škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzin 4 liraya gidiyor

dgn · 31 · 8507

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akaryakıt ürünlerinde yapılan artışla birlikte 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 3,79 liraya ulaştı.

Türkiye'de akaryakıt firmaları, benzin ve motorin gibi akaryakıt ürünlerinde belirli oranlarda artış yaptı.
 Artışla birlikte 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 3,71 liradan  3,79 liraya yükselirken, motorin ise 3,15 liradan 3,19 liraya çıktı. Bu  artışla birlikte 55 litrelik benzinli bir otomobilin deposunu  doldurmanın maliyeti 208 lirayı geçti.
 Bu artışın ardından benzinin litresinin 4 liraya ulaşmasına 21 kuruş  kaldı. Yapılacak düzenlemelerle 1 Ocak 2011'den itibaren benzinden  alınan ÖTV'nin, bu yıl olduğu gibi 20 kuruş artırılması durumunda  benzinin litresi 4 lirayı görmüş olacak.
 Öte yandan, bütçede 2010 yılında 30,7 milyar lira olarak öngörülen  akaryakıt ve doğalgazdaki ÖTV gelirinin yıl sonunda 32,1 milyar liraya  ulaşması beklenirken, gelecek yıl bu rakamın 34 milyar 621 milyon 497  bin lira olarak gerçekleşeceği öngörülüyor.
 Tüketiciler Birliği Onur Kurulu Başkanı Aydın Ağaoğlu, akaryakıt  ürünlerindeki yüksek fiyatın alınan dolaylı vergilerden kaynaklandığını  ileri sürdü.
 Özellikle ÖTV'nin yüksek olmasının ve vergiden vergi alınmasının Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarını yükselttiğini iddia eden Ağaoğlu, şunları kaydetti:
 “95 Oktan benzinin litresi 4 liraya ulaşmak üzere. Bu yılın başındaki  artış gibi olursa benzinin litresi 4 lira olacak. Bir üst kalitedeki  benzin zaten 3,93 liradan satılmaya başlandı. Bakanlar Kurulu, yetkisini  kullanırken ekonomik kriz altında ezilen dar gelirli kesimi göz ardı  ediyor. Akaryakıttaki bu yüksek vergilerden ötürü fırıncının ekmeği,  manavın sebzesi, kasabın eti de pahalıya ulaşıyor. Üretimde, nakliyede  enerji kullanılıyor ve bunlar da maliyetleri etkiliyor. Özellikle  akaryakıt üzerindeki vergiler, ülkemizi, gelişmiş gelir düzeyi yüksek  Avrupa ülkelerinden daha pahalı akaryakıt tüketen ülke konumuna  getirmiştir. Gelişmiş ülkeler de bile bu fiyatın altında akaryakıt  tüketilmektedir. Yeni  yıla girerken ÖTV oranlarının düşürülmesi gerekmektedir. Oranlar  düşürülmediği takdirde her türlü demokratik tepkimizi göstereceğiz.”

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Haftaya borsa yüksek açar o zaman petrol yükselmiş :D

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakışır en pahalı benzini kullanmak bizlere.

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;162112
yakışır en pahalı benzini kullanmak bizlere.

Kesinlikle hakediyoruz, 2002'de 1.61 olan benzin simdi oldu 3.79
%135 zam gelmis.

Akillaniyor muyuz, hayir. Haziran 2011'de akillanacak miyiz dersiniz, bence yine hayir, o zaman aglamaya hakkimiz var mi, ona da hayir.
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6 TL olsun ama LPG'ye bişey olmasın :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı cemal arslan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.artituning.com
olsun olsun

bugün yani pazar günü akşam bir trafik vardı...inanılmaz ...

insanlar akaryakıtın pahalılığından şikayet ediyor ama yollar araç dolu...

arefe günü avm ye gittim o kadar kalabalıktı bir şey almadan geri çıktım...bayramın 3cü günü yine gittim ve yine kalabalıktı...bu kez aynı yoğunlukta ki kasa sırasına girdim....

valla anlaşılır gibi değil...

araba satışları tavan yapıyor bir çok araç yok satıyor
benzine habire zam geliyor

ama değişen bir şey yok...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Her zaman derim, millet yakınıyor ama hikâye, hakkaten eskisi gibi değil vatandaş parası var.

Bugün lise mezunu Astsubay 2700 TL maaş alıyor, Polis 2000 liradan aşağısını görmüyor, öğretmen maaşı desen 2000 TL'yi buluyor ek dersiyle kimi geçiyor, doçent nerden baksan 3000 TL, araştırma görevlisi 1800 TL alıyor, en düşük memur maaşı 1250 TL, hani nere para yok anlamıyorum :D Benim KYK bile 180 liraydı 240 TL oldu :D

(yazdığım maaşlardan daha yükseğini alan meslek mensubu kişiler sırıtabilir farkındayım)

Amerika gibide değil ki bura, ekmek alıyordum hiç unutmam 2.54 dolardı, gerisini siz hesap edin, ordaki maaşım 1300 USD idi aylık. Ekmek fiyatı maaşımın 2/1000'i idi. Yani bi maaş 500 ekmek alıyor.

Burda asgari ücret 760 lira, ekmek 50 kuruş. Bir maaş 1520 ekmek alıyor.

Tabi mal sepetine bir çok şey eklenebilir ama süte 4-5 dolar para veriyordum, ekmeğe dediğim gibi, portakalın tanesi 0.8 dolardı, domates biber falan 5-6 dolar, 2618 nüfuslu kasabada bi göz odaya aylık 1000 dolar kira veriyorduk 4 kişi.

Şimdi insan elini vicdanına koyacak, memleketin durumu bence iyi. Satın alma gücü paritesine göre (dediğim rakamı okuyunca şok geçirmeyin parite bu) kişi başına yıllık gelir 15.500 dolar.

Yoktu önceden bunlar, babam askerdi Marlboro'yu bi o içerdi mahallede ya da kışlada, parasından değil yoktu yook :D Gaz, benzin, tüp, tahıl, ekmek hep kuyruk ile alınırdı ben dâhi hatırlıyorum. ( yaş 22)

Nedense kendimizi hep gelişmiş ülkelerle kıyaslarız ama insanlar unutuyor biz 3. sınıf bir ülkeyiz ve kategorimizde en iyilerdeniz. Bugün ABD'den, İngiltere'den bakalım, onların bütçe açıklarının GSMH'ye oranları (yüzde bu miktar değil) bizimkinden çok çok fazla.

Yurt dışına çıkınca anlıyorsunuz memleketteki fiyatların muhteşemliğini ve maaşların süpper oluşunu. Roma'da bi hamburger bi kahve aldım 20 amerikan doları verdim 20 !!!

O ne ulan?

Heee kimse gıdayı, barınmayı hesaba katmıyor e niye bura araba forumu. MTV ve akaryakıt vergileri yüksek doğru. Nedense hep deriz Amerikada benzin ucuz :D E arabanın yakıtı ucuzda insanın yakıtı pahalı, saçma sapan şeylerle besleniyorlar halleri ortada.

Yok abi memleket güzel boşversene, emekli sandığından emekli 5 kişilik bir ailenin en büyük çocuğuyum (anne ev hanımı) ve sıfır km araca binip yılda 20.000 km gezebiliyoruz, biraz öncesine gidip karşılaştırmak muhakeme yapmak lazım.

NOT:Hükümet savunucusu falan değilim kendileriyle işim olmaz ama radikal yaklaşırım.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 21:48:09 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;162242
Her zaman derim, millet yakınıyor ama hikâye, hakkaten eskisi gibi değil vatandaş parası var.

Bugün lise mezunu Astsubay 2700 TL maaş alıyor, Polis 2000 liradan aşağısını görmüyor, öğretmen maaşı desen 2000 TL'yi buluyor ek dersiyle kimi geçiyor, doçent nerden baksan 3000 TL, araştırma görevlisi 1800 TL alıyor, en düşük memur maaşı 1250 TL, hani nere para yok anlamıyorum :D Benim KYK bile 180 liraydı 240 TL oldu :D

(yazdığım maaşlardan daha yükseğini alan meslek mensubu kişiler sırıtabilir farkındayım)

Amerika gibide değil ki bura, ekmek alıyordum hiç unutmam 2.54 dolardı, gerisini siz hesap edin, ordaki maaşım 1300 USD idi aylık. Ekmek fiyatı maaşımın 2/1000'i idi. Yani bi maaş 500 ekmek alıyor.

Burda asgari ücret 760 lira, ekmek 50 kuruş. Bir maaş 1520 ekmek alıyor.

Tabi mal sepetine bir çok şey eklenebilir ama süte 4-5 dolar para veriyordum, ekmeğe dediğim gibi, portakalın tanesi 0.8 dolardı, domates biber falan 5-6 dolar, 2618 nüfuslu kasabada bi göz odaya aylık 1000 dolar kira veriyorduk 4 kişi.

Şimdi insan elini vicdanına koyacak, memleketin durumu bence iyi. Satın alma gücü paritesine göre (dediğim rakamı okuyunca şok geçirmeyin parite bu) kişi başına yıllık gelir 15.500 dolar.

Yoktu önceden bunlar, babam askerdi Marlboro'yu bi o içerdi mahallede ya da kışlada, parasından değil yoktu yook :D Gaz, benzin, tüp, tahıl, ekmek hep kuyruk ile alınırdı ben dâhi hatırlıyorum. ( yaş 22)

Nedense kendimizi hep gelişmiş ülkelerle kıyaslarız ama insanlar unutuyor biz 3. sınıf bir ülkeyiz ve kategorimizde en iyilerdeniz. Bugün ABD'den, İngiltere'den bakalım, onların bütçe açıklarının GSMH'ye oranları (yüzde bu miktar değil) bizimkinden çok çok fazla.

Yurt dışına çıkınca anlıyorsunuz memleketteki fiyatların muhteşemliğini ve maaşların süpper oluşunu. Roma'da bi hamburger bi kahve aldım 20 amerikan doları verdim 20 !!!

O ne ulan?

Heee kimse gıdayı, barınmayı hesaba katmıyor e niye bura araba forumu. MTV ve akaryakıt vergileri yüksek doğru. Nedense hep deriz Amerikada benzin ucuz :D E arabanın yakıtı ucuzda insanın yakıtı pahalı, saçma sapan şeylerle besleniyorlar halleri ortada.

Yok abi memleket güzel boşversene, emekli sandığından emekli 5 kişilik bir ailenin en büyük çocuğuyum (anne ev hanımı) ve sıfır km araca binip yılda 20.000 km gezebiliyoruz, biraz öncesine gidip karşılaştırmak muhakeme yapmak lazım.

NOT:Hükümet savunucusu falan değilim kendileriyle işim olmaz ama radikal yaklaşırım.

:+1::+1::+1::+1:
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hakan sana benden tam 100 puan :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;162267
Hakan sana benden tam 100 puan :ok:
güzel tespit olmuş bendede 100 puan

Çevrimdışı ahmedb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
doğru söze ne denir?
:+1::+1::+1:
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 23:07:09 Gönderen: ahmedb »

"Her ne ki elde yok ihtiyaçta vardır..
."

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Çevrenize bakın zaten fark edeceksiniz. Bilinmeyen bir şey değil dediklerim, yakınıp çemkireninde bildiği ama etrafına bakmadan, durumunu kabullenip şükretmeden daha fazlasını istediği için toplumun genel vaziyeti.

Hele ki bazsının hanımıda çalışıyor ki artık konuşulacak gibi değil, daha neyin eksikliğini çekiyorlar bilmiyorum, herkesde müsteşar olacak değil ya. Amerikada millet o kadar hayvansı bir hayat falan yaşamıyor. Sadece müstakil evlerde oturup V8'lere bindiklerinden aldatıcı geliyor bize. E arazi geniş müsait dava bu kadar. Koca kıtaya kurulu adamlar. Büyük şehirlerinde yine aynı apartman. Burda küçük yerlerde yine çoğusu müstakilde yaşar.

Ulan adamlar ağız tadıyla bişey yemiyo yemiyooo :D

Oturduğumuz site genellikle orta direk ailelerin bulunduğu bi yer. Zaten Eryaman deyince anlarsınız orta halli memur kesim yaşar burda. 6 sene oldu yerleşeli.

İlk geldiğimizde otoparkın halini hatırlıyorum. Genelde eski püskü araçlar ile dolu idi ve park alanının yarısı boştu.

Gelin şu an aşağıya inelim, sağ kolun Citroen C5'e, sol kolun Peugeot 3008'e çarpıyor, it kuyruk sallasa gıpgıcır Audi A3'e değiyor. Oturanlar aynı kişilerdi 6 sene öncede.

Komşu memur EsX ablam A3 aldı 0 km, Emekli sandığında memur YaX amcam sıfır km Focus aldı, emekli bçvş LevX abim keşo gömdü 0 km Corolla aldı, binbaşı MeX abim 560 SEC Mercedese biniyor, marjinallerimizde var :D

Bazı genç abiler var hani özel şirketlerde 1 milyara çalışan, en kötü dediğin adam yepyeni Fiat-Renault arabaya biniyor.

TL'nin alım gücünün ciddi yüksek olduğu bi memlekette yaşıyoruz. Ama sen git günde 3 paket cigara iç, Fethullahçı diye alışverişi Gimsa'dan değilde Migros'tan yapıp kazıklan (Ankara'da migrosa sağcı karşıtı zengin aristokrat kesim gider genelde) ay sonunda 5 kişilik bir aile için tam 750 TL fark yapmazsa nağmerdim. Al sana araba taksidi. Hesabını kitabını bilene az kafası çalışana her şey var bu memlekette.

Adamlar 2002'de iktidara geldi ve 8 senedir borsa yükseliyor, banka faizleri ve döviz düşüyor, petrol fiyatı buna mukabil yükseliyor tam 8 senedir, ineği bağlasan CNBC-e'nin karşısına anlar.

Gidip toplu paranla keş araba veya ev alıyorsun sonra yakın. Ortam yatırıma müsait, kredi faizleri düşük, tek parti iktidarı yıllardır devam ediyor (ideolojisi beni hiç ilgilendirmez :D) ve edecekte ki bu güven ortamını simgeler. Be adam kredi çek, paranı git altına yatır, hisse senedine yatır. 60 ay vadeli araba al.

Geçtiğimiz yıllarda bu yapılmış olsa idi arabanızı bedavaya alırdınız. Borsadaki paran 5 katı olurdu, altındaki paran 10 katı 20 katı her neyse, üstünü sıyırıp taksitleri öderdin beleş 0 km araban olurdu. Azcık millet düşünse anlayacak.

Mortgage kredisi TOKİ moki almış başını yürüyor adamlar her yere ev dikiyor garibanı ayda 200-300 liraya ev sahibi yapıyor. Önceden memur evsiz doğar, kiracı olur ve kiracı olarak ölürdü.

Kandırmayalım kendimizi bunlar gerçekler.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2010, 23:27:59 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ekonomik anlamda bence de iyi işler yapıldı. genel bir istikrar hakim ülkede. kriz dönemini de bence başarıyla atlatıyor ülke.

geçen gün hususi dolaştım mahalleyi, albea cliodan aşağı araba yok.:++: tabi bunlar benzin fiyatının pahalı olmasını haklı çıkaracak şeyler değil ama yazın çürük diye attığımız şeftalinin tanesi 6$ tokyo da. ülkede bolluk var bence.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Birkan;162300
ülkede bolluk var bence.

Borcla bolluk, biraz yalan bir bolluk ama. Dis borc utanmasa trilyon$ olacak.
Eee, bu borcu veren adam da bosuna vermiyor, bi gun gelecek diyecek ki, borcunu ode, haaa odeyemiyorsan ver bakalim oradan biraz toprak. Bu isin sonu oraya gidiyor.
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)