škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Nasıl Anlaşılır?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kazım

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bir arabanın hangi bölümlerinin boyandığı teknik olarak nasıl anlaşılır?

Çevrimdışı kazım

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
özel bi alet var.Genelde ekspertlerde bulunur.Aracın boya kalınlığını ölçüyor.Orjinal boya kalınlığı dışında olan yerleri tespit ediyor.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı kazım

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnanın bilmiyorum.Ama gideceğiniz yere göre değişiklik göstereceğini söyleyebilirim.Araştırmanızda fayda var.

Çevrimdışı kazım

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yetkili servislerde bulabilirsiniz.Sanayiyede bakın isterseniz.Çünkü bazı yerlerde bu aletten olabiliyor.

Çevrimdışı alperuzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yetkili servis veya bazi oto galericilerde oluyo..
Ford Focus STdci

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kaporta boyacıların çoğu anlıyor ,

aletle bakıldığında rutuş boyasına bile tepki veriyor.

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gözü hassas olan insan anlar ben %95 ihtimalle tutturum boyalı mı boyasız mı her seferinde.

Size şu aletten lazım;

bu pahalısı
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-test-olcum-cihazi-boya-kalinlik-olcer-boya-olcme-makinasi-butun-araclar-icin-34475163/detay

bu da ucuzu (forumda daha önce gökhan arkadaşımız vermişti galiba)
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-test-olcum-cihazi-boya-kalinlik-olcer-oto-boya-olcer-test-kalemi-kampanya-34443502/detay

G.antep'teki bütün galericilerde olduğuna göre büyük ihtimalle Bursa'da da herhangi bir galerici de vardır.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Parça boyalı ise zaten bakınca bile anlaşılır. Ama komple boyalı ise bildiğin okşayarak :D

Bugüne dek çoğusunu böyle anladım :) Geçen gün 2.el bir aracı belki satın alırız diye bakmaya gittim, boru gibi macun vardı boyanın altında, adam itiraf etti. Kaputu açtım içerden baktım kaportaya, bagaj döşemesini kaldırmasını rica ettim, bariz anlaşılıyor :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ankarada olsaydın compüteste giderdin verirdin 50 tl yi

boyasına amortisörlerine frenlerine motor arıza ve gücüne şanzımana bi sürü şeye bakıp 3-5 sayfa yazılı raporu ile baktırırdın.

sizin memlekette yokmu bu işi yapanlardan geçen gastede yazıyordu computest merkezleri satıcıların korkulu rüyası oldu diye

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Abi ben o computestte kazalı olup da çıkmayan araba da biliyorum :) Hani toplanışını görmesem eyvallah ama sonuna kadar da güvenmemek gerekli. Ben şahsen servis dışında boyanmış arabaya yanaşmam. Bir de şu var,araç boyasız yani düzgün alınabilir diye karar vermek de yanlış. Sadece ön tamponu boyalı olup da pert olan araçlar var. Yetkili serviste herşey kayda geçiyor. Aracın tüm kayıtlarına baktıktan sonra eğer kayıt dışı boyanmış bir yer mevcutsa kaçarak uzaklaşıyorum artık. Şu son 2 aydır arkadaşıma biraz hesaplı bir jazz alalım dedik,gitmeden şase numarasını alıp da gidiyorum bilerek. Kayıtlardan bakıyorum döküyorum neyi var neyi yok,neyse arkadaşım hevesleniyor her seferinde illa gidip bakalım diyor anlatıyorum aracın paneli radyatörleri 2 defa değişmiş falan dinlemiyor. Gidiyoruz hep aynı hikaye yok çizikten boyattırdık,yok eşim hafifçe öndeki araca çarptı. Ama servis işte herşeyi değiştirmişler falan hikaye. Tabi yapılan kazayı ve onarımları tarihiyle adamın gözüne sokunca hepsi moron oluyor. Ama artık sopayla gidicem. Bu işi bilmeyenler bile göz göre göre kazalı araçları yedirmeye çalışıyorken piyasadaki galericileri vs siz düşünün :) Trammere de güvenmek yanlış çünkü her kazalı araç kaskodan veya sigortadan yaptırılmıyor. Unutmayın alkollü bir şekilde kaza yapan çok ve bu durumlarda kasko para ödemiyor. Zaten kazalı araba toplayanların 1. hedefi bu arabalar,hiçbir yerde kaydı vs olmayan araçları seçip toplamak.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2008 yılında 3 imam arkadaşdık ben ön yolcu koltuğundaydım arkadaş viraja hızlı girdi araç olduğu yerde dönerek takla attık ve tavan üstü sürünerek dağa çarparak durabildik(bu kazadan bile yırttık Allah'ın izniyle,seat toledo ile)ve o aracın sol tarası komple değişti tavan da değişti.ama arkadaşım anlarlarmı diye başka sanayiye gitti ve ben bu aracı alacağım bunda bişi varmı dedi,baktılar sağına soluna ve dediler ki komple boya var ama değişeni yok dediler.hemen al kaçırma dediler. düşünün bi kere,:++::++:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

berfin.meb

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mdindas;162104
ankarada olsaydın compüteste giderdin verirdin 50 tl yi

boyasına amortisörlerine frenlerine motor arıza ve gücüne şanzımana bi sürü şeye bakıp 3-5 sayfa yazılı raporu ile baktırırdın.

sizin memlekette yokmu bu işi yapanlardan geçen gastede yazıyordu computest merkezleri satıcıların korkulu rüyası oldu diye

Söylediğiniz yer Ankara'da nerede sayın mdindas ?