škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lpg mi Benzin mi?

Ziyaretçi · 67 · 15680

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasan;161473
Gökhan senin yakaladığın geğerleri bende yakalyabilirim zaten Lpg takınca ama diğer arkadaşların söylediklerine katılmamamak da mümkün değil.Şimdilik benzine devam edeceğim gibi gözüküyor en azından aracın garantisi Ağustos 2011 de bitiyor.Gerçi motor,katalitik konvertör gibi aksamlar garanti dışı kalıyor brc harici takılırsa(ben Lovato taktıracaktım taktırırsam)ama en azından önümüzdeki baharı görmeyi düşünüyorum zaten motor 1-2 dakikada ısınacak ve araç Lpg ye geç geçecek kışın.Dizel olayına gelince küçük araba en azından minibüs altı araçları hiç düşünmedim ve düşünmemde;ki aracımı yeni aldım ve değiştirmem de.Senin sisteme gelince Landi Renzo hakikaten çok iyi bir Lpg sistemi ama biraz enjektör sesi olan bir kit onun haricinde Opelinde onayladığı bir marka.

Enjektör sesini dert etme abi, içeriden pek duyulmuyor.Sonuçta dizel alsan yine sesli çalışacak..LAndirenzo gayet iyidir.

Alıntı yapılan: mayham85;161477
ya hadi lpgli arabam olmasa altımda gökhan üstad eyvallah diyecemde :) lpgnin motorumn içine etmesinden hissiyatını zevkini katletmesinden zevk alamıyroum malesef :)

Motorun içine ettiğine dair bir yazı, bir haber, fabrikaların bir bildirisi varmı Yunus? :) Yoktur diye iddia etmiyorum, somut bir kanıt olması lazım emin olmak için :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
en net bilgi sağ ayağımın hisleri :) baskı balata yakmış araba hissiyatı ile bindikten sonra lpg ile milyon km gitse nolur gitmese ne olur. içine ediyor işte.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2010, 17:55:48 Gönderen: mayham85 »

hasan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: efe_38;161480
pek agrasif gördüm sizi :D

bu iki yazıya ve öncekilere bakarsak hakan abi'nin laf koyma veya saygısızlık konusunda bir hitapta bulunduğunu sanmıyorum,hakan abiyi tanıyormuşsunuz o zaman sert çıkma olayını çözemedim,hyundainizde olsa murat 131de olsa bu forumda kimseden ayrı görülmezsiniz,hem accenti olan köksal abi var oda bizim baş tacımız :)

neyse haddime olmayan olaylara burnumu sokmayayım :D

lpg olayına gelince şayet benzinde binmek maddiyat ve psikolojik açıdan  rahatsız ediyorsa tüpü taktırın gitsin :) bizdeki mersoda tüplü geçen tüp bitmiş benzine geçmiş gazı kapattım amanınn ibre gözümün önünde aşağı iniyor :sopa: yandım allah dedim hemen bir benzinliğe girip gaz aldım içim rahat etti :)

yunus emre abininde dediği gibi ayağınıza hakimseniz orjinalliği bozmayın :)
Köksal Beyi ben hyundai clubten tanırım zaten.:ok:

hasan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;161491
Enjektör sesini dert etme abi, içeriden pek duyulmuyor.Sonuçta dizel alsan yine sesli çalışacak..LAndirenzo gayet iyidir.

Motorun içine ettiğine dair bir yazı, bir haber, fabrikaların bir bildirisi varmı Yunus? :) Yoktur diye iddia etmiyorum, somut bir kanıt olması lazım emin olmak için :)
Öyle Gökhan da Lovato da bu enjektör sesi yok.Landi renzo biraz daha pahalı.:)

hasan

• Ziyaretçi
Bu arada şimdi benzine ve mazota zam geldi haberiniz olsun.Sanırım yarından geçerli.%2.2 benzin, %2.55 mazot artış gibi gözüküyor.Bağcılar için 3.75 benzin,3.17 euro dizel olabilir.
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2010, 19:04:43 Gönderen: hasan »

Çevrimdışı roomster.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;161197
açık yol 10 kuruş.

şehir içi 13-14 kuruş.

Anasının ırzına geçsem motorun 20 krş.

:+1:00000000000
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Ben aracıma 19 Mayıs'ta LPG taktırdım ve ırzına geçilmiş gibi hissettim.. Böyle stepne kaldırılıp, depoyu arkaya yerleştirirken fena oldum.. Minibüsle işe giderken neredeyse inip vaz geçecektim..

Ancak 30litre LPG ile Sakarya Şehir içinde hiç kasmadan, tokatlayarak 350km, şehir dışı ise 400-450km'yi görünce.. Açıkçası şimdi umrumda bile değil..

Bizim yol bilgisayarı LPG'de LPG miktarını gösteriyor.. Eskiden 8lt görünce üzülen ben, şimdi 9litre ile roll yaparken bile üzülmüyorum..

Benze tek dez avantajı, normalden fazla binmeniz.. 19 Mayıs - 26 Kasım 18bin km yaptım.. 4-5 bini şehir dışı.. Gerisi Sakarya - İstanbul şehir içi.. Ayrıca Sakarya'da LPG soz zamlarla 1,76 oldu.. 1,61'den aldığım gaz ile şehir dışı 109 beygirlik araba ile 10 kuruş yakıyordum neredeyse.. Bu da yeter de artar bana..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Benzinli otomobil varsa ve değiştirme imkanı yoksa (kişi aracından ciddi memnun olabilir en büyük etken) zaten LPG'den başka çare yok. Ama dertsiz bi LPG için kaliteli bir sistem takılmalı, o da çok para. O paraya kaç litre benzin alınır, kaç yılda amorti edilir o hesaplar ayrı mevzu kişi bilir. Benzinli 30 kuruş yakan bir aracım olsa mümkün değil LPG'siz binemezdim bu da bi gerçek.

Alakayada turp kim kimin Hyundai'sine bişey demiş, forumda Hummer'a, İnsigniaya binen ensesi kalın godamanda var daha ucuz araçlara binende :D

Kim kime ne demiş buluttan nem ısrarla çıkarılarak kapılmış enteresan :lol: Şahsa falan asla hakaret etmem zaten hiç birimizin hakkı yok hakaret kötü söz nereden çıkmış bilemedim hâşa ağzıma almam :++: :++: :)

Yokuş aşağı giderken anca görürsün demişsiniz ama ölçümüm objektiftir ve her türlü leyhte etmen yok edilmiştir, inanan inanır inanmayan inanmaz herkesin kendi takdiridir ayrıca bana ne :D

Önceden tanısamda tanımasamda zerre umurumda olmaz ilgilendirmez tanışık olma veya olmama durumu. :)

Kazasız cezasız ekonomik sürüşler dilerim saygılar :lol:

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Hakan'ın bir tane hakaretine şahidim.. O da insan hayatını riske sokan dikkatsiz makasçı ehliyetsiz bebelere.. :D

Ama o yazıyı artıkı her kızdığımda okuycam.. iyi geliyor :D

Küfür ve hakaret değil aslında o, zekice harmanlanmış, paketlenmiş betimleme :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasan;161512
Öyle Gökhan da Lovato da bu enjektör sesi yok.Landi renzo biraz daha pahalı.:)

Lovato'da güzel bir kit zaten.. :ok: Fazla kasma taktır kafan rahat olsun dileğin gibi gez abi..

Alıntı yapılan: hasan;161513
Bu arada şimdi benzine ve mazota zam geldi haberiniz olsun.Sanırım yarından geçerli.%2.2 benzin, %2.55 mazot artış gibi gözüküyor.Bağcılar için 3.75 benzin,3.17 euro dizel olabilir.

:heyo::heyo::heyo::heyo::heyo::heyo::heyo:

Alıntı yapılan: Colt54;161524
Ben aracıma 19 Mayıs'ta LPG taktırdım ve ırzına geçilmiş gibi hissettim.. Böyle stepne kaldırılıp, depoyu arkaya yerleştirirken fena oldum.. Minibüsle işe giderken neredeyse inip vaz geçecektim..

Ancak 30litre LPG ile Sakarya Şehir içinde hiç kasmadan, tokatlayarak 350km, şehir dışı ise 400-450km'yi görünce.. Açıkçası şimdi umrumda bile değil..

Bizim yol bilgisayarı LPG'de LPG miktarını gösteriyor.. Eskiden 8lt görünce üzülen ben, şimdi 9litre ile roll yaparken bile üzülmüyorum..

Benze tek dez avantajı, normalden fazla binmeniz.. 19 Mayıs - 26 Kasım 18bin km yaptım.. 4-5 bini şehir dışı.. Gerisi Sakarya - İstanbul şehir içi.. Ayrıca Sakarya'da LPG soz zamlarla 1,76 oldu.. 1,61'den aldığım gaz ile şehir dışı 109 beygirlik araba ile 10 kuruş yakıyordum neredeyse.. Bu da yeter de artar bana..

İlk takıldığında benimde biraz zoruma gider gibi oldu.Stepne bagajda durunca sinir oldum biraz ama tüketim değerleri düştükçe ve sorunsuzluğu yakaladıkça dedim içimden :D

O kadar ucuz LPG nerde var yahu ? Ohooo biz 2.10'dan alıyoruz :heyo:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı omer06

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;161837
İstanbul yolu Milangaz 1.75 TL :D
istanbul yolunda nerde hakanım 1.75 :D hemen gidip alayım :D

hasan

• Ziyaretçi
Lpg ye sanırım %8 gibi zam geldi bugün.Benim anlatmak istediğim de buydu Gökhan.Sırf bu sebeble Lpg taktırma işini ertelemiştim ve iyiki de ertelemişim.

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasan;163724
Lpg ye sanırım %8 gibi zam geldi bugün.Benim anlatmak istediğim de buydu Gökhan.Sırf bu sebeble Lpg taktırma işini ertelemiştim ve iyiki de ertelemişim.

Benzine gelmedi mi? :bnn:

İleride LPG'ye geçecekseniz.. Her depo zarardasınız.. Bunu ancak LPG'ye geçince anlayabilirsiniz.. Bazen LPG bitiyor da benzinle 10km gitmek bile size acı veriyor..

Benim aracım benzinde 6.5-7.5lt harcıyor. 6.5 bile yaksa 25kuruş yapıyor.. LPG ile depoda 8 litre ortalamam oluyor.. 2,13'ten alsam 17 kuruş yapıyor. Ancak yeni zamlarla bile 1,90'a satan yerler mevcut.. (Daha önce 1,61'den satıyordu)

Ayda 2000km, yılda ise tatillerle 28bin km yapan birisiyim.. LPG'nin bana 1 yılda tasarrufu ile KAsko + Sigorta + MTV'nin bir taksidini ödemiş oluyorum..:rock1:

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG 2,30 olmuş istanbul pompa fiyatı bugün zamlanmış