škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araba tavsiyelerinizi bekliyorum.

fenomen · 1899 · 654148

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: ugurcnplt;403738
C3 ile aynıysa corolla d4d ile de aynıdır o zaman ben c3 le ikisinin aynı olduğunu hatırlıyorum.1.6hdi da bence bugünki şartlarda hem parça konuşunda hemde fiyat olarak 1.6hdi ile satılan arabalar gayet ulaşılabilinir seviyede.
 407 ile adamın biri rekor kırmıştı.Muhammed hocam eminim onun rekorunun altına düşer:adm:
Sanmıyorum, d4d toyotanın kendi motoru.

diğer 1.4 dizellerde ford-citroen-pejo aynı motorları kullanıyorlar. 68'di sonradan 70 hp yaptılar, bi de 90 hp'liği var. ekonomik makinalar, ama ustam der ki, kendim de gördüm defalarca, 100-150 bin km'lerde bu psa dizelleri yağ içinde oluyor. dıştan tabi... Ama en ekonomik makinalar da bunlar...

Tabi kia-hyundai'nin son 1.4 crdi 90hp'lik makinası da gayet ekonomik + tipik uzakdoğu sağlamlığı ile bence ekonomi+ömür anlamında öncelikli seçim olabilir. i20 pek kalıplı durmasa da, rio ile çok tatlı binilir diyorum... Aracın arabam.com testi de çok ekonomik olduğunu gösteriyor, 5.2 litre idi test ortalaması yanlış hatırlamıyorsam. Tek sorun, rio'lar çok yeni ve pahalılar... bi kaç sene geçmesi lazım.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam madem topiği canlandıralım diyorsun, bi mevzu daha var.

Aslında araba almanın en mantıklı yollarından, ama tecrübe eden biri lazım bize...

Şu çelik motor'un filo kiralama olayı var ya... adamlar kiralamadan yıllık 10 bin tl gibi bi rakam elde ediyorlar bakım vergi sigorta vs hariç... bunun 2,5'u giderlere gitse temiz bi 7,5 falan kalıyor. kiralama da genelde 2-3 yıl oluyor. Yani adamlar 3 yılda 20 bin tl falan kazanıp 3 yaşında 70-80 bin km civarındaki aracı satışa çıkarıyorlar.

Satış işlemini kendi sistemleri üzerinden açık artırma ile yapıyorlar fakat 5000 tl yatırmadan üye olunmuyor sisteme: http://ikinciel.celikmotorfilo.com/

Neyse, özellikle galeriler tahminimce bu sistem üzerinden araba alıyorlar sürekli. Özellikle de bağcılar, düzce gibi yerlerdeki galerilerde bolca beyaz rio dizel görürsünüz...

Örnek : http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:EFCQ1f9aoloJ:www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-guven-otomotiv-den-75-000-km-de-hatasiz-kia-rio-1-5-crdi-102092503/detay+&cd=5&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&client=firefox-a

Bu aracı kardeşime alacak olduk, 5 dk ile kaçırdık, uşak'a gitti...

Neyse, 21 bin tl'ye 2010 model 75 bin km'de servis bakımlı boyasız dizel rio... Bunu galerici kaça almıştır, herhalde 19 gibi bi rakama. Bu rakama çok iyi değil mi sizce de?

Çelik motor'un filosu sadece kia'lardan ibaret değil, her marka araba satılıyor 2-3 yaşında...

Bu sistemle ilgili tecrübesi olan varsa bizi de bilgilendirirse seviniriz...
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2012, 01:12:22 Gönderen: turker »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;403825

diğer 1.4 dizellerde ford-citroen-pejo aynı motorları kullanıyorlar. 68'di sonradan 70 hp yaptılar, bi de 90 hp'liği var. ekonomik makinalar, ama ustam der ki, kendim de gördüm defalarca, 100-150 bin km'lerde bu psa dizelleri yağ içinde oluyor. dıştan tabi... Ama en ekonomik makinalar da bunlar...

Tabi kia-hyundai'nin son 1.4 crdi 90hp'lik makinası da gayet ekonomik + tipik uzakdoğu sağlamlığı ile bence ekonomi+ömür anlamında öncelikli seçim olabilir. i20 pek kalıplı durmasa da, rio ile çok tatlı binilir diyorum... Aracın arabam.com testi de çok ekonomik olduğunu gösteriyor, 5.2 litre idi test ortalaması yanlış hatırlamıyorsam. Tek sorun, rio'lar çok yeni ve pahalılar... bi kaç sene geçmesi lazım.
kıa rio benim tarzım değil kasadan kaybediyor.c5 cıtroen ise  sadece kokpit tasarımına ısınamadım,yoksa 120-140 bin km de hdi sx pk ful donanım bir c/d sehmenti araca göre fiyat gayet makul hemde dizel hemde benzinli octiye göre gayet makul.octi mpi/fsi ile c5 satış olarak hangisi daha tutulur acaba?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rio şart değil canım, her türlü araç var adamların envanterinde.

İkinci el olarak (canlılıkta) octi mpi ile dizel c5 arasında pek fark olacağını sanmıyorum. fsi elbette zorlar satışta...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fsi octi'ye yol vereyim o zaman anca gider dediğine göre.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;403825

ben c3 te kullanılan 90lığın toyota ile ortak kullanıldığını zannediyordum:utan:
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;403903
ben c3 te kullanılan 90lığın toyota ile ortak kullanıldığını zannediyordum:utan:
turker sana şöyle soraym o zaman;dizel bir motorun sağlam olup olmadığını yani motorun rektwefe zamanı gelip gelmediğini nasıl anlamamız gerekir.expertiz raporu ve ps ayarlarına baktırmak yeterlimidir,dyno cıhazı iş görürmü ?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: turker;403829
Hocam madem topiği canlandıralım diyorsun, bi mevzu daha var.

Aslında araba almanın en mantıklı yollarından, ama tecrübe eden biri lazım bize...

Şu çelik motor'un filo kiralama olayı var ya... adamlar kiralamadan yıllık 10 bin tl gibi bi rakam elde ediyorlar bakım vergi sigorta vs hariç... bunun 2,5'u giderlere gitse temiz bi 7,5 falan kalıyor. kiralama da genelde 2-3 yıl oluyor. Yani adamlar 3 yılda 20 bin tl falan kazanıp 3 yaşında 70-80 bin km civarındaki aracı satışa çıkarıyorlar.

Satış işlemini kendi sistemleri üzerinden açık artırma ile yapıyorlar fakat 5000 tl yatırmadan üye olunmuyor sisteme: http://ikinciel.celikmotorfilo.com/

Neyse, özellikle galeriler tahminimce bu sistem üzerinden araba alıyorlar sürekli. Özellikle de bağcılar, düzce gibi yerlerdeki galerilerde bolca beyaz rio dizel görürsünüz...

Örnek : http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:EFCQ1f9aoloJ:www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-guven-otomotiv-den-75-000-km-de-hatasiz-kia-rio-1-5-crdi-102092503/detay+&cd=5&hl=tr&ct=clnk&gl=tr&client=firefox-a

Bu aracı kardeşime alacak olduk, 5 dk ile kaçırdık, uşak'a gitti...

Neyse, 21 bin tl'ye 2010 model 75 bin km'de servis bakımlı boyasız dizel rio... Bunu galerici kaça almıştır, herhalde 19 gibi bi rakama. Bu rakama çok iyi değil mi sizce de?

Çelik motor'un filosu sadece kia'lardan ibaret değil, her marka araba satılıyor 2-3 yaşında...

Bu sistemle ilgili tecrübesi olan varsa bizi de bilgilendirirse seviniriz...
Firmalar araçların kaporta tamiratlarını asla yetkili servislere yaptırmıyorlar. Bu nedenle asla hasar kaydı bulamazsın.:wnk: Birde o araçların nasıl kullanıldıklarını asla bilemezsin.
İmza : Bir bilen, bir yaşayan.:wnk:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
........
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2012, 11:18:59 Gönderen: ugurcnplt »
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;404117
turker sana şöyle soraym o zaman;dizel bir motorun sağlam olup olmadığını yani motorun rektwefe zamanı gelip gelmediğini nasıl anlamamız gerekir.expertiz raporu ve ps ayarlarına baktırmak yeterlimidir,dyno cıhazı iş görürmü ?

Hocam iyi bi motorcu görecek.

İnternette tarif ediliyor aslında nasıl bakılacağı, ustam da bana tarif etti, ama burada tecrübe çok önemli. Mesela motorların normal sayılabilecek üflemeleri var, gerçek üfleyen motoru ayırt edebilmek için hafızada bi dizi tecrübe olacak ki kesin bi kanaat oluşsun.

Ha buna rağmen son 2 dizelimi kendim bakıp aldım o ayrı mesele :D eksoza peçete tutup yağ atıyor mu baktım, yağ çubuğunu çekip gaza bastırıp baktım, direksiyona oturup motoru dinledim falan... Ama risk tabi :rm: Sonradan ustama gösterdiğimde "sende şans var hocam" dedi.

Bi de hocam satıcıyı konuşturmak önemli. Bazı şeyleri çaktırmadan dolaylı soruarla öğrenebilirsiniz...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;404329
Hocam iyi bi motorcu görecek.

İnternette tarif ediliyor aslında nasıl bakılacağı, ustam da bana tarif etti, ama burada tecrübe çok önemli. Mesela motorların normal sayılabilecek üflemeleri var, gerçek üfleyen motoru ayırt edebilmek için hafızada bi dizi tecrübe olacak ki kesin bi kanaat oluşsun.

Ha buna rağmen son 2 dizelimi kendim bakıp aldım o ayrı mesele :D eksoza peçete tutup yağ atıyor mu baktım, yağ çubuğunu çekip gaza bastırıp baktım, direksiyona oturup motoru dinledim falan... Ama risk tabi :rm: Sonradan ustama gösterdiğimde "sende şans var hocam" dedi.

Bi de hocam satıcıyı konuşturmak önemli. Bazı şeyleri çaktırmadan dolaylı soruarla öğrenebilirsiniz...
:eyv.::eyv.:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
turker birde xsara bile bakmaya başladım 10 no lu yağ kullanılabiliyormuş ya:kiki::xx::hanz:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;404507
turker birde xsara bile bakmaya başladım 10 no lu yağ kullanılabiliyormuş ya:kiki::xx::hanz:
Yok hocam, yakıt seçmeyen saxo. Xsara'daki motor 1.4 hdi commonrail. Ona eurodiesel lazım.

Hocam şu aşağıdaki arabayla kafa kafaya takas yapın :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-citroen-c3-1.4-hdi-attraction-70-hp-102337301/detay/

Ş.içi 5 litre, ş.dışı 3.2 yakan var.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2012, 09:31:00 Gönderen: turker »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;404529
Yok hocam, yakıt seçmeyen saxo. Xsara'daki motor 1.4 hdi commonrail. Ona eurodiesel lazım.

Hocam şu aşağıdaki arabayla kafa kafaya takas yapın :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-citroen-c3-1.4-hdi-attraction-70-hp-102337301/detay/

Ş.içi 5 litre, ş.dışı 3.2 yakan var.
turker iyi hoşda araç bomboş cc bile yok.km de o fiyata ve bu araca görede çok fiyat.

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bedavaya Araç Yok Artık Hocam. Ucuz Araç Devri Kapandı.
Sıfır Dizel Sembol 40.000 E Satılıyordu 1 Ay Evel