldı o derece1. gün neyse dedik ama 2. gün gene aynısıı yaptı bu sefer değiştirmek zorunda kaldık yoksa kaldırıp kafalarına vurmak lazımdı o aküyü. . Jelatinli olarak çıkardı adam altında köpüğü bile duruyordu sanırım ya rafta fazla kaldı yada fason üretimdi burda yada uzak doğuda üretilmişte olabilir. .

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;161002
Varta dünyanın önde gelen pil üreticisidir.Bosch herşeyi yapıyor ama Varta bir tek şeyi yapıyor o da pil..Tek uzmalık alanı pil..Bu bakımdan Varta'yı mantıklı buluyorum.

arkadaşım elektronik ürün ve malzeme toptancısı, diğer pillerin yanıda  varta da satıyor. varta pilleri dağıtan plasiyeride tanıyorum.
dediği laf şu "abi bizim pillerden haklı ya da haksız kullanıcı hatası bile olsa şikayet eden olursa hemen geri al ve yenisini ver, biz malımıza o kadar güveniyoruz " diyor . istisna da olsa geri gelen mal olursa oda aynen yenisini sorgu sualsiz arkadaşa veriyor.
daha önceleri varta piller şimdiki kadar kaliteli değildi veya rafta çok bekleyip bayatlıyordu.
şimdi hem pil tüketimi katlanarak arttı, hemde firma Türkiyede bu işe cok ciddi eğiliyor. bu günkü varta piller biraz pahalı olsada gerçekten çok kaliteli
tabiki her marka ve malda ektrem örnekler olabilir ama varta aküler içinde aynı durumun geçerli olduğunu düşünüyorum.
önemli olan şirket politikası, kolay marka olunmuyor. marka oluncada müşteri memnuniyeti devam etmezse orada kolay kalınmıyor.