škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araba tavsiyelerinizi bekliyorum.

fenomen · 1899 · 652906

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;185323
Umarım telefon edip adama söylemedin Muhammed Hocam, zink diye ani gidecem, zira beklerken gidersem hazırlıklı gösterirler arabayı.

Fotoğraflarda dikkatimi çeken, bir karede arabanın arkasında satılık bir Ford var. Acaba o resimler galericide mi çekildi?

Plakalar sökük, hani kıllanmak için erken bi durum ama galericiyse plakayı göstermiyor yine. Velev ki bizim satıcı dürüst, o nerden almış arabayı? Galeriden mi? Bunlar önemli.

Farın içinde buğulanma var. Ya arkadan kapağı kırık ya da önden hava alıyor.
aynen tamamıyla katılıyorum:+1: banada herif galerici gibi geldi Muhammet hocam önce plakayı istiyin bence vermesse ne olduğu ortaya çıkar bana kalırsa
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Galerici olduğunu anlamak için "satıcının diğer ilanları"na bakmak yeterli.

Adam galerici :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Size keşfettiğim bir yöntem daha söyleyim,

Ama başka yerde paylaşmayın ayyuka çıkmasın. Yoksa işe yaramaz hale gelir.

Farzedelim vatandaşın "diğer ilanları"nda başka araba görünmüyor. Yani galerici değil gibi...

Telefon numarasının son 7 hanesi ile birlikte "sahibinden" kelimesini google'da aratın. Başka kullanıcı isimleriyle başka ilanları var mı görün
:)

Hatta şu işe de yarıyor,

Tamam, adamın başka ilanı yok diyelim tek bu ilanı var.

Ama araba sandığınız gibi önceki günin ilanı mı? Yoksa daha önceden farklı fiyatlarla uzunca bir zaman satılmaya çalışılmış mı? Hatta önceki ilanlarda erkekçe yazılmış olan kusurları yeni sandığımız ilanda bıkkınlıktan dolayı yazılmamış mı? Bu tür şeyler şak diye çıkıyor.

Google'da çıkan, fakat sahibinden'de silinmiş olan ilanları da görebilmek için google'daki bağlantının altındaki "önbellek" yazısına tıklamanız yeterli, google'ın cache'inden eski ilanı görebilirsiniz.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;185323
Umarım telefon edip adama söylemedin Muhammed Hocam, zink diye ani gidecem, zira beklerken gidersem hazırlıklı gösterirler arabayı.

Fotoğraflarda dikkatimi çeken, bir karede arabanın arkasında satılık bir Ford var. Acaba o resimler galericide mi çekildi?

Plakalar sökük, hani kıllanmak için erken bi durum ama galericiyse plakayı göstermiyor yine. Velev ki bizim satıcı dürüst, o nerden almış arabayı? Galeriden mi? Bunlar önemli.

Farın içinde buğulanma var. Ya arkadan kapağı kırık ya da önden hava alıyor.
Evet hakan o buğulanma benimde dikkatimi çekti,nedendir bilmem belki yeni yıkanmışda olabilir zira yerlerde ıslak görünüyor.Satıcı bana ev karşılığı takasla aldık diyor ve paraya çevireceklerini söyledi.Şase no dan soru çıkmadı.dediklerine göre and skoda expertiz yapmış başka alıcı için sorunsuz çıkmış,oraya gidipte soracağız tabii ki.Aslında and skodayı p.tesi günü arayacağım.Ayrıca plakayı aldım ben.06 YFV 080.Galericiden almamış sahibinde biniciden almış.Sorduğum sorular karşısında abi sen ammada inceliyorsun yaw dedi.Bakalım olursa olur.Olmasada canımız sağolsun.Adam galerici herhalde 4 tane arac var.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 15:40:26 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;185347
Size keşfettiğim bir yöntem daha söyleyim,

Ama başka yerde paylaşmayın ayyuka çıkmasın. Yoksa işe yaramaz hale gelir.

Farzedelim vatandaşın "diğer ilanları"nda başka araba görünmüyor. Yani galerici değil gibi...

Telefon numarasının son 7 hanesi ile birlikte "sahibinden" kelimesini google'da aratın. Başka kullanıcı isimleriyle başka ilanları var mı görün
:)

Hatta şu işe de yarıyor,

Tamam, adamın başka ilanı yok diyelim tek bu ilanı var.

Ama araba sandığınız gibi önceki günin ilanı mı? Yoksa daha önceden farklı fiyatlarla uzunca bir zaman satılmaya çalışılmış mı? Hatta önceki ilanlarda erkekçe yazılmış olan kusurları yeni sandığımız ilanda bıkkınlıktan dolayı yazılmamış mı? Bu tür şeyler şak diye çıkıyor.

Google'da çıkan, fakat sahibinden'de silinmiş olan ilanları da görebilmek için google'daki bağlantının altındaki "önbellek" yazısına tıklamanız yeterli, google'ın cache'inden eski ilanı görebilirsiniz.

Abi prof olmussun sen:ok:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;185320
Bu akşam üzeri bakmaya gideceğim.
Hakan özellikle farlara bir su tutunda tekrar
-buğulanma varmı bir bakıver.
-lastiklerin durumuna,
-iç bagaj kısmına,
-döşemelerin durumuna,
-küllüğn olduğu yere,vites kutusunun olduğu yerlere.
-kapı eşiklerine,klima çalışıyormu,arka ve ön cam sileceklerine,kendiğinden katlanan aynalar aktif mi,uzakdan kumandayla camlar açılıp kapanıyormu.zira bir araç sahibini aramıştım ist.dan adam gelmiş alıcı arka cam sileceğini çalıştıramamış meğersem motorru bozukmuş onun için 230 tl vermiş satıcı.Aslında bunlar öenmsiz gibi görünür ama en nihayetinde masraf kapısı bunlar.
-jantlar bana çizik gibi geldi.birde arka sol tamponda sürtük varmış gibi duruyor.
 velhasıl sen zate bilirsin bakılacak yerlerine.Hakan iciğini cıncığını çıkar yani adam sıkı bir alıcısı olduğumuzu anlasın.:)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;185345
Galerici olduğunu anlamak için "satıcının diğer ilanları"na bakmak yeterli.

Adam galerici :)
turker bey 4 araçla galeri açılırmı bilmem ki,belki başka isimlerle yapıyorlarsa bilemem,ama biz mobilyacıyız,bay-bayan elbiseleri pazarlamacısıyız dedi.Yani ayaklı alım satım işi yapıyorda olabilirler.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlker hocam prof olmuş bu sektörde :D Bu kriterleri hafızaya kaydettim :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Hakan'dan aldığım raporlar hiçde hoş değil.
-baskı balata kaçırıyormuş
-küllük kapanmıyormuş,
-döşemeler elden geçecekmiş yani iyi bir temizlik operasyonu,
-sol ön farda buğular var,
-sol sürücü kapısı iç tutamağı kırıkmış,
-arka tarafda rutuş olması gereken yerler,far düğmeleri yanları ve cam düğmeleriinde silinme deforme,
-iç dış ve dış komple  koruma yapılması gerekiyormuş.
Şimdi bunların sadece marşbiyel altında ufak sürütük var dedi geri kalan süper dediydi bana.Demek ki kişiden kişiye değişiyor süperlik.
Velhasıl bu aşk da son buldu.Aramaya devam bundan böyle.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bana şu araçla benim baktığım araç aynısı gibi gelitor sanki ne dersiniz,ikiside aynı yerden,ikisindede plaka yok,ikisinde km farklılıkları yok biri eski diğeri 5 km fazla yol yapmış hali gibi ne dersiniz.?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-boyasiz-ankarada-temiz-1-6-eleganse-fsi-40783339/detay

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bak abi dediklerime ek olarak söylemeyi unuttum telefonda, direksiyonun derisi falan yok, o kısmı elektrik bandıyla sarmışlardı :D

Vites topuzunun kromajından eser yok, bembeyaz plastiği çıkmış.

Bütün far ve cam düğmeleri soyulmuş.

Adamlar tirilyoner zengin, herifin kapıda yaldır yaldır son model 3.30Ci BMW'si var, adamların umurunda değil.

İçerde çay içiyoz, ya dedim bro siz bu arabayı neye karşılık kaça bedel aldınız.

Kem-küm cevap yok.

Ama araba hakkında bişey saklar bi halleride yoktu ne yalan söleyim.

Fakat kimsenin günahını almak istemem, sanırım onlarda bilmiyor ama 121.000'deki arabanın öle anası zikik olmaz. Tüm düğmeler, vites direksiyon uçmuş gitmiş. La Hakan şuna bi km ver deseler 350,000 km derim.

Motor yine iyiydi saçma sapan bi ses veya vuruntu hissetmedim.

Hakan'dan sana öğüt;

Bak Hoca, acemisin, saf temiz insansın. Alemi bilmiyon, millet göt olmuş taharetini bizden bekliyo, herkes anasının gözü. Sözüm bu siyah Elegance'ı satanlara değil ama, sen hala 24 milyara A5 Elegance alıp pırıl pırıl bineceğini sanıyon, bomboş umutlar içerisindesin. O araba FSI benzinli, devir teslimin hesabını yapıyon, git bakıyım burdan Muğla'ya kaç günlük ekmeğini yiyecek?

Git segmentini düşür, adam gibi temiz, az km'li dizel, az yakan çok kaçan bi araba al.

Daha çoooook hayal kurarsın sen....

Hani desem ki Muhammet Hoca esnaf para bok vs.. anlarım ama sen kaç yıllık maaşını verecen, belki içinde dişinden tırnağından artırdığın var, yengenin altınları vs... var. O arabaya 24 verilir ama sen-ben veremeyiz, layıkı değil. Senin kullanacağın gibi kullanılmamış.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2011, 20:41:31 Gönderen: hakanerdogan »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;185391
Arkadaşlar bana şu araçla benim baktığım araç aynısı gibi gelitor sanki ne dersiniz,ikiside aynı yerden,ikisindede plaka yok,ikisinde km farklılıkları yok biri eski diğeri 5 km fazla yol yapmış hali gibi ne dersiniz.?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-boyasiz-ankarada-temiz-1-6-eleganse-fsi-40783339/detay

Evet aynısı, araba fahişe orası kesin :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;185426
Bak abi dediklerime ek olarak söylemeyi unuttum telefonda, direksiyonun derisi falan yok, o kısmı elektrik bandıyla sarmışlardı :D

Adamlar tirilyoner zengin, herifin kapıda yaldır yaldır son model 3.30Ci BMW'si var, adamların umurunda değil.

İçerde çay içiyoz, ya dedim bro siz bu arabayı neye karşılık kaça bedel aldınız.

Kem-küm cevap yok.

Fakat kimsenin günahını almak istemem, sanırım onlarda bilmiyor ama 121.000'deki arabanın öle anası zikik olmaz. Tüm düğmeler, vites direksiyon uçmuş gitmiş. La Hakan şuna bi km ver deseler 350,000 km derim.

Hakan'dan sana öğüt;

Bak Hoca, acemisin, saf temiz insansın. Alemi bilmiyon, millet göt olmuş taharetini bizden bekliyo, herkes anasının gözü. Sözüm bu siyah Elegance'ı satanlara değil ama, sen hala 24 milyara A5 Elegance alıp pırıl pırıl bineceğini sanıyon, bomboş umutlar içerisindesin. O araba FSI benzinli, devir teslimin hesabını yapıyon, git bakıyım burdan Muğla'ya kaç günlük ekmeğini yiyecek?

Git segmentini düşür, adam gibi temiz, az km'li dizel, az yakan çok kaçan bi araba al.

Hani desem ki Muhammet Hoca esnaf para bok vs.. anlarım ama sen kaç yıllık maaşını verecen, belki içinde dişinden tırnağından artırdığın var, yengenin altınları vs... var. O arabaya 24 verilir ama sen-ben veremeyiz, layıkı değil. Senin kullanacağın gibi kullanılmamış.
Hakan söylediklerinin baş kısmına katılıyorum.Bende 2003 octi col.fiyatına nerdeyse bu tarz bir araç bakıyorum,eğer temiz kullanıldıysa neden sorun olsun ki.Yeter ki araç temiz kullanılsun bakımı da zamanında yapılsın.Ben böyle bir aracı alsam bakımlarını bir gün sektirmem.ben col.alaldan bu yana 3,5 yıl içinde bir defa 10 gün geciktirdim onuda fethiye de yaptırmak için geciktirdim.Bulunduğum yere 60 km fethiye.Bulunduğum yerde adam gibi bu işlerden anlıyan olmadığı için.Ayrıca bu araçlara binmek için milyarder olmaya gerek yok.Sadece zama nında bakımları adam gibi yapılsın.Kullanırken hor kullanılmasın.Zira benim aldığım araç col.8 yaşında olmasına rağmen bir çizik yoktu içi sıfır alınmış gibiydi görenler sıfırmı aldın diyorlardı.Yani benim gibi çiçeğe bakar gibi bir araç bulsam aslında bana ve torunlarıma kadar gider.Ben yılda 6 binkm yol yapan birisiyim.İLK aşk ENGİN'İN forumunda ki Tivoli nickli arkadaşlar görüştüm yakıt ortalaması gayet güzel ve yakıt verilerini aldığımda beni bu araç tatmin eder dedim.Yani bu araç kevgire dönmüş olabilir ama temiz araçlar var gerçekten.

Hakan sen oradan ayrıldıktan sonra bana telefon etti 20 dk görüştük resmen yalvarıyorlardı,herşey mükemmel böyle bir temiz araç bulman zordur,falan filan.sonunda karar veremedim dedim.Böylece bu octi serüvenide son bulmuş oldu.Aramaya devam.

Çevrimdışı skodam_1985

• Yaşayan Efsane
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;185426

Kem-küm cevap yok.

Hakan'dan sana öğüt;

:+1:diyorum başkada birşey demiyorum:ok:
2011 Skoda Octavia 1.6 TDI CR Elegance Beyaz
Mercedes Benz E320 Avantgarde 2001 Siyah

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;185430
Evet aynısı, araba fahişe orası kesin :D
Anasının gözü desene o zaman.