škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzin 4 liraya gidiyor

dgn · 31 · 8516

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla okurken kendimi bir an isviçrede nufusu az kişi başına geliri (milli gelirden bahsetmiyorum.zengin daha zengin oldu o kesin) çok yüksek bir ülkede yaşadığımı düşündüm .

zaten bu zamanlarda ya çok harika durumda olduğumuzu düşünüyoruz yada benim gibi gün geçtikçe kötüye gittimizi.

Çevrimdışı alperuzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tuketime dayali bi toplum olduk ne yazikki bu boyle! Bi cogumuz olmayan parayi harciyoruz alisveris yapiyoruz cirt kredi karti cek 12 taksit yap! 12 ay boyuncada alisverise devam tabi bi bakiyosun taksitlerin asgari ucret kadar olmus.. Ote yandan faizler dustu git kredi cek araba al suanda bankalarin elinde olan hacizli arabalardan haberiniz varmi yuzbinlercesi aliyo odiyemiyo bu tamamen ac gozluluk gosteris meraklisi oldugumuzun gostergesidir.. Hakan arkadasim bi dunya sey yazmis bana gore bos kusura bakmasin o hesabi bide asgari ucret uzerinden yapsin milyonlarca insan asgari ucretle calisiyo bu ulkede, adam kira veriyo faturalarini oduyo cocugunu okutuyo ve karnini doyuruyo bunlarin hepsi bi asgari ucretle nasil oluyo hic dusundunuzmu?..
Ford Focus STdci

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Her görüşe saygım var, doğru dedikleriniz kesinlikle. Ama buradan hareketle ''fakirlik'' olgusuna gidilir ki bunu günümüz ekonomik sisteminde engelleyemezsiniz, her yerde var olan bir şey. Kişi vasıf kazanamayınca geriye asgari ücretle çalışmaktan başka bir şey maalesef kalmıyor.

Aile reisi eski anlayışa hakim olup eşinin çalışmasına izin vermeyebiliyor, veya düşük gelirle 3-4 çocuk yapılabiliyor (başbakanın 3 çocuk geyiğide ayrıca tamamen saçmalıktır nazarımca :)) o zaman sıkıntı çekmek kaçınılmaz, ne zaman dünyanın neresinde yok olmuş bu olgu ki şimdi yok olmuyor, hiç bir zaman...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç aklım ermiyor, adam kombi alacak yalvarıyor 20 TL'nin hesabını yapıyor.Neyse acıyorum iskonto yapıyorum.Adam emekli 600 TL maaş alıyor.Eşi ev hanımı, 4 çocuğu var.Ama adam 2 kat ev yapmış, 3. katın kabasını atmış bize kaloriferi yaptırıyor.!

Ben hala anlamıyorum bu adamlar nasıl geçiniyorlar,? Nasıl böyle ev yapabiliyorlar.Hiiiç anlamıyorum..

Çok var böyle..Adam üstü başı perişan geliyor genç bide 30-35 yaşlarında.Fabrikada çalışıyor.Ama gidip bakıyorum 3-4 çocuk var.Ama adam binayı dikmiş.

Hiç unutmuyorum adamın tekinin bir evi vardı Bursanın doğu kırsal kesimlerinde.Tek katlı evdi.Adam' a 4000 TL'lik fiyat çıkardım.Adam ağlandı sızlandı ben yaptıramayacağım dedi gitti.Bende rasgele o bölgeden geçerken bir baktım adam 2. katı atmış.Kaloriferini kombisini bile almış.Nasıl yapıyorlar hiç anlamıyorum yahu..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı alperuzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Fakirlik olgusuna gitmiyorum bugun bi cok firmada calisan elemanlarin en az yuzde ellisi asgari ucretle calisiyor (isci emekci kesim) zaten haniminida calistirmasa o asgari ucretle sadece fatura ve bi gecekondu kirasi odenir.. Ben bu hukumetin izledigi politikayi kesinlikle dogru bulmuyorum. Demissiniz ya doviz dusuyo sizce dovizin bukadar yerlerde olmasi iyi biseymi?? Bence degil sonucta turkiye geciminin buyuk bi kismini ihracatla sagliyo doviz canli olcak ki baska ulkelerle rekabet edebilelim ve dunyaya biz uretelim, bi mamulu 5€ a degilde 3€a yapabiliyosak butun dunya bizden almaya mahkum kalcaktir ve ulkeye sicak para gircek ekonomi canlancak issiZlik azalcak vs vs..
Ford Focus STdci

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
üretim olamdan kendi markamız olmadan büyüme olmaz bu bir gerçek

neyse arkadaşlar siyasete gider bu iş .

araçlarımız değerli ondan en pahalısını biz koyarız :)

Çevrimdışı alpko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
artık Turkıye'de insanlar bugun Almanya'da calisanlardan bile cok kazaniyorlar, hersey ucuz maaslar yuksek birakin da bi benzin pahali olsun... itiraz edenler muhakkak olacaklardir, ama gercek bu:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Yani dediğim gibi benimkisi geçmişle kıyas, kişisel beklenti meselesi bu memnuniyet durumu, daha ilerisi siyaset onada girersek burada çıkılmaz zira benimde hiç hoşuma gitmeyen sinir olduğum noktalar muhakkak var.

Yoksa kıçımıza buzlu badem soktuğumuz yok, çok şükür karnımız doyuyor, kışın üşümüyoruz hepsi bu :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan usa ile kıyaslamaların doğrudur fakat akaryakıttan alınan dolaylı vergiler çooooooooook anormal.1 lt benzinde vergi 3/4 ü vergiye kesiliyor insanı o kahrediyor olacak gibi değil.insaf tamamen yok olmuş.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakanerdogan;162242
...Yoktu önceden bunlar, babam askerdi Marlboro'yu bi o içerdi mahallede ya da kışlada, parasından değil yoktu yook :D Gaz, benzin, tüp, tahıl, ekmek hep kuyruk ile alınırdı ben dâhi hatırlıyorum. ( yaş 22)...
Çok net hatırlarım, Rahmetli dedem Ülker Dido getirirdi, 4,5 saatte yerdim bitmesin diye. İnsan çikolata yiyince mutluluk hormanou salgılar; biz bitti diye ağıt yakardık. Hey gidi hey!
Alıntı yapılan: fenomen;162359
Hakan usa ile kıyaslamaların doğrudur fakat  akaryakıttan alınan dolaylı vergiler çooooooooook anormal.1 lt benzinde  vergi 3/4 ü vergiye kesiliyor insanı o kahrediyor olacak gibi  değil.insaf tamamen yok olmuş.
E normal yollardan vergi alamıyor ki devlet. Herkes ama istisnasız herkes vergi ödememenin veya en az ödemenin peşinde.
Alıntı yapılan: hakanerdogan;162355
...Yoksa kıçımıza buzlu badem soktuğumuz yok, çok şükür karnımız doyuyor, kışın üşümüyoruz hepsi bu :)
Yuh be!:kiki::lol::haha::++::kiki::lol::haha::++:

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan çizdiğin ve gerçeği görmek için etrafınıza bakmanız yeterli dediğin pembe tabloya katılmayı çok isterdim.

İstanbul - Ümraniye gibi bir bölgede bile (oturdugum semtte) 300 milyara evler satılıyorsa, son model arabalar (7.40, 3.20D, Cayenne, S80, Navigator, Mini Cooper vs.....) park edecek yer bulamıyorsa, sende haklısın. Dediğin gibi insanlarda gerçekten para var.

Her gittiğimiz AVM dolup taşıyorsa, insanlar Adidas, Nike vs... harici giyinmiyorsa, ellerinden Iphone larını düşürmüyorsa demek ki kimse para sıkıntısı çekmiyor.

2000 Yılından sonra sıfır ve avrupa üretimi araç alımlarında patlama oldu. Daha önceleri kral olan Tempra ve Şahin lerin yüzüne bakılmaz oldu. Araba almak bakkaldan ekmek almak kadar kolay hale geldi. Bunun yanında yeni sektörler doğdu (Servisler, Sigortacılık).

Teknolojinin gelişimi ile birlikte inssanların cep telefonuna erişimi daha da kolaylaştı. Temelde sadece konuşmaya yarayan ama insanlara sorsan saymakla bitmeyen özellikleri olan telefonlar. İlkokul çocugunun bile artık telefonu var. Azda olsa hala telefon kullanmayan zavallılarda, yok değil!

Ne kadar güzel bir tablo, insaların tüketmesi. Türlü türlü araba cilaları almak, waxlar almak!!!

Kimse bunun aksini iddaa etmez, edemez. Bilinçsiz bir tüketim toplumu olduk çıktık. ABD ile Türkiye kıyaslaması çok doğru bir tercih. Kendi insanlarına yaptıkları yozlaşmanın aynısını bizim toplumumuza da yapıyorlar. Kendi insanlarına gördükleri bu yaşam şeklini bizden esirgemiyorlar.

Tüketmek Tüketmek Tüketmek....

Tarım ülkesi olarak Mısırdan Tütüne, Şekerpancarından Bugdaya kadar her seyi ithal eder olduk. Halbuki biz ilk seker fabikamızı kurabilmek için imece usulu olarak ne kadar cok ugrasmıştık. Kapatması bu kadar kolay mı olacaktı.

Hayvancılığa bu kadar elverişli bir ülke olarak Anguslara muhtaç olduk.

Doğal kaynaklarımızdan yararlanamayıp, enerji konusunda başkalarına muhtaç hale geldik.

Saymakla bitmez. Bu ülkeyi bir aile olarak düşün. Bu kadar harcayan, bu kadar tüketen bir ailenin gelirinin daha yüksek olması gerekmez mi? Yüksek değilse bir aile cep telefonu almak için yada araba almak için EV SATAR MI? (Aklımda kalan bir söz; "Araba alacağıma Ev alırım!!!" )

Ülke satıldı, ülkemizi sattık!

Türk Telekom, Tüpraş, Erdemir, Petkim vs....

Türk Telekom 6,55 Milyar $ Satıldı. 2005 vergi öncesi karı 3,4 milyar $ vergi sonrası karı 2,1 milyar $.

Topraklarımız yabancılara satıldı, satılıyor. Artık savaş ile değil parayla topraklarımızı alıyorlar.

Toplum artık ikiye bölünmüş durumda, parçala ve yönet şeklinde bir idare şeklimiz var. Kimse sorgulamıyor, kimse sormuyor.

Boşuna canlar vermişiz, boşuna kanlar dökmüşüz. Seneler önce Mandacılığı kabul etmemekle büyük hata yapmışız. Bugünde geldiğimiz nokta o zaten.

Atatürk mü? Oda kim!!!

Bu konular hakkında daha çok söylemek ve yazmak isterim ama anlamsız.

Ekonomi iyiye gidiyor, doğru!

Devletin malı deniz yemeyen Keriz!

Konuyla ilgili olarak son sözüm, benzin bence ucuz daha pahalı olmalı.

Deveye Diken ......

« Son Düzenleme: 29 Kasım 2010, 10:00:18 Gönderen: xxman »
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı alperuzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kısacası çölde susuz bıraktılar, ağzımıza bi damla su damlattılarmı şükür ediyoruz onlarda olmasa naparız diyoruz ama görmüyoruzki bizi bu hale getirende bunlar...
Ford Focus STdci

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bursagaz iyiki satılmış, zira biz 10 sene önce kaçak göçek tesisatların gazlarını eve dahi gitmeden açıyorduk.BOTAŞ memuru arabanın içinde çayını içerken kağıdı imzaalıyordu.3-5 adrese gittikten sonra güzel yemek, ardından arabasına benzin dolduruyorduk.Ama tesisatları bir görsen tam bir bomba..

Şimdi nasıl mı? Özel firma, herşey kontrollü, tesisatın kırk yerine bakıyorlar.En ufak hatada açmıyorlar.vs. vs... Listeye bakıyorumda benim bildiğim bir kurum, iyi çalışmıyorsa zarar ediyorsa satılması yerinde bir karar olmuş..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Türk Telekom 6,55 Milyar $ Satıldı. 2005 vergi öncesi karı 3,4 milyar $ vergi sonrası karı 2,1 milyar $.

Topraklarımız yabancılara satıldı, satılıyor. Artık savaş ile değil parayla topraklarımızı alıyorlar.

Toplum artık ikiye bölünmüş durumda, parçala ve yönet şeklinde bir idare şeklimiz var. Kimse sorgulamıyor, kimse sormuyor. "
--------------------------------------------------------
söylediklerinizin çoğuna katılmakla birlikte özelleştirmeler konusunda katılmıyorum.tt kom vakti zamanında 22 milyar dolar edecekti ama danıştay denen ....çok güzel(!)bir kurumumuz var o sattırmadı n'oldi şindik öldüm eşşeq pahasına gitti.bu parayı ordaki kararları verenlerden alacaksın kıçlarından asacaksın.memleketi sanki onlar idare ediyor.o paraya sattırmıyan danıştayın memurcukları şimdi kös kös uyudular.
memleketin topraklarının satıldığı ise tamamen bir palavradır.hangi yıllarda ne kadar toprak satışı olmuş google sana yardımcı olur.2005 yılında toprak satışının yasaklanmasına dair kanun çıktı bu ülkede.cumhuriyet döneminde ilk defa çıktı.
Dışardan ithal angusun gelmesi insanımızın açgzlülüğündendir.kurban dışında 20 kg kuzu 250 tl iken kurbanda 700 tl ise insanımızn durumuyla alakalıdır.
Artık memlekette böl parçala yönet dönemi diye bişi kalmadı.artık sorguluyor,kendi ırkını inkar edenlere hayır diyor ben falancayım bana bunu dedirtemezsin diyor.insanlar kimliklerine sahip çıkıyor,entegrizme asimilasyona dur diyor.

not;iktidar yalakası değilim sadece objektif bir değerlendirmedir.saçmalıklarınada saçma derim.ama ya hep ya hiç demem.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2010, 10:38:09 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ