škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araba tavsiyelerinizi bekliyorum.

fenomen · 1899 · 654590

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;179053
:)Tesekkurler, 80000 km, 2005 model, gri renk, ilk sahibinden, degisen islem oynanma yok, iki parca lokal boya var sadece. motorda iyi. 4 lastik yeni. simdilik bi sileceklerini degistirdim ;-)
darısı benim başıma mustafa bey.hayırlı olsun inş.dert verip derman aratmasın güzel günlerde kullanın inş.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;179053
:)Tesekkurler, 80000 km, 2005 model, gri renk, ilk sahibinden, degisen islem oynanma yok, iki parca lokal boya var sadece. motorda iyi. 4 lastik yeni. simdilik bi sileceklerini degistirdim ;-)
hayırlı olsun.
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mustafa hayırlı olsun, bir skodaciyida kaybettik böylece.. :) saka tabi ılerde inşallah yine dönüş yaparsın škoda'ya ;)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;179088
Mustafa hayırlı olsun, bir skodaciyida kaybettik böylece.. :) saka tabi ılerde inşallah yine dönüş yaparsın škoda'ya ;)

Tesekkurler Gokhan. Araba bahane, dostluk baki. :ok:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iki markayı karşılaştırırmısın mustafa bey,artısı vw  olacak tabii  ama ayrıntılarıda vardır mutlaka.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;179118
iki markayı karşılaştırırmısın mustafa bey,artısı vw  olacak tabii  ama ayrıntılarıda vardır mutlaka.

Hocam arabayi sali gunu aldim 80 km yapip Kocaeline getirdim, 5 gundurde biniyorum. Degisik marka arabalarimda oldu simdiye kadar, yalniz bu arabaya ilk bindigimden beri en belirgin fark GUVEN. Acayip guven veren tok bir arac. Octavia' ya binmedigim icin bisey diyemem, bagaj ihtiyacim olsa idi Octavia dusunurdum.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Güle güle, hep iyi günlerde kullan Mustafa.
Kazasız belasız İnşaallah.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;179018
Bu isler birazda güven meselesi.Ben 2004 yılında bir tane emlakçıdan hyundai accent almıştım.İlk arabamdi.Dayimla beraber gitmiştik.Dayımda kendini tanitinca(emekli binbaşı) adam güven duymuş belliki.Adama cek vermiştik hemde %80 kısmına.1-2 hafta sonrasına hemde.Adam güven duymuştu ve arabayı vermişti bize.:)

Kayseri'den Roomiyi almaya gittiğimde satan kisiye kanım ısınmıştı.Satıcı havaci subaydi. Aracı ilk önce gidiP üstüme almıştım :) sonra parayı çekip adama vermiştim :) Guzel bir alisveristi.Hala haberlesiriz bayramlarda vs...

Hocam, rehinli araba almak demek öyle icralık araba almak gibi vs korkulacak cok bir yanı yok bence, benim Fabia da DOD dan rehinli idi, DOD dan kredi ile alınmıs bir aractı, adam ev alacak diye arabayı kredisi bitmeden satıyordu, yanıma saglam bir adamda alıp, adamla bankaya gittik krediyi kapattık, DOD a gittik rehini kaldırdık, noterden noter satısı aldım, aynı gün trafigide hallettim, adam vurguncu degilse bisey olmaz bence, tek risk bankaya parayı yatırdıktan notere kalan olan sürede adam kacmasın, parayı vermeden anahtarı ve ruhsatı alıyorsun elinden zaten, isterseniz parayı verirken aranızda bir sözlesme yaparsınız vs, (gerci ben adamın calıstığı yeri, evini biliyordum), hic tanımadığınız bir insanla riskli olabilir,

birde bu islerde internet vesile oluyor, alıcı olan veya satıcı olan arayıp telefonla uzun uzun konusuyor zaten, sonrada yüz yüze konustugun zaman adamın ne oldugu anlasılıyor zaten,
sıfır araba alan insanlar firmaya güveniyor, arabanın garantisi var zaten diyor,
galericiyi tercih edenler, isletmeye güveniyor, bisey cıkarsa getiririm diyor,
en güzeli sahibinden almak, ama dogru kisiyi bulmak gerekiyor, bu isin ticaretini yapan adamdan degilde biniciden, bulunabilirse ilk sahibinden almak cok iyi oluyor,

bu islerde neler dönüyormus, duyduguma göre Noter satısından sonra adam arac üzerine anında haciz koyduruyormus, sen trafige gitmeden arac hacizli gözüküyormus vs,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet mustafa bey dediğin gibi risk oranı fazla bunun.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: mustisahin;179362
Hocam, rehinli araba almak demek öyle icralık araba almak gibi vs korkulacak cok bir yanı yok bence, benim Fabia da DOD dan rehinli idi, DOD dan kredi ile alınmıs bir aractı, adam ev alacak diye arabayı kredisi bitmeden satıyordu, yanıma saglam bir adamda alıp, adamla bankaya gittik krediyi kapattık, DOD a gittik rehini kaldırdık, noterden noter satısı aldım, aynı gün trafigide hallettim, adam vurguncu degilse bisey olmaz bence, tek risk bankaya parayı yatırdıktan notere kalan olan sürede adam kacmasın, parayı vermeden anahtarı ve ruhsatı alıyorsun elinden zaten, isterseniz parayı verirken aranızda bir sözlesme yaparsınız vs, (gerci ben adamın calıstığı yeri, evini biliyordum), hic tanımadığınız bir insanla riskli olabilir,

birde bu islerde internet vesile oluyor, alıcı olan veya satıcı olan arayıp telefonla uzun uzun konusuyor zaten, sonrada yüz yüze konustugun zaman adamın ne oldugu anlasılıyor zaten,
sıfır araba alan insanlar firmaya güveniyor, arabanın garantisi var zaten diyor,
galericiyi tercih edenler, isletmeye güveniyor, bisey cıkarsa getiririm diyor,
en güzeli sahibinden almak, ama dogru kisiyi bulmak gerekiyor, bu isin ticaretini yapan adamdan degilde biniciden, bulunabilirse ilk sahibinden almak cok iyi oluyor,

bu islerde neler dönüyormus, duyduguma göre Noter satısından sonra adam arac üzerine anında haciz koyduruyormus, sen trafige gitmeden arac hacizli gözüküyormus vs,

Bankaya parayı yatırınca trafikteki haciz hemen düşüyor mu? Bankadan alıan haciz kaldırma yazısını trafiğe götürmek gerekiyordu geçen sene.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kurumların birbirleri arasındaki iletisimi net olarak bilmiyorum, fakat 3 yıl önce Istanbulda bankada DOD da noterde islerimi hallettikten sonra Izmit trafige gelip ruhsatı üzerime almıstım,
artık aracın tüm vergi, borc ve cezalarını noter görüyor ve varsa noter satısı yaptırmıyor diye biliyorum, yani arac rehinli ise zaten satıs yaptırmıyor,
araca rehin koyanda banka oldugu icin, bankaya para yatar yatmaz rehini kaldırması gerekiyor, ve rehinin kalktığına dair yazı ile noter satısı gerceklestiriyor, iste bu asamadan sonrasında bile noter ile trafik arasındaki iletisim yavaslıgından problem cıkabiliyormus,
üste duydugum bir olay(karsılasmadım, emin degilim) noter satısından hemen sonra araca haciz koydurabiliyormus, burada bir iletisim yetersizligi var sanırım, yada gözden kacan yapılması gereken bir is,

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar şu land rover hakkında ne düşünürsünüz,yakıt olarak ve donanım olarak baya iyi gibi.ama suv olması ve üstüne arazi lastiği olması rahatlığı octi ile nasıldır.esp ve asr de mevcutmuş.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-freelander-kazasiz-belasiz-5-kapi-freelander-35412779/detay

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
binek araba gibi konfor beklemeyin hocam, sonucta yüksek arac,
ama arazide fena degildir,
tabi 13 yasında araba, bu arada parcasıda cok pahalı,