škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2004 Model fabia 1.4 TDi Dreksiyon sorunu herkeste varmı ?

go44 · 7 · 7599

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı go44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar - ( 2004 Model fabia 1.4 TDi Classic ) yakıt ta cimri olduğu için ve volkswagen fabrikasından çıktığı için almayı düşünüyorum. Ancak internette araştırmalarıma göre ( Direksiyon kutusu pompası vs... gibi problemler varmış dreksiyon ikaz ışığı yanıyormuş ve sertleşme oluyormuş dreksiyonda !!! Buda beni korkuttu aldıktan sonra masraf yapıcak durumum yok ! Örnek verdiğim modeli kullanan arkadaşlarda varmı ?

örnek almatı düşündüğüm araba modeli : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-fabia-fabia-classic-tdi-80-hp-takas-olur-35231389/detay

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: go44;160978
Arkadaşlar - ( 2004 Model fabia 1.4 TDi Classic )
yakıt ta cimri olduğu için ve volkswagen fabrikasından çıktığı için almayı düşünüyorum. Ancak internette araştırmalarıma göre ( Direksiyon kutusu pompası vs... gibi problemler varmış dreksiyon ikaz ışığı yanıyormuş ve sertleşme oluyormuş dreksiyonda !!! Buda beni korkuttu aldıktan sonra masraf yapıcak durumum yok ! Örnek verdiğim modeli kullanan arkadaşlarda varmı ?

örnek almatı düşündüğüm araba modeli : http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-skoda-fabia-fabia-classic-tdi-80-hp-takas-olur-35231389/detay
Škoda otomobilleri Volkswagen fabrikalarında değil, Çek Cumhuriyeti' ndeki fabrikalarında üretiliyorlar.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Her araçta olacak şartı yok, kimi hor kullanıyor, ondan da olabiliyor. Araç stop haldeyken direksiyon çevirmek ya da dibe dayanadığı halde ve durumda uzun süre o konumda tutmak düşmanıdır.

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 2004 model var. Yeni aldım ama 2 yıldır iş arkadaşımdaydı. Öyle bir sorunu olmadı. İnşallah bundan sonra da olmaz :D

Çevrimdışı malis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende de öyle bir sorun olmadı. ama akü, direksiyon hidroliğinin yağı  gibi etkenler sertleşmeye sebeb olabiliyor. daha dreksiyon sertleşmesinden dolayı dreksiyon pompasını değiştiren birine rastlamadım. sadece pompadan olabilir denmiş. alırken incele ve kullanırkende yağına suyuna bak, dreksiyonu sonuna kadar çevirme, haraketsiz haldeyken dresiyonu çevirmezssen  bişe olmaz.

Çevrimdışı go44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: malis;161216
bende de öyle bir sorun olmadı. ama akü, direksiyon hidroliğinin yağı gibi etkenler sertleşmeye sebeb olabiliyor. daha dreksiyon sertleşmesinden dolayı dreksiyon pompasını değiştiren birine rastlamadım. sadece pompadan olabilir denmiş. alırken incele ve kullanırkende yağına suyuna bak, dreksiyonu sonuna kadar çevirme, haraketsiz haldeyken dresiyonu çevirmezssen bişe olmaz.

Araban çok şirin rengide çok hoş doğrusu kazasız belasız kullanmayı nasip etsin allah ! Araban benim örnek gösterdiğim 2004 Model fabia 1.4 TDi Classic model olandanmı ? Km de kaç kuruş yakıyor ?
Açtığım konuyla ilgili olarakta : Direksiyon Arıza ışığı yanıyormuş yolda giderken birden bire bazı kişilerde, bazende farlar falan göz kırpıyormuş, benim yerimde kim olsa tedirgin olur değilmi ? Kronik olduğunu söylüyolar forumlarda... Ben özellikle örnek verdiğim model için sorun varmı yokmu merak ediyorum doğrusu Alırım 2004 tdi dizel fabia 3 ay sonra direksiyon ışığı yanar çıkar 1500 tl masraf yanarım ::)))
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2010, 11:23:22 Gönderen: go44 »

Çevrimdışı malis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: go44;161304
Araban çok şirin rengide çok hoş doğrusu kazasız belasız kullanmayı nasip etsin allah ! Araban benim örnek gösterdiğim 2004 Model fabia 1.4 TDi Classic model olandanmı ? Km de kaç kuruş yakıyor ?
Açtığım konuyla ilgili olarakta : Direksiyon Arıza ışığı yanıyormuş yolda giderken birden bire bazı kişilerde, bazende farlar falan göz kırpıyormuş, benim yerimde kim olsa tedirgin olur değilmi ? Kronik olduğunu söylüyolar forumlarda... Ben özellikle örnek verdiğim model için sorun varmı yokmu merak ediyorum doğrusu Alırım 2004 tdi dizel fabia 3 ay sonra direksiyon ışığı yanar çıkar 1500 tl masraf yanarım ::)))

teşekür ederim amin diyelim.
benim aracın aküsü ilk orjinal aküsü idi. aküyü değiştiriken sordum o dreksiyon sertleşme olayını akü azalırsao proplemi yapar dediler çünkü bu dreksiyonların hidroliği akü ile bağlantılıymış. arıza ışı yanmasına en büyük sebebi yine akü ile ilgilidir. Sonuçta farların göz kırpmasınını sebebi başka ne olabilirki? ben aküyü değiştirdikten sonra bende de öyle bir şey gösterge panelindeki ışık larsöndü yandı ama tamıiyle akü ile ilgili tekrarıdaolmadı..
benim araç 1.4 101 beygir benzinli...
araca iyi ce baktır sür ona göre al.
ben iki sene önce bir opel corsa aldım. alırken servise gösterdim iki parçada yüzeysel boya var dediler servise güvenerek aldım. aldıktan bir hafta sonra volandan ses geldi masraf  1500 tl, daha sonra  tekrar servise gittik başka bir sorun için 80000 km dedikleri araba 200.000 km indirilmiş. 3500 tl 6 ayda zarar ettim. yani opel servisinin al dediği araba bu... o yüzden her arabanın farklı bir sorunu var veya olabilir. arabayı alırken iyi göster sen kendin karar ver..  ben arabamdan memnunum çok şükür sorunum yok rutin bakımlarını aksatmıyorum.. inşallah seninde sorunsuz bir fabian olur.