škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sola çekiş

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı meltor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Değerli Fabia 1 kullanıcıları;

2006 model bir Fabia1.2 aracım var.
Çok şükür bugüne kadar en ufak bir kaza yapmadım, öyleki; düştüğüm çukurları bile-sayacak kadar az olduğundan-hatırlayabilirim.
Ve arabanın tek kullanıcısı benim,bir başkasına vermedim,vermiyorum.
Ancak nedenini anlayamadığım bir sola çekiş var arabada.
Birçok kez öndüzen ve balans ayarı yaptırdım ve son olarak burçları değiştim ama sonuç değişmedi.

Acaba bu sorunu yaşayan bir başkası daha varmıdır, varsa önerisi nedir?
yada
Konu ile ilgili deneyimlerini paylaşacak Fabia 1 kullanıcısı arkadaşların çözümlerini paylaşmalarını rica ederim.

Teşekkürler.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Lastikler ne durumda peki?

Mıcırlı bir zemine park ediyorsanız, yoldan geldiğinizde lastik ısınmıştır be mıcırların üzerine bıraktığınızda, lastiğin içindeki teller zamanla deforme oluyorlar.

Çevrimdışı meltor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lastikler yaklaşık 15 aylık.
Aracı şehiriçinde kullanıyorum, stablize yada mıcırlı yollar yok ancak yinede lastik telleri farklı bir ihtimal olabilir.
Değerlendireceğim.
Teşekkür ederim.

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de balans sonrasi hala saga cekiyor, onceki duruma gore az cekiyor ama yine de etkiliyor, lastiklerde sorun var dediler, kisliklarim artik 3-4 sezon oldu, zaten bu durumda trafige cikmam bile yasak belli mm.'nin altina inmis durumda, sebepte bu dediler, daha yeni kisliklara gecmedigim icin bilemiyorum acaba gercekten de sebep bu mudur diye..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bendede oldu.

Son 1 ay içerisinde 2 takım (8 adet) lastik ve 4 tane jant aldım, söküldü takıldı vs... 500 kere rot balansa girdi :D Arka tabla fişekleri neyim değişti ulan araba 2 gün önce birden çekmeye başladı :D Yani diyorum imkansız rot-balans fevakalade ayarda, hatta ellerimi direksiyondan bırakıp 3 alkış yapıp geri tutuyordum yine düz gidiyordu :++:

Laaaaaaaannnnn bulduuum dedim, bizim köyün bebeleri az yaramaz olur, arabanın önünde top oynulardı şimdi hatırladım dedim :D :D

Gittim 4 lastiğe hava bastım, piç gibi gidiyor 10 numara :D

Hani lastik havaları düzensizse neyim belki o sebepten. Birde önünüze gelen ilk rot-balansçıya itibar etmeyin, kimi kasap kimi usta, hepsi iyi yapamıyor tecrübe ile sabittir :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastik yüzeyinin farklı erimiş olması ble çekme yaptırır  araçta. hakanın dediği gibi lastik havalarının farklı olmasıda :)

Çevrimdışı meltor

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim.
Lastikler ile ilgineceğim,umarım bir sonuç alırım.