škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araba tavsiyelerinizi bekliyorum.

fenomen · 1899 · 653010

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Süre abi yanlış hatırlamıyosam. Beklenmeyecek bir çizgi tutturmuş porchetan 4 snmi 5 sn mi ne geç bitirmiş. Haberi bulabilirsem linkini atayımğ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;473471
Psa dizeli piyasa da epey var.Genelde pek problemli motor değildir.Bir tek bir tanıdığım tam arabadan da detaylı anlamaz 60.000 km de cmax'e 4.000 lira masraf yapmıştı.O tanıdığım dışında sorun olan pek duymadım.Alt yapısı focusla aynıdır.
Motor olarak focusla aynı motoru kullandığını biliyorum.Ama kaç bin km gider mesele o işte.aldığımda turbo ile motor elimde kalır da sorun bende patlarsa ondan korkum.yoksa hazır ki fsi'yi ararım.hazırkınden de oluşmak var.focusların kokpit tasarımı çok iğrenç ondan hazzedemedim bir türlü.volvo s40 bu kasalar çok hoş görünümü var ayrıca kokpit tasarımınıda seviyorum.

Alıntı yapılan: turker;473482
hocam psa dizeli km yapar, bu km'de alınabilir ama önceki sahiplerinde nasıl kullanılmış o önemli. Araba fiziksel olarak albenili olmalı öncelikle. Temiz kullanılmışsa motora baktırılmalı. Enjektörler teste sokulabillr 100 tl tutar. Turboyu da anlayan kişi test etmeli. Bu ikisi masraf açabilir.

Hepsinden önce ben bu arabayı hangi şartta alırım?.. Şu anki sahibi bi kaç yıldır kullanıyor olmalı, ve sorduğunuzda herşeyini net olarak anlatabilmeli. Arabadan anlamayan adamdan da bu km'de dizel alınmaz mesela.
Turker ustadım bütün mesele bu işte.Bunu doğru anlatacak kaç kişi bulabilirsin.dizellerin turbolu olması ikince elde şans işi bir nevi.turbonun durumunu testte analayamazmıyız expertiz raporunda çıkmaz mı?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: fenomen;473509
Motor olarak focusla aynı motoru kullandığını biliyorum.Ama kaç bin km gider mesele o işte.aldığımda turbo ile motor elimde kalır da sorun bende patlarsa ondan korkum.yoksa hazır ki fsi'yi ararım.hazırkınden de oluşmak var.focusların kokpit tasarımı çok iğrenç ondan hazzedemedim bir türlü.volvo s40 bu kasalar çok hoş görünümü var ayrıca kokpit tasarımınıda seviyorum.

Turker ustadım bütün mesele bu işte.Bunu doğru anlatacak kaç kişi bulabilirsin.dizellerin turbolu olması ikince elde şans işi bir nevi.turbonun durumunu testte analayamazmıyız expertiz raporunda çıkmaz mı?

Hocam turbo az çok anlaşılır, sesinden ve dip gaz yapınca kesintisiz hızlanmadan az çok belli eder durumu. Zaten 1000 tl'lik bi şey çok önemli değil. Enjektörler ölü değilse onlar da max 1000 tl masraf açabilir.

Ama önemli olan bu turbo/enjektör ikilisinden birisini arızalı biçimde kullanınca motoru yeme ihtimali var. Turbo dizelden anlayan birisi bu ikisi için aşağı yukarı bi şeyler söyleyebilir.

Bunların dışında motor blok olarak 400-500 bini görebilir bakımı ve kullanımı düzgünse.

Alıntı yapılan: Esariipek;473501
Süre abi yanlış hatırlamıyosam. Beklenmeyecek bir çizgi tutturmuş porchetan 4 snmi 5 sn mi ne geç bitirmiş. Haberi bulabilirsem linkini atayımğ

Saxo karting aracı gibi, fena yol tutuyor :) O zaman o araç saxo vts'dir, dizeli o performansı gösteremez çünkü.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok abi dizeldi araba adam koltuk döşeme ne varsa sökmüş girmiş piste. bulamadım sabah aradım ama. İsterseniz sizde bakın oto-park.comda görmüştüm

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
turker bu kasalar çok hoşuma gidiyor ayrıca hız sabitleme ve sanroof da var renk de güzel.kararsızım.ayrıca benim octi kaça gider o da ayrı bir soru .

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;473547
turker bu kasalar çok hoşuma gidiyor ayrıca hız sabitleme ve sanroof da var renk de güzel.kararsızım.ayrıca benim octi kaça gider o da ayrı bir soru .

Octiyi denemek lazım, piyasa yükseldi, bu yükselme tutulan araçlarda daha belirgin, fsi için net bişey diyemem ama denemek lazım :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam al bir araba artıkın :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;473573
Octiyi denemek lazım, piyasa yükseldi, bu yükselme tutulan araçlarda daha belirgin, fsi için net bişey diyemem ama denemek lazım :)
denesem de aradığım tarzda bir volvo bulabilmek için en az 10 bin kafadan gerekiyor.

Alıntı yapılan: mygokhan;473591
Hocam al bir araba artıkın :D
ödenek gerek Gökhan.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;473649
...ödenek gerek Gökhan.

Sen de ödemeyek diye düşündüğün için iş sıkıştı kaldı tabii.:D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ugur A.;473661
Sen de ödemeyek diye düşündüğün için iş sıkıştı kaldı tabii.:D
örtülü ödenekten çıkarma yapabilirsek ne ala değilse biraz zor.ama şöyle km az bişey bulsam ucuz bişey bulsam diyorum ama ancak kazalı araç alabilirim.gözümü yumup kara bahtına diyeceğim ama diyemiyorum ki.:D:D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;473695
hocam ucuz araba alma da...
turker bana sağlam dayanıklı birazda octi konforunu aratmayacak dizel ne tavsiye edersin?
25 bin tl yi geçmesin:ok::ok:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;473725
turker bana sağlam dayanıklı birazda octi konforunu aratmayacak dizel ne tavsiye edersin?
25 bin tl yi geçmesin:ok::ok:

Hocam o civarlarda octi gibi dizel bulsaydim ben alırdım. Bulamadım Octi aldık tekrar.Focus' a oldum olası isinamadim ama Focus ve C5 kaliyor birtek.
Bir de hocam dizel araba da sakın ucuza kaçma derim.Senden muhakkak daha fazla çıkarır yoksa.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;473729
Hocam o civarlarda octi gibi dizel bulsaydim ben alırdım. Bulamadım Octi aldık tekrar.Focus' a oldum olası isinamadim ama Focus ve C5 kaliyor birtek.
Bir de hocam dizel araba da sakın ucuza kaçma derim.Senden muhakkak daha fazla çıkarır yoksa.
aynen fabiş eski kasa da düşünüyorum ama fabiş beni tatmin eder mi:confused:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;473749
aynen fabiş eski kasa da düşünüyorum ama fabiş beni tatmin eder mi:confused:

Octavia' dan sonra tabii ki hayır. Eğer tatmin etseydi niye iki ayrı kasa üretsinler ki?