škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Alfa Romeo 147 hakkında düşünceleriniz...

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Arkadaşlar dizel puntomu sattım şu sıralar aklım çok fena Alfa 147lere kayıyor. 1.6 Distinctive düşünüyorum. Kesin ve kesin LPG li olacak. Kimisi çok problemli olduğunu söylüyor kimisi abartıldığı kadar problemli değil diyor.
Klasik arızası varyatörmüş onunda tamir takımı varmış, en kötü kendimede tamir vs ederim.

Yakıtı standard 1.6dan fazlamıdır değilmidir bilemiyorum. Sizin düşünceleriniz nedir ?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Sevmiyorum onları be abi, piyasası yok (tam galerici yorumu)

Ama hakkaten sevmiyorum :D İç tasarımı çok anlamsız şahsımca, içimden bir sesde çok yakar diyor İtalyan motoru :) Yedek parça ve tamir bakım vs. masraflarını araştırmak lazım.

Şahsen bir Japon veya Alman tercih ederdim.

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
147ler için değilde  alfanın geneli olarak sorunlu derler. sportif güzel arabadırlar .yol tutusta 147 çok iddalı bir arabadır.3-5veledin arabanın canını cıkarıpta sonra bunlar sorunlu demesi herkese göre tartısılır  .bence düzgün bakımlı bir arabanın durup dururken bişey çıkaracağını sanmam.bizim dr arkadasta 2006 156 var1.6 benzinli şehir içi 11 litre civarı yakıyo dıyo kendiside sakın kullanır ama tüpte senı üzeceğini sanmam hele bastınmıda az yakan araba pek yoktur benim  yorumum bu kadar .son olarakta araba zevk işidir ihtiyaç olmaktan cıktı artık hangisi hosuna giderse al kardeşim önüne arkasına bakma yeterki düzgün kullanılmıs olsun sende iyi bak seni üzmez kolay kolay

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırdır Ercan ne zaman sattın yahu puntoyu :)

Alfa 146 bizim kuzende var.Süper gidiyor.Acayip yakıyor :D Ama içide çok sıkı bir araba.Yani araba dıştanda sıkı duruyor, içide gayet sıkı.Parça konusunda bişey diyemeyeceğim ama şansa kalır bence.Tamamen şans..Ama tabikide Alfa'ların yolda bıraktığına dair çok duyum var piyasada..Bende beğeniyorum açıkçası..

Bence uygun fiyata denk gelirse alınabilir.LPG ilede yakıtta üzmez sanırım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acaba çok yakıyorda ne kadar yakıyor :) Yol bilgisayarı verisi nedir :) Çoğu alfacı gaza fazla bastığı için haliyle yakıt uçuyor. Sakin kullanımda şehir dışı 5.5-6 lt şehir içi,de 8-9 litre yaktığını okudum ama ne derece doğrudur bilemem...Bastığımda benim sembolde deli gibi yakıyordu tüpte :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayır onun bir üst versiyonu olan 120 hp'lik motor. Palio sportinglerde kullanıldı bir ara...

Düzeltme: farklı motorlarmış...
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2010, 23:20:16 Gönderen: Symbol »

Ugur A.

• Ziyaretçi
Dün otobüs beklerken gıcır gıcır bir tane durdu önümdeki ışıklarda ve stop etti elemanın çalıştırması epey sürdü. Ancak tasarımı hoş. Maddi imkânlarım elverse yakıtına falan bakmaz alırdım.