škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yunan kahvesi tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir müşterimde içmiştim.Müthiş bir aroması vardı.Yunanistan kahvesiymiş.Daha sonrada çok kişiden duydum güzelliğini.Tr'de nerde buluruz?Veyahut yurtdışından mı almalı? Satış için link vs var mı?Hangi tipinden almalı?Bilen varsa seviniriz..

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Boşver bunları, Tüm kahveler Güney Amerika'dan geliyor  :D

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kahve normal TR'de bildigimiz kahve sadece yapimi farkli, o tadi yakalamak onemli olan..

Bosnaklar da artik eskiden Turk kahvesi derlerdi simdiler de TR babanin sahipsiz birakmis olmasindan dolayi buna da Bonak Kahvesi demeye basladilar, ama sonucta ayni kahve o da..

Polonya'da, Cek Cumh. ya da Slovakya'da Turk kahvesi icmek nasip olsun sizlere, sok gecirirsiniz :D

Çevrimdışı mxdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2000 yılı idi..
Çek cumhuriyetinde yaşayan, Bursalı olan ,ögrencilık zamanındaki ev arkadaşımın  bir işi için bursaya beraber gitmiştik.
Bebe giyim üzerine kendi evinde atelye usulü üretim yapan bir amcaya konuk olmuştuk.Orada kavhe ikram ettiler.Öyle kahve içme tiryakiliğim olmadığı halde hayatımda hiç böyle kahve içmemiştim.Tadı çok hoşuma gitmişti.
Sordum bunun tadı neden böyle farklı diye
amca
'biz yunanistan göçmeniyiz orada akrabalarımız var kahveyi oradan getirtiyoruz'
demişti..
Hayatımda daha öyle rayihalı kahve iç(e)medim...

Çevrimdışı erzopelci

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Madem kahve dedin şiddetle tavsiye edecegim bir marka biliyorum . İstanbul'da yaşayanlar bilirler belki.. Mısır carşısında merkezi, '' KAHVECİ NURİ TOPLAR'' gerisi yalan .. ben ne kahveler ictim nerelerden geldi, getirttim . fakat yazdığım kahve son durağım oldu .. Eğer kahve alışkanlığınız var ise , bunu denedikten sonra vaz gecemeyeceginizden eminim .. Çekinmeden deneme amaçlı sipariş edebilirsiniz ..

Umarim işinize yarar ..

Hasırcılar Caddesi.No:39/41
Eminönü-İSTANBUL

Telefon 0212 522 07 28

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kahve sevmem ama bitter çikolata ile iyi gidiyor.

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;161386
Bir müşterimde içmiştim.Müthiş bir aroması vardı.Yunanistan kahvesiymiş.Daha sonrada çok kişiden duydum güzelliğini.Tr'de nerde buluruz?Veyahut yurtdışından mı almalı? Satış için link vs var mı?Hangi tipinden almalı?Bilen varsa seviniriz..

rum asıllı bir müşterim var firmasına gittiğimde sorarım.. kahvenin resimini aldım ;)

Çevrimdışı octavia5

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ramazan ayında bir arkadaşımla kadıköyde kurukahveci mehmet efendi nin önünden geçerken 20-30 metrelik kahve kuyruğuna gözümüz takıldı.. hafta sonu iş güç yok geçtik kuyruktakilerin karşısına kendi aramızda 50gr kahve için bekliyorlar diye dedikodularını yapıyoruz o sırada dükkanın yan kaspısından içeri sırtında kahve çuvalları ile hamallar girmeye başladı çuvalların üzerinde kuru kahveci mehmet efendi yazıyordu ama çuvalın alt kısmındaki yazıyı okuyunca şoke oldum "made in brasil" demek brezilyada kahve tarlaları kiralamışlar bizde türkiyede üretiliyor sanıyoruz

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;161465
Kahve sevmem ama bitter çikolata ile iyi gidiyor.

süleyman abi naptın yavv hem kahve hem çikolata :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
türkiye ikliminde iyi kahve yetişmezki :) osmanlı zamanında yemenden gelirdi. yeni ticaret yolları ve yeni ülkeler keşfedildikçe üretim oralara kaydı zaten osmanlının batış sebebide elindeki ticari yolları ve imkanları kaybedince afrika amerika gibi yerlerden ithalata başlamak zorunda kalması.

avrupaya geçmeside çok komiktir. 2. viyana yenilgisi sonrası ganimetleri toplayan haçlı askerleri türkler keçi pisliği yiyor deyip çuval çuval kahveyi atacakmış çöpe bir papaz görmüş almış italyaya götürmüş sonrasoında cappucino falan çıkmş piyasaya :)

Çevrimdışı rayen

• Seyirci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;161391
Boşver bunları, Tüm kahveler Güney Amerika'dan geliyor :D
:ok: Ben yinede Gökhan'a bir Türk Kahvesi tarifi vereyim, bakalım vazgeçebiliyor mu?:)
İki kaşık (çay kaşığı)türk kahvesi bir kaşık süt iki kaşık melengeç (Çitlenbik) pekmezi, istediğiniz kadar şeker (yada şekersiz) türk kahvesi nasıl pişiriliyorsa pişirilicek ve bol köpüklü içilecek. :hanz:
Afiyet olsun.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia5;161624
rum asıllı bir müşterim var firmasına gittiğimde sorarım.. kahvenin resimini aldım ;)

Aslında bu paketi rasgele seçtim, belkide benim istediğim bu değil bilmiyorum.Ama eğer tavsiye ettiğini banada bildirirsen onu bulmaya çalışırım.Teşekkür ederim :ok:

Alıntı yapılan: rayen;161689
:ok: Ben yinede Gökhan'a bir Türk Kahvesi tarifi vereyim, bakalım vazgeçebiliyor mu?:)
İki kaşık (çay kaşığı)türk kahvesi bir kaşık süt iki kaşık melengeç (Çitlenbik) pekmezi, istediğiniz kadar şeker (yada şekersiz) türk kahvesi nasıl pişiriliyorsa pişirilicek ve bol köpüklü içilecek. :hanz:
Afiyet olsun.

Teşekkürler deneyeceğim :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erzopelci;161461
Madem kahve dedin şiddetle tavsiye edecegim bir marka biliyorum . İstanbul'da yaşayanlar bilirler belki.. Mısır carşısında merkezi, '' KAHVECİ NURİ TOPLAR'' gerisi yalan .. ben ne kahveler ictim nerelerden geldi, getirttim . fakat yazdığım kahve son durağım oldu .. Eğer kahve alışkanlığınız var ise , bunu denedikten sonra vaz gecemeyeceginizden eminim .. Çekinmeden deneme amaçlı sipariş edebilirsiniz ..

Umarim işinize yarar ..

Hasırcılar Caddesi.No:39/41
Eminönü-İSTANBUL

Telefon 0212 522 07 28

Tam diyicektim. Gökhan abi eminönüne uğrarsan mutlaka ordan geçip kahve almalısın zaten kokusu cezbeder adamı :) Türk kahvesini çok sevip şekersiz içenlerdenim. :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı palaimon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bizim komşu da bayramda faln yunanistana gidip kahve getiriyor paket paket yarın ismini öğrenir yazarım buradan. Bende mehmet efendi yerine o kahveyi tercih ediyorum içimi çok güzel böyle telve adamın ağzına pütür pütür gelmiyor çok ince ve kıvamlı bir kahve oluyor.